Jump to content


Photo

Anunt catre Administratorii serveru-lui


  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
Rebekah

Rebekah

    Always and forever.

  • Posts
    2,353
  • Topics
    170
  • Reputation
    15346
  • Online
    36 days

Multi dintre voi nu respecta cateva reguli , asa ca am sa postez aici esentialul.

 

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban la playeri ce poarta tagul nostru [XSS] la nume motiv ca nu face parte din clan.

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban playerilor simpli fara ADMIN , ce au in posesie speed hack sau superMan sau cleo. [puteti sa da-ti jail in cazul in care folosesc acestea in timpul unui event]

 

                  ○ Admini nu au voie sa foloseasca niciun fel de mod!

 

○ Nu aveti voie sa folositi hydra/tank pentru a omora playeri

○ Nu aveti voie sa va da-ti /giveweapon [id] 9999 gloante cu arme de foc mare ( rocket ,etc..)

○ Nu aveti voie sa da-ti /jail ; /disarm , la playeri ce au arme de foc mare daca nu sunt in preajma zonelor de spawn [ /aa ; /lvair ..etc..]  Daca playerul fi se pare ca are in posesie bug de la /rocket , da-ti /weaps [id] si verificati gloantele.

○ Nu aveti voie sa da-ti ban pentru /rbug = rocket bug [ adica tragi cu rocket pt tine invizibil dar pentru cei din jur NU]

○ Nu aveti voie sa amentinta-ti playeri cu BAN !

 

 

○ Respectati-va intre voi si ve-ti primi respect!

        


  • 15

#2
Toma

Toma

    Administrator / Mapper

  • Posts
    449
  • Topics
    85
  • Reputation
    283
  • Online
    10 days

Frumos "regulament" 

Acum administratorii nu se vor mai incurca care ce face :))


  • 2

#3
●●●MadWORLD●●●

●●●MadWORLD●●●

    Newbie

  • Posts
    39
  • Topics
    3
  • Reputation
    21
  • Online
    0 hours

Bravo P@nther +1 De la mine :D

Mie imi place acest regulament Like :)


  • 2

#4
trixzor

trixzor

    Respected

  • Posts
    1,251
  • Topics
    215
  • Reputation
    965
  • Online
    56 days

Super regulament :*

Dar nici nu stiu cum se ia HYDRA

Cum sa il iau? ca doar ma plimb


  • 2

#5
♔ CocaCola ♔

♔ CocaCola ♔

    Full Member

  • Posts
    326
  • Topics
    51
  • Reputation
    140
  • Online
    6 days

Nu poti lua hydra .Hydra este doar pentru administratorii de level 10 al acestui server. /hydra


  • 2

#6
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days

Multi dintre voi nu respecta cateva reguli , asa ca am sa postez aici esentialul.

 

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban la playeri ce poarta tagul nostru [XSS] la nume motiv ca nu face parte din clan.

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban playerilor simpli fara ADMIN , ce au in posesie speed hack sau air break [puteti sa da-ti jail in cazul in care folosesc acestea in timpul unui event]

 

                  ○ Admini nu au voie sa foloseasca niciun fel de mod!

 

○ Nu aveti voie sa folositi hydra/tank pentru a omora playeri

○ Nu aveti voie sa va da-ti /giveweapon [id] 9999 gloante cu arme de foc mare ( rocket ,etc..)

○ Nu aveti voie sa da-ti /jail ; /disarm , la playeri ce au arme de foc mare daca nu sunt in preajma zonelor de spawn [ /aa ; /lvair ..etc..]  Daca playerul fi se pare ca are in posesie bug de la /rocket , da-ti /weaps [id] si verificati gloantele.

○ Nu aveti voie sa da-ti ban pentru /rbug = rocket bug [ adica tragi cu rocket pt tine invizibil dar pentru cei din jur NU]

○ Nu aveti voie sa amentinta-ti playeri cu BAN !

 

 

○ Respectati-va intre voi si ve-ti primi respect!

        

Fain, Regula 2: El avand speed hack/parkour/sau air break, din jail poate iesi imediat prin sarire sau mai stiu eu ce poate face cu mod-ul respectiv.. proasta regula, de ce sa-i nu-i dam kick?
Regula 4: Cu ce afectam asta? poate eu vreau sa fac o poza cu minigun-ul in mana, care-i problema? daca nu se poate in alte cazuri, hai spune-le

Regula 5: Nu au voie sa foloseasca niciunde rocket-ul, decat daca este un event anume pentru asa ceva, sau daca sunt in teritoriul unui gang/fac dm  intr-un loc special pentru asta unde au permisiunea

Stiu ca ma bag peste tot, stiu ca te enervez, dar nu m-am putut abtine sa nu raspund pentru a face regula mai buna cum as crede eu.. daca nu vrei sa adaugi chestiile astea atunci pastreazale pe cele negative (unele dintre ele)

Hai cu critica!..


  • 4

#7
Vlady.xD

Vlady.xD

    I'm burdened with glorious purpose.

  • Posts
    5,093
  • Topics
    130
  • Reputation
    10619
  • Online
    34 days

Nu-mi plac regulile 2,4 si 5.

Pai daca au speed hack sau air break sau hh , trebuie sa le dam kick ,nu jail.


  • 4

#8
Rebekah

Rebekah

    Always and forever.

  • Posts
    2,353
  • Topics
    170
  • Reputation
    15346
  • Online
    36 days

Fain, Regula 2: El avand speed hack/parkour/sau air break, din jail poate iesi imediat prin sarire sau mai stiu eu ce poate face cu mod-ul respectiv.. proasta regula, de ce sa-i nu-i dam kick?
Regula 4: Cu ce afectam asta? poate eu vreau sa fac o poza cu minigun-ul in mana, care-i problema? daca nu se poate in alte cazuri, hai spune-le

Regula 5: Nu au voie sa foloseasca niciunde rocket-ul, decat daca este un event anume pentru asa ceva, sau daca sunt in teritoriul unui gang/fac dm  intr-un loc special pentru asta unde au permisiunea

Stiu ca ma bag peste tot, stiu ca te enervez, dar nu m-am putut abtine sa nu raspund pentru a face regula mai buna cum as crede eu.. daca nu vrei sa adaugi chestiile astea atunci pastreazale pe cele negative (unele dintre ele)

Hai cu critica!..

Se pare ca nu ati inteles nimic nici tu nici Vlady , regula cu airBreak - nu aveti voie sa da-ti playeri afara pt asta , decat daca e un event..si foloseste codul da-ti /jail pt ca chiar daca iese , nu poate folosi comenzile , daca face rost de arme inseamna ca are sobeit pt are deci direct KICK , dar verificati

 

Rocket - Ieri am asistat la un jail pentru ca folosea rocket la /SF sau GANG/Clan ei bine , este permis , nu are voie cu arme de foc mare in zonele de spawn unde playeri se spawneaza automat de server. atentie nu SPAWN DE CLAN SAU GANG

 

 

Giveweapon : Pentru ca nu este corect ca voi administratori sa va da-ti nelimitare la gloantele cu foc mare in timp ce alti playeri au 3-4 gloante , daca doriti acea arma puteti sa o cumparati SAU pur si simplu va da-ti /giveweapon dar gloante 2-3 . 

 

ParkourMod - parkour mod este un mod inocent ce este permis si la admin , daca tu dai kick pentru asta pai atunci iti vom scoate adminul.

 

 

cititi cu atentie pentru a intelege exact ce spun :)

 

 

Si Vlady ,Health Hack (hh) nu am specificat mai sus ca nu ai voie sa dai kick , inca o dovada ca cititi numai ce va convine si doar criticati

 

KICK urmat de BAN pentru - Sobeit de viata/armura

KICK urmat de BAN pentru - Arme de foc mare /weaps pt a vedea nr de gloante


  • 8

#9
Vlady.xD

Vlady.xD

    I'm burdened with glorious purpose.

  • Posts
    5,093
  • Topics
    130
  • Reputation
    10619
  • Online
    34 days

Se pare ca nu ati inteles nimic nici tu nici Vlady , regula cu airBreak - nu aveti voie sa da-ti playeri afara pt asta , decat daca e un event..si foloseste codul da-ti /jail pt ca chiar daca iese , nu poate folosi comenzile , daca face rost de arme inseamna ca are sobeit pt are deci direct KICK , dar verificati

 

Rocket - Ieri am asistat la un jail pentru ca folosea rocket la /SF sau GANG/Clan ei bine , este permis , nu are voie cu arme de foc mare in zonele de spawn unde playeri se spawneaza automat de server. atentie nu SPAWN DE CLAN SAU GANG

 

 

Giveweapon : Pentru ca nu este corect ca voi administratori sa va da-ti nelimitare la gloantele cu foc mare in timp ce alti playeri au 3-4 gloante , daca doriti acea arma puteti sa o cumparati SAU pur si simplu va da-ti /giveweapon dar gloante 2-3 . 

 

ParkourMod - parkour mod este un mod inocent ce este permis si la admin , daca tu dai kick pentru asta pai atunci iti vom scoate adminul.

 

 

cititi cu atentie pentru a intelege exact ce spun :)

 

 

Si Vlady ,Health Hack (hh) nu am specificat mai sus ca nu ai voie sa dai kick , inca o dovada ca cititi numai ce va convine si doar criticati

 

KICK urmat de BAN pentru - Sobeit de viata/armura

KICK urmat de BAN pentru - Arme de foc mare /weaps pt a vedea nr de gloante

Mersi :)) Acum am inteles :)))


  • 3

#10
[RNG]Seby

[RNG]Seby

    Full Member

  • Posts
    325
  • Topics
    18
  • Reputation
    192
  • Online
    1 days

Multi dintre voi nu respecta cateva reguli , asa ca am sa postez aici esentialul.

 

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban la playeri ce poarta tagul nostru [XSS] la nume motiv ca nu face parte din clan.

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban playerilor simpli fara ADMIN , ce au in posesie speed hack sau air break [puteti sa da-ti jail in cazul in care folosesc acestea in timpul unui event]

 

                  ○ Admini nu au voie sa foloseasca niciun fel de mod!

 

○ Nu aveti voie sa folositi hydra/tank pentru a omora playeri

○ Nu aveti voie sa va da-ti /giveweapon [id] 9999 gloante cu arme de foc mare ( rocket ,etc..)

○ Nu aveti voie sa da-ti /jail ; /disarm , la playeri ce au arme de foc mare daca nu sunt in preajma zonelor de spawn [ /aa ; /lvair ..etc..]  Daca playerul fi se pare ca are in posesie bug de la /rocket , da-ti /weaps [id] si verificati gloantele.

○ Nu aveti voie sa da-ti ban pentru /rbug = rocket bug [ adica tragi cu rocket pt tine invizibil dar pentru cei din jur NU]

○ Nu aveti voie sa amentinta-ti playeri cu BAN !

 

 

○ Respectati-va intre voi si ve-ti primi respect!

        

1. Pun o intrebare stupida legata de regula doi din partea intai: De ce este voie cu Air Brake si Speed Hack (in afara event-ului) ?... La ce mai e bun /speedb, atata timp cat exista Speed Hack, si la ce mai este bun /MoveMe atata timp cat exista Air Brake ?...

2. Despre faza cu /giveweapon [id lor] [arma] [munitie infinita] nu inteleg nimic.

Daca tot pot sa isi seteze si munitia cu acea comanda, de ce sa isi seteze 2-3 gloante ? Ca sa dea de 32092937464 ori /giveweapon cu 2-3 gloante dupa consumare ?

Si cu ce ii afecteaza pe jucatori atata timp cat nu ii omoara la Spawn, daca au munitie infinita ?

3. Imi pare cam mic si dezordonat acest regulament :(...


  • 2

#11
ProLife

ProLife

    Owner

  • Posts
    2,775
  • Topics
    216
  • Reputation
    7974
  • Online
    159 days

Frumos :)


  • 2

#12
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban playerilor simpli fara ADMIN , ce au in posesie speed hack sau air break [puteti sa da-ti jail in cazul in care folosesc acestea in timpul unui event]

Hai ca m-am gandit putin la chestia asta si totusi...

 

Au alternative legale la speed hack si la airbreak precum /speedb, /vup, /up, /moveme... etc.

Oricum, daca unul are airbreak, speed hack sau alte idiotenii de genul, iti garantez ca are tot 'pack-ul' (s0beit) :)).

 

Daca ar fi sa fie lasati cu chestiile astea, atunci de ce ar mai exista comenzile mai sus mentionate :)).

Avertizatii verbal sa-si scoate mod-urile de speed hack/airbreak si chestiile de genul...

 

Daca refuza, na... ganditi-va la alternative inafara de /ban prin care sa-i faceti sa si le scoata :)).


  • 9

#13
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days

ParkourMod - parkour mod este un mod inocent ce este permis si la admin , daca tu dai kick pentru asta pai atunci iti vom scoate adminul.

As vrea sa mai adaug ceva.. In DM nu este permis sa folosesti mod Parkour, de ce? Pentru ca asa fiecare vor sari pe acolo ca iepurii si normal ca nu vei mai putea tinti un jucator, deja asta din DM se transforma in distractie, sau si Regula asta ai schimbat-o? :))

Pana acum dadeam kick pentru asa ceva.. pentru ca asa era regula pana in prezent, nu stiu daca se va mai continua.. dar NU are rost sa-i dam jail pentru DM Parkour deoarece poate iesi din jail cu acel mod, asta fiind Evade, eventual cum spunea si MaxXx, sa-l avertizam verbal pana-l scoate.. daca nu atunci chiar vom fi nevoiti sa trecem la alte masuri=)


  • 0

#14
Rebekah

Rebekah

    Always and forever.

  • Posts
    2,353
  • Topics
    170
  • Reputation
    15346
  • Online
    36 days

As vrea sa mai adaug ceva.. In DM nu este permis sa folosesti mod Parkour, de ce? Pentru ca asa fiecare vor sari pe acolo ca iepurii si normal ca nu vei mai putea tinti un jucator, deja asta din DM se transforma in distractie, sau si Regula asta ai schimbat-o? :))

Pana acum dadeam kick pentru asa ceva.. pentru ca asa era regula pana in prezent, nu stiu daca se va mai continua.. dar NU are rost sa-i dam jail pentru DM Parkour deoarece poate iesi din jail cu acel mod, asta fiind Evade, eventual cum spunea si MaxXx, sa-l avertizam verbal pana-l scoate.. daca nu atunci chiar vom fi nevoiti sa trecem la alte masuri=)

Daca nu am mentionat de ea , inseamna ca inca este valabila, va ganditi numai la voi ;) si va jucati 2 -3 minute pe server si gata iesiti sunteti preocupati sa urmariti alte servere si sa criticati aici , aceste masuri nu sunt luate ca vrea capul meu , ci pentru ca voi goliti server-ul din motive stupide si proaste , nu va place cu server-ul full mereu ? probabil admini ce au admin pe alte servere de sa:mp , NU! , nu le place , ne vor raul :)


  • 8

#15
Th2 Sh3amuS.

Th2 Sh3amuS.

    Jr. Member

  • Posts
    105
  • Topics
    13
  • Reputation
    51
  • Online
    4 hours

Tare regulament,o sa il respecT !


  • 2

#16
EXTAZ

EXTAZ

    Newbie

  • Posts
    1
  • Topics
    1
  • Reputation
    1
  • Online
    0 hours

:)


  • 1

#17
[RNG]Seby

[RNG]Seby

    Full Member

  • Posts
    325
  • Topics
    18
  • Reputation
    192
  • Online
    1 days

A facut Max un alt regulament, complex :).


  • 1

#18
AlanWake

AlanWake

    Fondator

  • Posts
    127
  • Topics
    10
  • Reputation
    193
  • Online
    1 days

Amandoua regulamente sunt frumoase si bine explicate.. :)


  • 2

#19
WoRm

WoRm

    Newbie

  • Posts
    2
  • Topics
    1
  • Reputation
    4
  • Online
    0 hours

Amandoua regulamente sunt frumoase si bine explicate.. :)

Si eu sunt de acors cu tine ;)


  • 2

#20
DieseL

DieseL

    Newbie

  • Posts
    27
  • Topics
    12
  • Reputation
    3
  • Online
    15 hours

Multi dintre voi nu respecta cateva reguli , asa ca am sa postez aici esentialul.

 

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban la playeri ce poarta tagul nostru [XSS] la nume motiv ca nu face parte din clan.

○ Nu aveti voie sa da-ti kick/ban playerilor simpli fara ADMIN , ce au in posesie speed hack sau air break [puteti sa da-ti jail in cazul in care folosesc acestea in timpul unui event]

 

                  ○ Admini nu au voie sa foloseasca niciun fel de mod!

 

○ Nu aveti voie sa folositi hydra/tank pentru a omora playeri

○ Nu aveti voie sa va da-ti /giveweapon [id] 9999 gloante cu arme de foc mare ( rocket ,etc..)

○ Nu aveti voie sa da-ti /jail ; /disarm , la playeri ce au arme de foc mare daca nu sunt in preajma zonelor de spawn [ /aa ; /lvair ..etc..]  Daca playerul fi se pare ca are in posesie bug de la /rocket , da-ti /weaps [id] si verificati gloantele.

○ Nu aveti voie sa da-ti ban pentru /rbug = rocket bug [ adica tragi cu rocket pt tine invizibil dar pentru cei din jur NU]

○ Nu aveti voie sa amentinta-ti playeri cu BAN !

 

 

○ Respectati-va intre voi si ve-ti primi respect!

        

 

Cu parere de rau la regula "kick/ban playerilor ce au s0b" nu sunt de accord... DAca le dam jail vor iesii cu airbrk deci CONTRA! 


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users