Jump to content


Photo

Moderatorii locali/Unde au disparut modelele?/ Reorganizare.


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days

Presupun ca ati observat ca au disparut local moderatorii si modelele de la majoritate board-urilor de la "Diverse".Daca n-ati observat va zic eu acum despre ce este vorba.

 

De ce nu mai sunt local moderatori ?

- Deoarce in trecut am avut unele probleme cu unii care au sters o gramada de topic-uri aiurea.

- Multi dintre local moderatori faceau ce vroiau muschii lor cu board-urile care le aveau in administrare.

- Multa dezordine,foarte multa.

- Moderatorilor / global moderatorilor erau limitati la acele board-urile cu local moderator.Astfel scotandui vor avea mai multa "libertate de miscare".

 

Deci multumiri celor care s-au ocupat,iar celorlalti la fel pentru ca ati incercat.

 

Daca nu local moderatorii,atunci cine ?

- Simplu,toti moderatorii si global moderatorii. Ei se vor ocupa de acum de board-uri,ei vor verifica pe cine nu respecta regulamentul,cine posteaza prostii si altele. Sunt destui moderatori sa se ocupe de subforum-ul "Diverse".

 

Unde-s modelele ?

- Multe din modelele de la board-urile din subforum-ul Diverse au disparut deoarece erau inutile (exemplu cand iti cerea numele intrun model,ca doar nu l-am vedea in stanga postului).

Ganditi-va ca aveti mai multa libertate,de exemplu:

La Games daca vreti sa prezentati un joc,il prezentati cum vreti voi,cum va place mai mult (dar sa-l prezentati cat de cat organizat)

Cum am zis in exemplu puteti face si la celelalte board-uri fara modele.

Dar si unde sunt modele,va rog sa le respectati,altfel ce ati postat va fii sters.

 

+regulamentele ce erau la board-uri pana acum :

Regulamentul ce exista la fiecare board a fost si acesta sters,iar per total va ramane acesta.

 

Cam atat am avut sa va spun,daca aveti vreo nelamurire puteti posta aici,sunteti liberi sa va exprimati opinia.

 

reddit, Support Team

 

 

 

 

 

 


  • 4

#2
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

Apropo, daca un moderator nu a vazut un post necorespunzator, nu sariti cu reclamatiile! Aveti si un buton de Report pe forum :).


  • 2

#3
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days

UPDATE:

De acum modelele vor face parte din descrierea board-ului,astfel facand navigarea pe forum mai lejera si totodata eliminand topic-urile inutile.


  • 0

#4
szailor

szailor

    4 in the fanta

  • Posts
    6,902
  • Topics
    478
  • Reputation
    10735
  • Online
    245 days
Eu zic că e o schimbare în bine.
De la început moderarea boardurilor trebuia să fie lăsată pe mâna moderatorilor adevărați. Moderatorii OG, cei adevărați, ştii? :)) Aşa echipa e mult mai stabilă şi nu se schimbă moderatorul local odata la 10 minute şi totodată e mai multă flexibilitate, nu trebuie să se ocupe un singur moderator de un board întreg, în schimb, se ocupă mai mulți de mai multe.
  • 0

#5
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
Interesant, o idee ca asta am avut si eu acum ceva timp dar n-am facut-o publica deoarece am vrut sa ma asigur ca nu strica nimic. Imi place, faptul ca ati scos aproape toate modelele e probabil cea mai benefica actualizare. Oricum nu-si aveau rostul, neavand un model iti da multa libertate de a-ti crea propriul tau topic care este prezentat intr-un mod unic; iti da libertatea de a te exprima; de a-ti arata ideile trecute prin propriul tau filtru de gandire.

Astept cu nerabdare mult mai multe board-uri in viitor din moment ce treaba e mult mai simplificata acum. Herzlichen Glückwunsch!
  • 2




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users