Jump to content


Photo

[BUG] Maşină Personală / Casă Personală / Business Personal


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
Jonathan.

Jonathan.

    Ghost's Never Die

  • Posts
    10,004
  • Topics
    257
  • Reputation
    10013
  • Online
    60 days

Numele cu care erai conectat pe server cand ai descoperit bug-ul: [xSs]Joe..
Bug-ul descoperit: Bug la maşina personală ,casă personală şi business personal
Unde l-ai descoperit (locatie/comanda/altundeva): -Bugul a fost descoperit prin comandă. Credeam că este ca şi pe vremuri. De exemplu odată maşina personală creată ,o poţi lua accesând comanda /mycars ,unde bine înţeles era lista de maşini personale ,totodată de unde puteai seta şi spawn-ul acestora. Această comandă nu este ,sau poate este şi nu ştiu despre ea.

-Ei bine cât despre casa personală ,de creat o poţi crea fără probleme ,dar nu apare Icon-ul casei şi nici nu o poţi cumpăra. Dacă inteţionez să cumpăr casa făcută ,îmi scrie ca trebuie să fiu pe Icon-ul casei respective ,deşi eu fiind exact pe acel Icon.
Poza sau clip video in care prezinti bug-ul:

Spoiler
 
Spoiler

Esti sigur ca nu a fost intetionat facut asa: Sunt sigur că acestea nu au fost făcute inteţionat. Posibil să nu se fi făcut ceva corect sau să nu se fi finalizat întreg sistemul pentru acestea. Nu ştiu. Posibil că deja se ştiu despre aceste probleme dar încă nu au putut fi rezolvate în timp. Am decis că totuşi voi face un topic prin care să anunţ aceste buguri în cazul în care nu se ştiu despre aceste probleme.


  • 0

#2
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days
mi se pare ca bugul este deja cunoscut de max, mai ales la ala cu masini personale, ca daca dai /createpveh iti faci cate masini vrei, pt ca limita nu exista. la creatul caselor nici macar iconurile nu apar.
  • 1

#3
SWAGŽ

SWAGŽ

    FUCK*

  • Posts
    481
  • Topics
    131
  • Reputation
    407
  • Online
    117 days
La sist de masini era vorba ca il reface iar
  • 0

#4
WOLL  

WOLL
  • Posts
    -16,777
  • Topics
    237
  • Reputation
    -15536

Numele cu care erai conectat pe server cand ai descoperit bug-ul: [xSs]Joe..
Bug-ul descoperit: Bug la maşina personală ,casă personală şi business personal
Unde l-ai descoperit (locatie/comanda/altundeva): -Bugul a fost descoperit prin comandă. Credeam că este ca şi pe vremuri. De exemplu odată maşina personală creată ,o poţi lua accesând comanda /mycars ,unde bine înţeles era lista de maşini personale ,totodată de unde puteai seta şi spawn-ul acestora. Această comandă nu este ,sau poate este şi nu ştiu despre ea.

-Ei bine cât despre casa personală ,de creat o poţi crea fără probleme ,dar nu apare Icon-ul casei şi nici nu o poţi cumpăra. Dacă inteţionez să cumpăr casa făcută ,îmi scrie ca trebuie să fiu pe Icon-ul casei respective ,deşi eu fiind exact pe acel Icon.
Poza sau clip video in care prezinti bug-ul:

Spoiler
 
Spoiler

Esti sigur ca nu a fost intetionat facut asa: Sunt sigur că acestea nu au fost făcute inteţionat. Posibil să nu se fi făcut ceva corect sau să nu se fi finalizat întreg sistemul pentru acestea. Nu ştiu. Posibil că deja se ştiu despre aceste probleme dar încă nu au putut fi rezolvate în timp. Am decis că totuşi voi face un topic prin care să anunţ aceste buguri în cazul în care nu se ştiu despre aceste probleme.

 

Dupa vorbele lui @DWIGHT sistemul de masini este scos, iar pentru a-ti creea o casa trebuie sa se dea restart la server sa se puna acel icon

 

Daca am gresit ceva @DWIGHT, da edit la acest post.

 

Locked. 






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users