Jump to content


Photo

Sugestie /res


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Numele tau de pe server: [XSS]Wolfenstein.

Sugestia / ideea ta: Cand un admin da spec pe jucatorul raportat sa se dea /res automat.
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: M-am gandit azi cand eram pe server si am dat mai multi admini spec pe acelasi jucator si am folosit o groaza de comenzi pe el.
De ce consideri ca ar trebuii aplicata: 
Asa putem stii si daca adminul respectiv a dat /spec pe acel player, chiar daca nu stim ca s-a uitat la el sau nu, nu cred ca v-a da careva /spec aiurea fara sa se uite. 


  • 0

#2
deleted_AleqsZ

deleted_AleqsZ
Nu mi-se pare ok,sunt mulți admini care nu știu sa se ocupate și lasă baltă /reportul cu gândul ca se uita altcineva la el și îl rezolva!


In legătura cu ce-ai spus prin ultimele rânduri,nu va mai băgați toți sa rezolvați reports ca pana la urma nu contează cine îl rezolva,ci doar sa fie rezolvat! Cine a dat primul /spec ala se ocupa de report și gata!

#3
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Ai vazut tu ca nu se inghesuie toti sa le rezolve ca sa nu ne mai bagam unu peste altu. Unii povestesc intre ei si nu isi dau seama, altii se mai joaca si ei si altii chiar sunt afk, in fine. Este doar o propunere.


  • 0

#4
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

Da.. dar gen player-ul este in curs de rezolvare, nu deja rezolvat, dar ar putea sa fie reformulat si sa primeasca "este in curs de dezvoltare" si sa ramana si /res cum este acum pt a da /res la report-urile aiurea, iar la aim sau alte chestii n-au cum sa dea /res din prima. 

Acum sa zic mai clar : 1. Sa fie un sistem cand cineva da report si un admin da spec sa se dea res automat si sa-i spuna player-ului respectiv ca report-ul sau este in curs de rezolvare. 

2. Sa ramana si acest sistem de /res de pe sv pentru a dat adminii res la report-urile aiurea, iar daca cineva da report pt hack sa poata dea /res, iar la 'reason' adminul respectiv sa-i zica: 'spune mai exact ce hack foloseste'.

Pro


  • 0

#5
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

sa fie ceva de genu cine scrie mai repede? nu mi se pare ok. adica, poate unu sta spec pe el sa se vada ca ar sta spec si da /spec off dupa repede, doar pentru rezolvarea reportului


  • 0

#6
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

sa fie ceva de genu cine scrie mai repede? nu mi se pare ok. adica, poate unu sta spec pe el sa se vada ca ar sta spec si da /spec off dupa repede, doar pentru rezolvarea reportului

Pai player-ul respectiv vede cine se ocupa de report, iar daca nu se ocupa ii poate face reclamatie.


  • 0

#7
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

Pai player-ul respectiv vede cine se ocupa de report, iar daca nu se ocupa ii poate face reclamatie.

si adminul poate spune in reclamatie ca nu i s-a parut nimic suspect.


  • 0

#8
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

si adminul poate spune in reclamatie ca nu i s-a parut nimic suspect.

Pai player-ul respectiv trebuie sa aiba si o dovada cu acel player folosind hack-uri


  • 0

#9
EAGame

EAGame

    beamer boy

  • Posts
    168
  • Topics
    76
  • Reputation
    277
  • Online
    20 days

Da.. dar gen player-ul este in curs de rezolvare, nu deja rezolvat, dar ar putea sa fie reformulat si sa primeasca "este in curs de dezvoltare" si sa ramana si /res cum este acum pt a da /res la report-urile aiurea, iar la aim sau alte chestii n-au cum sa dea /res din prima. 

Acum sa zic mai clar : 1. Sa fie un sistem cand cineva da report si un admin da spec sa se dea res automat si sa-i spuna player-ului respectiv ca report-ul sau este in curs de rezolvare. 

 

 

Nu exista deja ceva de genul asta? Gen eu cand dadeam report cuiva imi aparea in chat cu albastru ca [Admin cutarescu] se ocupa de el. Probabil mesajul asta iti apare daca un admin da /spec pe jucatorul raportat.


Edited by EAGame, 19 July 2018 - 09:38.

  • 0

#10
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

Nu exista deja ceva de genul asta? Gen eu cand dadeam report cuiva imi aparea in chat cu albastru ca [Admin cutarescu] se ocupa de el. Probabil mesajul asta iti apare daca un admin da /spec pe jucatorul raportat.

jucatorului ii apare cand un admin da spec si ii apare si cand un admin da /res (cu tot cu motiv)
  • 0

#11
Cosmiin

Cosmiin

    RCON Administrator


  • Posts
    9,352
  • Topics
    482
  • Reputation
    8009
  • Online
    464 days

:CONTRA:

Eu zic sa ramana asa cum e acum, in situatia in care un admin e nesigur ca jucatorul raportat are cheat sa lase pe altul sa rezolve reportul.


  • 0

#12
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Când un admin dă /spec pe un jucător care a fost raportat, jucătorul care l-a raportat primește o notificare că un admin se ocupă de reportul său.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users