Jump to content


Photo

Rest in peace, inStinCt. !


9 replies to this topic

#1
TheWølfy

TheWølfy

    Respected

  • Posts
    1,037
  • Topics
    442
  • Reputation
    1205
  • Online
    125 days

Dupa cum poate o mica parte dintre voi stiti, sau nu, in ultima vreme au fost multiple cazuri de inec in mare, printre care si cazul unui STAFF al comunitatii.

A activat cu numele inStinCt. - Board Manager si totodata activand ca si Special Administrator, inStinCt. a avut un impact major asupra administrarii comunitatii si totodata al atmosferei de pe server.

Personal, nu am interactionat mult cu el, insa l-am ideolizat. A fost un exemplu de "asa da" si a fost dedicat comunitatii. 

 

Am sa va las aici articolul cu incidentul de la mare https://www.cancan.r...n-larg-20667335

 

Acest topic va ramane in board-ul dedicat "Administrare, anunturi si reguli", chiar daca in continuare vor exista limite de postari peste tot forumul - din respect pentru Instinct 

 

_______

 

TqvkGH6.png


  • 11

#2
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

Rest in peace, Jupanule! Chiar am avut cateva dialoguri cu el si cateva seri pe samp alaturi de el..super tip si chiar devotat acestei comunitati... Iti vom simti lipsa, Edi!!!!  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:


  • 2

#3
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

A trecut aproape 1 an de cand am scris ultima data pe acest forum, si nu m-as fi gandit o secunda pe atunci, ca urmatorul meu post va fi asa...

 

Simt o pierdere profunda, pentru acela cunoscut drept inStinCt. ... si o dezamagire enorma ca nu am reusit sa ne vedem niciodata, desi el si-a dorit foarte mult acest lucru... insa, cumva... viata a facut sa nu...

 

Am pastrat legatura inca din momentul in care Edi a renuntat la SA-MP... la jocuri... si si-a luat viata in piept... sperand la o viata mai buna si ca intr-o buna zi o sa ne intalnim...

 

Trista intamplare face, ca nu mai vorbisem de cateva luni bune... si chiar ieri, m-am decis sa ii scriu, sa vad cum mai e, cum se mai simte... aveam sa aflu dupa o zi de ce insa nu am mai primit niciun raspuns... pentru ca el, s-a dus la ceruri...

 

 

Edi a fost una dintre putinele persoane cu care nu am avut conflicte si cu care nu m-am certat niciodata... iar asta e un lucru rar in ziua de azi... si foarte de nepretuit...

 

A ajuns pe XSS dintr-o intamplare, in urma cu aproape 9 ani de zile... venind prin P@nther aici... sa se joace ceea ce era jocul lui preferat in acele vremuri... treptat, s-a implicat in acest proiect si a demonstrat un devotament si o loialitate foarte rara pe care am pretuit-o enorm. Mi-a dovedit caracterul sau prin faptele sale, si prin tot ceea ce el a facut. A fost o persoana de incredere, care mi-a dovedit ca, atata timp cat esti "om" cu el, se va comporta ca atare...

 

Imi pare rau, ca nu ne-am vazut in August 2016, acolo in Suceava cand as fi avut ocazia... insa nu m-am gandit pret de nicio clipa ca drumurile noastre nu se vor mai intersecta niciodata din acel unic moment.

 

Avea toata viata in fata... si parea ca reusise sa isi puna ordine in lucruri, ordine in viata, si se intorsese in sfarsit acasa, sa fie fericit... sa fie implinit... dupa mult chin...

 

Adio, bunul meu prieten, tovaras, coleg  :( ... nu te voi uita, amintirea ta si a ceea ce ai fost tu, imi va ramane mereu vie.


  • 6

#4
blondu16Hz

blondu16Hz

    Respected

  • Posts
    1,418
  • Topics
    478
  • Reputation
    3056
  • Online
    180 days

imi aduc aminte cand ma banat pt aim si bug abuz si l am zis ceva de dulce, asta e singura aminitre ca mi a duc aminte, Insa el a vrut sa se distreze in valuri de 4 metri la costinesti si nici nu m asi fi gandit ca sa inecat la cativa metri de mine, eu lucrand in costinesti la o autoserive pe malu marii si el s a innecat pe partea cealalta de dig, si la ora 9 deja auzisem ca s au inecat 2 tineri... si ieri a mai murit unu in mare tot langa noi. Condolenate familiei, nici acu nu mi vine sa cred


  • 1

#5
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,056
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Condoleante familiei


  • 0

#6
Slow

Slow

    ˇ︿ˇ

  • Posts
    3,526
  • Topics
    765
  • Reputation
    6536
  • Online
    186 days
Am auzit și eu vestea și am venit direct aici.
Nu am cuvinte... Cam asta e viața, acum ești, peste câteva minute nu mai ești. Încă nu îmi vine să cred că e vorba despre instinct.. bunul nostru prieten, un om deosebit, un caracter deosebit.
Rest in peace, brother!
  • 0

#7
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

Pe 10 august am plecat si eu in concediu, tot in Costinesti. Ulterior am aflat de o persoana ce s-a inecat in aceasta statiune, dar nu mi-a trecut deloc prin minte sa fi fost o persoana cunoscuta, mai ales un fost coleg din echipa de support. M-a intristat aceasta veste, mai ales ca am aflat pe data de 12 de pe discordul comunitatii.

 

Desi nu prea am avut tangente, chiar mi-a placut sa fiu coleg cu un astfel de om, ce s-a dedicat comunitatii cu atat de multa dragoste. Intotdeauna venea cu idei noi, care chiar pareau interesante si se vedea ca viitorul i se aseza cum isi dorea el.

 

Condoleante familiei si tuturor apropriatilor lui!


  • 0

#8
Selgros

Selgros

    W R L D

  • Posts
    1,515
  • Topics
    327
  • Reputation
    1664
  • Online
    54 days

Nu pot sa cred..
Odihneasca-se in pace!


  • 1

#9
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,056
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Sarbatori fericite si tie,jupanule :(


  • 3

#10
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,056
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Paste fericit:(


  • 0



Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users