Jump to content


Photo

Problema PC.


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
ONISION

ONISION

    勝者

  • Posts
    143
  • Topics
    47
  • Reputation
    135
  • Online
    19 days

Salut , de 2 saptamani intampin o problema cu pc-ul.

Povestea incepe asa : Acum 2 saptamani , intr-o minunata duminica , am pus un mod de Toyota Supra pe GTA V.

Am facut cu OpenIV alea alea , cand sa intru pe GTA V , mergea in 2 fps si se reseta culoarea digitala de la Control panel NVIDIA .

Dupa aceea observ ca nu mai am driverele nvidia de la placa video , am incercat sa le instalez , nu am putut.Ok , am dat un reinstall la windows si a mers , le-am instalat , m-am jucat cs go , bam bam bam , nu simtisem nici o diferenta , dar in schimb , intru azi pe GTA V si mie deobicei pe GTA V imi mergea in 60 fps pe high , e , acum , imi merge in 40 pe low.

Stie cineva rezolvarea problemei ? Tin sa mentionez ca nu am dat overclock la placa video sau asa.


  • 0

#2
kalfany111111

kalfany111111

    sᴛᴀʏ ᴜᴘ, sᴏᴍᴇʜᴏᴡ

  • Posts
    123
  • Topics
    37
  • Reputation
    107
  • Online
    6 days

Verifica daca si-a dat underclock placa video, incearca sa instalezi asa zisul "driver" de la MSI (MSI Afterburner) sa vezi daca si-a dat underclock, sau, mentioneaza daca ai vazut o diferenta la tempertatura calculatorului.


  • 0

#3
ONISION

ONISION

    勝者

  • Posts
    143
  • Topics
    47
  • Reputation
    135
  • Online
    19 days

 

Verifica daca si-a dat underclock placa video, incearca sa instalezi asa zisul "driver" de la MSI (MSI Afterburner) sa vezi daca si-a dat underclock, sau, mentioneaza daca ai vazut o diferenta la tempertatura calculatorului.

 

Pai  cum ma joc jocuri gen FIFA 17 , cs go and etc pe high si pot spune ca stau 1 ora 2 , calculatorul meu incepe sa bazaie mai tare si atunci spun stop.

Nu ma iau dupa temperatura sau asa.Dar vad ca acum bazaie si cand stau pe net sau asa.

Si sa-mi trag eu palme de inteleg cum e programul vietii afterburner.


  • 0

#4
kalfany111111

kalfany111111

    sᴛᴀʏ ᴜᴘ, sᴏᴍᴇʜᴏᴡ

  • Posts
    123
  • Topics
    37
  • Reputation
    107
  • Online
    6 days

Pai  cum ma joc jocuri gen FIFA 17 , cs go and etc pe high si pot spune ca stau 1 ora 2 , calculatorul meu incepe sa bazaie mai tare si atunci spun stop.

Nu ma iau dupa temperatura sau asa.Dar vad ca acum bazaie si cand stau pe net sau asa.

Si sa-mi trag eu palme de inteleg cum e programul vietii afterburner.

o placa care nu este overclocked/underclocked are normal 955 hz setati, noaptea daca bazaie, posibil este de la placa video.

incearca sa schimbi placa video/cooler-ul, caci, posibil placa video nu mai suporta jocuri de gen GTA 5, eu ma joc cu un radeon de maxim 955 hz (r5) fifa 17, si alte jocuri noi, dar, GTA 5 nu are o optimizare lafel de buna, dar se misca destul de smooth si la 30fps-uri, il tin pe half-sync, incearca sa te uiti la temperatura si sa dai overclock sa vezi rezultate mai bune, daca bazaie iar, fa underclock.

overclock = marimea hz.

underclock = scaderea hz.


  • 0

#5
ONISION

ONISION

    勝者

  • Posts
    143
  • Topics
    47
  • Reputation
    135
  • Online
    19 days

 

o placa care nu este overclocked/underclocked are normal 955 hz setati, noaptea daca bazaie, posibil este de la placa video.

incearca sa schimbi placa video/cooler-ul, caci, posibil placa video nu mai suporta jocuri de gen GTA 5, eu ma joc cu un radeon de maxim 955 hz (r5) fifa 17, si alte jocuri noi, dar, GTA 5 nu are o optimizare lafel de buna, dar se misca destul de smooth si la 30fps-uri, il tin pe half-sync, incearca sa te uiti la temperatura si sa dai overclock sa vezi rezultate mai bune, daca bazaie iar, fa underclock.

overclock = marimea hz.

underclock = scaderea hz.

 

 

ok , multumesc frumos , am sa incerc , revin cu un edit.

de cât să fac ceea ce nu știu și să îl fac să nu mai ruleze nici cs go , mai bine stau cuminte

mulțumesc frumos de implicare , dar de cât să îl f... mai bine stau , oricum voiam doar să testez un mod de BMW , jocurile main merg perfect gen cs go , ets sau fifa , doar ăsta , pe care oricum nu îl jucam

se poate da t/c!


Edited by ★ O N I S I O N ★, 03 May 2017 - 18:03.

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users