Jump to content


Photo

Ce parere aveti despre Romania?


  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
Ce parere aveti despre tara noastra in forma ei generala? Pentru mine, pe scurt, ar fi: o tara care merita vizitata, dar nu locuita, si aici ma refer la faptul ca daca ai emigrat si te-ai stabilit, nu cred ca mai are rost sa imigrezi.
  • 1

#2
blondu16Hz

blondu16Hz

    Respected

  • Posts
    1,418
  • Topics
    478
  • Reputation
    3056
  • Online
    180 days

O parere foarte proasta.


  • 2

#3
linii.bro

linii.bro

    In my grave, I'll rot

  • Posts
    1,601
  • Topics
    565
  • Reputation
    1238
  • Online
    97 days

pentru mine are forma de peste si e plina de tigani, chiar sunt curios sa aflu ce se va intampla in urmatoarele razboaie cu Romania


  • 0

#4
deleted_Keed™

deleted_Keed™

Romania este tara mea pe care in adancul sufletului o iubesc orice s-ar intampla si orice ar conduce-o . Este iubirea stramoseasca pe care o evoca si Eminescu in Scrisoarea a 3-a, acea iubire sfanta . Pe de alta parte sunt dezamagit de ceea ce se intampla . Am ajuns o rusine pentru marii domnitori care si-au dedicat viata pentru bunastarea noastra , pentru atata sange roman varsat de stramosii nostri in batalia cu "Poarta" si cu "Bozgorii " si multe alte popoare cotropitoare . Vlad Tepes , Mihai Viteazu si multi altii , s-ar intoarce in mormant de rusine cand vad ce au lasat mostenire si ce facem cu mostenirea lor . Acest scenariu care se intampla mi se pare foarte asemanator cu acesta .  Numai ca acuma in locul boierilor sunt gunoaiele din Cotroceni. Toti ne vaitam si spunem ca vrem ca totul sa fie mai bine dar nu facem actiuni in acest sens . Aceste fapte nu se fac prin vorbe si batai in piept ca suntem spartani pe la antena3 si romania tv si etc.. Si de altfel televiziunile romanesti sunt doar niste unelte pentru manipulare in masa ale serviciul secret (SRI) si ale guvernului mondial care ne guverneaza din umbra . Toate puterile doresc destramarea Romaniei , stiu de potentialul resurselor naturale si potentialul intelectual , practic si omenesc de care dam dovada . Din pacate acestia folosesc o arma a mileniului al 3-lea care da roade in distrugerea multor tari si din pacate are efect si in Romania . Ignoranta si rasfatul. Daca vreodata voi fi pus sa spun niste vorbe inainte sa mor despre tara mea , o sa-l parafrazez pe generalul Antonescu : " Sunt mandru ca fac parte dintr-un popor cu dubla ascendenta , romana si daca" 

In definitiv sunt multe de spus si nu cred ca acesta este locul potrivit pentru a discuta chiar orice , dar totusi , ascultati asta si poate poate :)

 

 

Si sincer aceste vorbe ale lui Ponta pe care le-am auzit acuma 50 de minute pe Romania TV chiar mi-au dat de gandit si sa ma gandesc la cele ce urmeaza si va invit sa va ganditi si voi serios la aceste vorbe la care nu acordam prea multa importanta dar nu ne dam seama.... : ROMANIA NU MAI E UN POPOR , E O COLONIE .


Edited by VrSaNeJucamBarbie?, 28 December 2016 - 21:22.


#5
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Mie imi place Romania deoarece putem sa ne mandrim despre natura foarte bogata in care Romania o detine,mai bine zis Romania are munti,campii frumoase etc.

Si traditiile care difera de zone. Imi place foarte mult traditiile din Maramures deoarece tatal meu este,adica a fost,ardelean si imi place sa ma mandresc cu asta si de fiecare daca cand mergeam acolo la bunicu, Dumnezeu sa-l ierte, respectam toate traditiile mai ales de sarbatori. Imi placeau placintele facute de bunica si picturile pe care le facea bunicul. Romania are o istorie plina de peripetii si trebuie sa ne mandrim cu asta.

Din pacate oamenii incostienti din ziua de astazi nu mai respecta nimic si ne fac tara de rusine.


  • 1

#6
Slow

Slow

    ˇ︿ˇ

  • Posts
    3,526
  • Topics
    765
  • Reputation
    6536
  • Online
    186 days

Romania e o tara foarte, foarte frumoasa, dar o strica oamenii care o locuiesc si cei care o conduc. Gandirea unora a ramas la nivel primitiv, evolutie 0, din cauza acestora tara asta ducandu-se tot in jos, creandu-ne un nume de cacat in multe alte tari.


  • 2

#7
Chelios

Chelios

    The Notorious

  • Posts
    2,195
  • Topics
    150
  • Reputation
    3054
  • Online
    214 days

Romania e o tara in care viteza internetului e mare,deci sunt multumit.Glumesc. :))


  • 3

#8
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

Romania e foarte frumoasa. Am auzit multi oameni spunand ca este o tara urata. In vara, am fost cu familia intr-o mega excursie, ca sa o numesc asa. Am vizitat Maramures, Suceava, Arad, Bistrita si Craiova. Insa cel mai mult mi-a placut pe Transalpina, este de o frumusete rara, va recomand sa mergeti.

In concluzie, Romania este o tara frumoasa si cu mult potential care merita explorata, dar sistemul de guvernare din Romania este de cacat. Promisiuni peste promisiuni, se repara, se face, se drege, nu se face absolut nimic in Romania, iar cei de la guvernare (in special deputatii si senatorii) se plang ca au salarii mici, cand ei de fapt au bani cacalau Maria Ta, si tot nu le ajunge. Sa se puna macar odata in locul oamenilor de rand, cu un salariu sub 2000 de lei, ei avand peste 10.000 lei salariul. Dar nimeni nu ia nici o masura, absolut nimeni. Pacat de aceasta tara si de frumusetile ei.


  • 0

#9
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

 

Asta defineste Romania


  • 1

#10
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days

Romania e foarte frumoasa. Am auzit multi oameni spunand ca este o tara urata. In vara, am fost cu familia intr-o mega excursie, ca sa o numesc asa. Am vizitat Maramures, Suceava, Arad, Bistrita si Craiova. Insa cel mai mult mi-a placut pe Transalpina, este de o frumusete rara, va recomand sa mergeti.
In concluzie, Romania este o tara frumoasa si cu mult potential care merita explorata, dar sistemul de guvernare din Romania este de cacat. Promisiuni peste promisiuni, se repara, se face, se drege, nu se face absolut nimic in Romania, iar cei de la guvernare (in special deputatii si senatorii) se plang ca au salarii mici, cand ei de fapt au bani cacalau Maria Ta, si tot nu le ajunge. Sa se puna macar odata in locul oamenilor de rand, cu un salariu sub 2000 de lei, ei avand peste 10.000 lei salariul. Dar nimeni nu ia nici o masura, absolut nimeni. Pacat de aceasta tara si de frumusetile ei.


Da, nu spune nimeni ca Romania nu e o tara frumoasa, din punct de vedere estetic, dar din punct de vedere social lucrurile nu merg bine, exact acelasi lucru l-am spus si eu, dar in alte cuvinte.
  • 0

#11
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

E bine ca inca va pasa. 

 

Mie a inceput sa nu-mi mai pese, imi pare rau, ne meritam soarta.

Popor ingrat.

 

Priviti partea buna insa, lumea occidentala e mai plina de prosti ca noi, doar ca sunt mai evoluati si mai avansati, asa ca au sanse mai mari de supravietuire.


  • 1

#12
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

E bine ca inca va pasa. 
 
Mie a inceput sa nu-mi mai pese, imi pare rau, ne meritam soarta.
Popor ingrat.
 
Priviti partea buna insa, lumea occidentala e mai plina de prosti ca noi, doar ca sunt mai evoluati si mai avansati, asa ca au sanse mai mari de supravietuire.

Occidentului ii mai poti zice Siria 2
  • 0

#13
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Occidentului ii mai poti zice Siria 2

Noul Imperiu Asirian.


  • 0

#14
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days

E bine ca inca va pasa. 
 
Mie a inceput sa nu-mi mai pese, imi pare rau, ne meritam soarta.
Popor ingrat.
 
Priviti partea buna insa, lumea occidentala e mai plina de prosti ca noi, doar ca sunt mai evoluati si mai avansati, asa ca au sanse mai mari de supravietuire.


"Iar tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici macar cenusa mea." - Ion Antonescu
  • 0

#15
󠀡󠀡󠀡Hammond󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡

󠀡󠀡󠀡Hammond󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡

    Black - Tester Taxi LV

  • Posts
    656
  • Topics
    137
  • Reputation
    180
  • Online
    22 days
Moonwalk s.a inspirat si mux... damn..
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users