Jump to content


Pentru Administratorii de pe server!


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
deleted_AleqsZ

deleted_AleqsZ

Salutare,baieti!

 

 

Am tot vazut la aproape toti Administratorii serverului ca nu prea stiu sa-si foloseasca rolul intr-un mod constructiv si benefic serverului. Am sa va las mai jos mici exemple si explcatii,cum gandesc eu ca e mai bine sa se procedeze,daca gresesc cu ceva se poate baga unul dintre Owneri si clarifica lucrurile sau isi exprima ideile aici.

 

 

V-am tot explicat pe server ca nu e ok sa-i dau "/MUTE" jucatorului ce spune odata,de doua ori pe Chat: "Hai la /de,/minigun,etc",de ce? Pentru ca el nu face un Spam cu expresia respectiva,la maxima noastra de jucatori pe server nu cred ca ne-ar deranja. Pe mine,personal...m-ar deranja sa primesc /Mute atat de aiurea! Poate,candva...atunci cand vom creste o sa se revina la Regula respectiva cu: "Anunturile se fac doar pe /AD-/VAD". Eu repet,personal nu mi-se pare constructiva,ci alunga Jucatorii de pe server.

Un alt lucru prostesc din partea voastra: Atunci cand vedeti un jucator ce abuzeaza sau foloseste coduri,ATENTIONATI-L SI EXPLICATII CA NU ARE VOIE SA FOLOSEASCA CODUL RESPECTIV | De exemplu: X este prins cu HealthHack,Administratorul respectiv ii da /KICK cu motivul:"HealthHack",dar poate jucatorul e nou si nu intelege ce si cum e bine sau nu e bine sa faca. In accest sens,atentionati-l intr-un mod constructiv: "Fara HealthHack pe server,scoate-l" sau "Scoate-ti codul sau data viitoare primesti ban" 

 

Atat am avut de spus,daca mai gasesc ceva ce mi-se pare "ciudat",adaug!  

 

 

Nu de alta,dar nu vreau sa scapam de jucatori,ci sa-i aducem aici,sa-i indrumam pe drumul cel bun si atata tot!

 

 

 

 

AleqsZ,  ^_^ 



#2
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

Pai.. nu ti-o spun cu rautate sau ceva, sa nu ma intelegi gresit.. imi spun si eu o mica parere.

Daca nu am da [/mute] pt asa ceva, atunci ce rost ar mai avea [/ad, respectiv /vad] ? ... Iar jucatorii s-ar invata asa si nu este bine + ca [/mute] pentru asa ceva s-a dat tot timpul.

Pentru jucatorii ce folosesc coduri, cum scrie si in regulament *Prima oara se da [/kick]*. Deci, prin acel [/kick] practic ii atentionam.


  • 1

#3
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,058
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Pai si la ce ne va mai trebuii /ad /vad daca player-ul respectiv scrie "VENITI TOI LA /DE" ?
 


  • 0

#4
Axe

Axe

    Sef pe plantatie

  • Posts
    7,121
  • Topics
    432
  • Reputation
    6709
  • Online
    274 days

1. Faza asta este veche si deja enervanta, dar totodata adminii nici nu mai dau mute pentru prostia asta din cate am vazut, anyway deasta exista /ad | /vad, dar la numarul playeriilor regula asta nu cred ca mai are vreun rost

 

2. Citez din regulament "Dacă un jucător folosește coduri / moduri / cheat-uri interzise pe server în afara unor zone în care poate câștiga puncte / face kill-uri, ai obligația de-al avertiza verbal să-și dezinstaleze modurile. La a doua abatere ai obligația de-al sancționa cu /kick specificându-i la motiv să-și dezactiveze cheat-urile, iar la a treia abatere, jucătorul va fi sancționat cu /ban 1 zi." asta scrie si in regulament, doar ca majoritatea nu aplica


  • 0

#5
deleted_AleqsZ

deleted_AleqsZ

1. Faza asta este veche si deja enervanta, dar totodata adminii nici nu mai dau mute pentru prostia asta din cate am vazut, anyway deasta exista /ad | /vad, dar la numarul playeriilor regula asta nu cred ca mai are vreun rost

 

2. Citez din regulament "Dacă un jucător folosește coduri / moduri / cheat-uri interzise pe server în afara unor zone în care poate câștiga puncte / face kill-uri, ai obligația de-al avertiza verbal să-și dezinstaleze modurile. La a doua abatere ai obligația de-al sancționa cu /kick specificându-i la motiv să-și dezactiveze cheat-urile, iar la a treia abatere, jucătorul va fi sancționat cu /ban 1 zi." asta scrie si in regulament, doar ca majoritatea nu aplica

 

Nu stiu,n-am citit regulamentul! Am scris ce cred eu ca este mai ok pentru Server,vad ca unii nu prea inteleg! 

 

 

Ma bucur ca ai facut-o tu! :) 



#6
SkiZzZo

SkiZzZo

    Spammer

  • Posts
    2,682
  • Topics
    120
  • Reputation
    485
  • Online
    61 days
Daca un admin o sa ii zica unui player sa nu mai foloseasca codul crezi ca il va asculta?
  • 0

#7
deleted_AleqsZ

deleted_AleqsZ

Daca un admin o sa ii zica unui player sa nu mai foloseasca codul crezi ca il va asculta?


Dacă ii da kick cu “hack”,oare o sa-l scoată?

Mai bine ii specifica in Motivuk kick-ului: “N-ai voie cu X pe server,scoate-l” - E mai ok asa,mai matur,mai rafinat!

#8
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

dar din moment ce un player foloseste hack este constient ca acesta este interzis, nu are rost sa ii explici respectivului deoarece acesta nu va asculta, este constient ca nu are voie cu hack si totusi il foloseste, deci..


  • 0

#9
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Legat de cheats, kick apoi ban, ca si inainte, nu mai mult de 3 zile.

 

Legat de mute, foloseste /ad or /vad de 3 ori - mute, la a 2-a abatere il avertizati printr-un pm sa nu mai scrie pe  chat, sa scrie intr-un /ad sau /vad. Simplu.

 

 

 

Intrebari/nelamuriri, legate de regulament? Oricine, lasati-mi aici si dati-mi mention (@DWIGHT).


  • 0

#10
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

Legat de cheats, kick apoi ban, ca si inainte, nu mai mult de 3 zile.

 

Legat de mute, foloseste /ad or /vad de 3 ori - mute, la a 2-a abatere il avertizati printr-un pm sa nu mai scrie pe  chat, sa scrie intr-un /ad sau /vad. Simplu.

 

 

 

Intrebari/nelamuriri, legate de regulament? Oricine, lasati-mi aici si dati-mi mention (@DWIGHT).

Sau nu e mai bine sa dam [/asay] din cand in cand despre aceasta problema ? (Legat de [/mute]) ; Ca sa vada toti, sa nu stam sa spunem la fiecare in parte ?


  • 0

#11
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Sau nu e mai bine sa dam [/asay] din cand in cand despre aceasta problema ? (Legat de [/mute]) ; Ca sa vada toti, sa nu stam sa spunem la fiecare in parte ?

Nu e o idee rea, nu este obligatoriu dar puteti s-o faceti.


  • 1




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users