Jump to content


Photo

Sugestii Server


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
EAGame

EAGame

    beamer boy

  • Posts
    168
  • Topics
    76
  • Reputation
    277
  • Online
    20 days

Numele tau de pe server: synaptics.EAGame

 

Sugestia #1:

Sa se adauge o comanda pentru Admini pentru a putea sa se ascunda din lista /admins si chiar si tag-ul (Admin) in chat.
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Cuvintele de mai jos
De ce consideri ca ar trebuii aplicata: Pai e buna pentru jucatul sub-acoperire. De exemplu sunt unii jucatori care fac reclama doar daca nu e un Admin on pentru a putea face reclama si mai tarziu in cazul in care nu e nimeni sa raporteze pe Forum, sau unii jucator folosesc cheats sau chiar injura fara sa fie un Admin on. Si da, stiu ca /admins este doar pentru VIP, dar tag-ul este pentru toata lumea, iar VIP level 1 se poate lus pentru 10 zile pe gratis. E o comanda folositoare si poate fi adaugata in viitor, ea nefiind foarte importanta neaparat.

 

Sugestia #2:

Sa se readauge vechea comanda /fu (cea pe care o foloseai pe un jucator si ii setai 1hp, skin de boschetar, tagul [N00B] in fata numelui si culoarea roz a numelui, un weather nasol, primea un dildo si probabil mai era ceva dar nu-mi amintesc) pentru Admini.

De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Stiu ca multi nu o sa fie de acord, dar e o comanda foarte funny. Asta e samp-ul fratilor, cel putin pe modul FreeRoam (Sunt, Race, DM, Drift etccc). Pentru chestii de genul joci samp (pe langa mod-urile zise anterior), pentru prostioare, pentru panarama. E o comanda ce odata si jucatorilor li se parea amuzanta si se amuzau copios pe ea.

De ce consideri ca ar trebuii aplicata: Pentru distractie. In plus poate fi folosita si pentru jucatorii care troleaza sau au un comportament deadecvat.

 

Sugestia #3:

Sa se adauge comanda /pmstyles, comanda ce iti permite sa iti alegi 2 stiluri de PM. Cel dialog (care e in prezent - default) si cel de tip chat (care se poate selecta la /PMStyles)

De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Faptul ca e frustrant uneori sa faci drift-uri, sa conduci normal, sa pilotezi un avion etc si sa-ti apara Dialog-uri in fata. Da, stiu ca exista /ignore pm. Dar poate eu vreau sa vad inca PM-urile pe care le primesc si stiu ca exista riscul de a nu le vedea, dar o fac pe propria raspundere.

De ce consideri ca ar trebuii aplicata: E o comanda folositoare si eu zic ca trebuie aplicata, macar la un nivel de VIP.


  • 1

#2
Cosmiin

Cosmiin

    RCON Administrator


  • Posts
    9,352
  • Topics
    482
  • Reputation
    8009
  • Online
    464 days

 

Si da, stiu ca /admins este doar pentru VIP, dar tag-ul este pentru toata lumea, iar VIP level 1 se poate lus pentru 10 zile pe gratis.

Pai atunci sa se mute comanda /admins la vip level 2.

 

 

Sugestia #3:

Sa se adauge comanda /pmstyles, comanda ce iti permite sa iti alegi 2 stiluri de PM. Cel dialog (care e in prezent - default) si cel de tip chat (care se poate selecta la /PMStyles)

De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Faptul ca e frustrant uneori sa faci drift-uri, sa conduci normal, sa pilotezi un avion etc si sa-ti apara Dialog-uri in fata. Da, stiu ca exista /ignore pm. Dar poate eu vreau sa vad inca PM-urile pe care le primesc si stiu ca exista riscul de a nu le vedea, dar o fac pe propria raspundere.

De ce consideri ca ar trebuii aplicata: E o comanda folositoare si eu zic ca trebuie aplicata, macar la un nivel de VIP.

Cand te plimbi normal poti da /ignore pm.

Cand faci un drift, race sau stunt sau cand esti intr-un dm, primesti pm pe chat, nu si dialog. :)


  • 0

#3
EAGame

EAGame

    beamer boy

  • Posts
    168
  • Topics
    76
  • Reputation
    277
  • Online
    20 days

 

 

Cand te plimbi normal poti da /ignore pm.

Cand faci un drift, race sau stunt sau cand esti intr-un dm, primesti pm pe chat, nu si dialog. :)

Nu e optiune /ignore pm.

O sa ma repet: eu vreau sa primesc PM-urile dar in format text, nu dialog ca sa-mi blocheze mie orice actiune fac, mai ales in cazul in care cineva iti cere ajutorul pentru ceva nestiind de comanda /n sau /ajutor. /ignore pm e pentru atunci cand chiar nu ai chef sa fii deranjat de nimeni.


  • 0

#4
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

1. /admins este disponibilă doar jucătorilor cu VIP cumpărat fie din Shop, /trade sau /buyvip. Nu se va adăuga comandă de ascuns rank-ul, jucătorii trebuie să știe cine e admin și cine nu, pentru a prevenii eventuale abuzuri.

2. Nu.

3. Când ești într-un /stunt, /dm, /race, /minigame, etc PM-urile sunt automat afișate doar pe chat. Pentru celelalte situații există /ignore.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users