Jump to content


Photo

Unban Esus?


  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Numele exact scris pe care ai primit ban: Esus
Adresa IP exacta pe care ai primit ban: -
Numele exact al admin-ului care ti-a dat ban: DWIGHT.
Motivul pentru care ai primit ban: "De ce abuzezi?"
Daca recunosti ca esti vinovat, promiti ca nu se va mai intampla: Intrebare asa, rapida... Mai exact ce am facut? Bug abuse? Acel bug a fost rezolvat Dwight-ule.. Ma rog, promit sa nu il mai fac. (Chiar daca nu e posibil sa il faci..).
Dovezi (imagini / clip video): 

 

dO6hU8P.png

 

Edit: Tin sa precizez ca eram afk si cand ma intorc vad ca am ban...


Edited by ๖ۣۜEąʑʐy_×Đ™, 05 May 2017 - 23:58.

  • 1

#2
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Ba, practic tu trebuie sa ai contul blocat sti, trebuia sa-ti dau 99 normal. Dar partea a doua e, de ce stai afk pe 7-8 conturi odata? :) Mai exact de ce bagi boti?

 

http://imgur.com/a/hZ2I6 - dovezile. Jos de tot se vede cum iei kick pe toti, aka. Bafta. Stiu ca este acel concurs cu credite si doriti sa achizitionati RCON dar nici chiar asa.


  • 0

#3
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

1.) Daca contul nu a fost blocat, ar trebuii sa fie si un motiv. Dupa logica mea, asa, nah... Nu ii ca nu m-au blocat ca sa te trimita pe tine sa imi dai ban stii?

 

2.) Nu am voie sa stau cu 4 conturi deschise? Unde scrie?

 

3.) Practic mi-ai dat ban pt. ca asa ti-a trecut tie prin cap. Pentru ca da.


  • 1

#4
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

1.) Daca contul nu a fost blocat, ar trebuii sa fie si un motiv. Dupa logica mea, asa, nah... Nu ii ca nu m-au blocat ca sa te trimita pe tine sa imi dai ban stii?

 

2.) Nu am voie sa stau cu 4 conturi deschise? Unde scrie?

 

3.) Practic mi-ai dat ban pt. ca asa ti-a trecut tie prin cap. Pentru ca da.

Fac si eu 700 de credite asa, pot sa tin 25 de conturi deschise(testat), daca facem calculul iei chiar 1.000+. Ai contul blocat din cate am vazut oricum.


  • 1

#5
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Unde scrie ca e blocat?

 

Akm mi-ai dat asa, ban 99 pe toate conturile pt. ca n-ai nimic de facut. Saracu' om.

 

Reason: Eazzy nu ti se pare ca abuzezi?

 

Nu, nu mi se pare ca abuzez avand in vedere ca nu scrie nicaieri ca nu ai voi sa stai cu mai multe conturi deschise.

 

Poti sa faci si tu nush cate credite cu mai multe conturi deschise? Fa-ti. Ce imi pasa mie.

 

Edit: La top dog scrie conturi blocate, se refera la toate conturile pe care am pus lucruri, nu la ce original.


Edited by ๖ۣۜEąʑʐy_×Đ™, 06 May 2017 - 13:39.

  • 0

#6
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Unde scrie ca e blocat?

 

Akm mi-ai dat asa, ban 99 pe toate conturile pt. ca n-ai nimic de facut. Saracu' om.

 

Reason: Eazzy nu ti se pare ca abuzezi?

 

Nu, nu mi se pare ca abuzez avand in vedere ca nu scrie nicaieri ca nu ai voi sa stai cu mai multe conturi deschise.

 

Poti sa faci si tu nush cate credite cu mai multe conturi deschise? Fa-ti. Ce imi pasa mie.

Iti arat imediat prietenul meu drag de ce.

http://www.xss-serve...-d/#entry411753 - contul tau este blocat so?

 

Dovezile cum bagi boti pe server + ca e concursul cu ore, stai linistit ca am ce face, am grija de server si de persoanele care abuzeaza pe acesta.

- uite cum botii incearca sa se conecteze in mod repetat(se poate vedea jos de tot).

 

Dovada /aka x2 - http://imgur.com/a/tB7yp

Video in care ti-am dat ban si se vede jos de tot la "connect" cum pica toti botii:

 

 

Altadata stai in banca ta si joaca frumos, nu incerca sa gasesti un mod prin care sa abuzezi, vezi unde aduce totul nu? Sanatate.

 

*1080x60p pentru o calitate mult mai buna.


  • 0

#7
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Iti arat imediat prietenul meu drag de ce.

http://www.xss-serve...-d/#entry411753 - contul tau este blocat so?

 

Dovezile cum bagi boti pe server + ca e concursul cu ore, stai linistit ca am ce face, am grija de server si de persoanele care abuzeaza pe acesta.

- uite cum botii incearca sa se conecteze in mod repetat(se poate vedea jos de tot).

 

Dovada /aka x2 - http://imgur.com/a/tB7yp

Video in care ti-am dat ban si se vede jos de tot la "connect" cum pica toti botii:

 

 

Altadata stai in banca ta si joaca frumos, nu incerca sa gasesti un mod prin care sa abuzezi, vezi unde aduce totul nu? Sanatate.

 

*1080x60p pentru o calitate mult mai buna.

1.) Contul nu e blocat. Daca ar fii blocat nu as putea sa intru pe el. Geniule. ==> Daca te uiti putin mai sus, am scris eu ca este blocat, de acolo a zis si el ca e blocat. Am scris pt. ca inca nu incercasem sa inru cu el si nu am vazut ca nu e blocat.

 

2.) Tot nu vad unde scrie ca nu am voie sa bag mai multe conturi online. Nu vad unde scrie ca asta e abuz.

 

3.) In al 2-lea video se vede cum asa, dintr-o data, te trezesti sa dai ban 99 pt. ca da. "Eazzy nu ti se pare ca abuzezi?". Nu, nu mi se pare ca abuzez.

 

Deci practic n-ai ce face.


Edited by ๖ۣۜEąʑʐy_×Đ™, 06 May 2017 - 14:14.

  • 0

#8
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

@Reedwell raspunde-i tu.


  • 0

#9
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

@Reedwell raspunde-i tu.

Da Reedwell, raspunde-mi tu. Contul nu a fost blocat cu un motiv deci nah, se trezeste dwight sa imi dea ban pt. ca se distreaza.


  • 0

#10
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

y5RWYI5.png

 

"Hei hei tot abuzezi" Ce ma? Esti tamp? Scuze daca intreb, da' ce dq de motiv e "Hei hei tot abuzezi"? Tu ai ceva probleme mentale. Ce abuzez ma? Ce abuzez? Am abuzat de vre-o comanda? Abuzez de bug si nu stiu eu ma? Doamne fereste ce probleme ai frate..

 

Si ban-ul pt hh, arata-mi dovada.


  • 0

#11
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

y5RWYI5.png

 

"Hei hei tot abuzezi" Ce ma? Esti tamp? Scuze daca intreb, da' ce dq de motiv e "Hei hei tot abuzezi"? Tu ai ceva probleme mentale. Ce abuzez ma? Ce abuzez? Am abuzat de vre-o comanda? Abuzez de bug si nu stiu eu ma? Doamne fereste ce probleme ai frate..

 

Si ban-ul pt hh, arata-mi dovada.

Ala a fost wrong id, desi trebuia tot 99, trebuia sa dau la ID 28 dar iesise.

E by hidro din cate vezi.


  • 0

#12
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Trebuia tot 99?


  • 0

#13
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Trebuia tot 99?

Da, ai 99 pe 2 boti deja, mai bagi multi? Astia sunt boti, se vede in video.


  • 0

#14
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Am o mica intrebare, asa, ca sa fie... Unde scrie ca nu am voie sa pun 2 / 3 boti pe server? La /rules nu vad.

 

Am ban pe 2 boti, sa inteleg ca unu' dintre ei e Esus sau cum?

 

+ ca am si eu asa o intrebare... Cu ce logica imi dai tu ban 99 pt. ca am cativa boti pe server? Nu sunt boti care fac reclama, deci nu merit ban-urile.


Edited by ๖ۣۜEąʑʐy_×Đ™, 06 May 2017 - 20:25.

  • 0

#15
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

Ambii aveti dreptate, nici sa tii 7 boti dar nici sa dai ban ampulea, puteai sa ne dai mesaj ca ne ocupam noi. Pe esus ai abuzat de bugul cu /trade, dar iti ofer posibilitatea sa iti debanam un cont inafara de esus.


  • 2

#16
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Ambii aveti dreptate, nici sa tii 7 boti dar nici sa dai ban ampulea, puteai sa ne dai mesaj ca ne ocupam noi. Pe esus ai abuzat de bugul cu /trade, dar iti ofer posibilitatea sa iti debanam un cont inafara de esus.

Contul Esus nu a fost blocat, ma gandeam ca mi l-ati lasat pe ala..


  • 0

#17
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Ambii aveti dreptate, nici sa tii 7 boti dar nici sa dai ban ampulea, puteai sa ne dai mesaj ca ne ocupam noi. Pe esus ai abuzat de bugul cu /trade, dar iti ofer posibilitatea sa iti debanam un cont inafara de esus.

Pai conturile acestea sunt ca si un fel de boti, nu vad sa aiba ceva pe ele, cumva trebuie sa scapam de ele, nu e dat ban aiurea, sunt doar 3 banuri date. Unul pentru abuz, doua pentru botii acestia. Voi decideti, n-am nimic personal cu el dar nu mi se pare ok sa se adauge boti.

 

 

Contul Esus nu a fost blocat, ma gandeam ca mi l-ati lasat pe ala..

Te intelegem, eu personal pot spune sa iti dea unban dar nu mai baga conturi, baga si tu unul nu 7-8 odata..


  • 0

#18
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Pai conturile acestea sunt ca si un fel de boti, nu vad sa aiba ceva pe ele, cumva trebuie sa scapam de ele, nu e dat ban aiurea, sunt doar 3 banuri date. Unul pentru abuz, doua pentru botii acestia. Voi decideti, n-am nimic personal cu el dar nu mi se pare ok sa se adauge boti.

 

 

Te intelegem, eu personal pot spune sa iti dea unban dar nu mai baga conturi, baga si tu unul nu 7-8 odata..

Ok, sunt deacord, nu voi mai pune atati boti de-o data, ma voi limita la 1 sau 2 daca se poate.

 

Edit: Mersi neacristy ca te-ai uitat la mesaj, esti singurul dintre support care m-a bagat in seama.


Edited by ๖ۣۜEąʑʐy_×Đ™, 06 May 2017 - 21:34.

  • 0

#19
๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

    "EMINƎM Fan forever."

  • Posts
    774
  • Topics
    151
  • Reputation
    345
  • Online
    32 days

Ambii aveti dreptate, nici sa tii 7 boti dar nici sa dai ban ampulea, puteai sa ne dai mesaj ca ne ocupam noi. Pe esus ai abuzat de bugul cu /trade, dar iti ofer posibilitatea sa iti debanam un cont inafara de esus.

Acel bug l-am folosit dand lucrurile de pe Esus pe alte conturi, nu invers...

 

Edit: Scuze dar nu stiu cum sa unesc cele 2 mesaje cu quote..


Edited by ๖ۣۜEąʑʐy_×Đ™, 06 May 2017 - 21:36.

  • 0

#20
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days

Wops,am uitat

cont blocat


  • 2




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users