Jump to content


Photo

Sugestii


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
Darky

Darky

    Manager

  • Posts
    5,266
  • Topics
    449
  • Reputation
    5337
  • Online
    210 days
Nick: Nush D'astea !
1.Sugestie:/Mkick cu reason: /mkick [id] [reason] .
Pe chat : [XSS]MaxXx has been kicked from clan by [XSS]Kobra (reason : Tu stii scripting)!
De ce crezi : Ca ar fi mai frumos asa si toti ar sti din ce cauza a fost dat afara un player .

2.Sugestie : Mai multe culori la clanuri .. [albastru,portocaliu mai inchis,negru & alb (care sa se vada pe harta)
De ce crezi : Ar fi mai frumos asa si nu ne-am incurca cu culorile ..

3.Sugestie : /Invisible sa dispari doar de pe harta,nu sa se schimbe culoarea numelui .( Vip level - 7 )
De ce crezi : Culoarea numelui nu cred ca are vreo treaba .

4.Sugestie : /Invisiblecar - sa se faca masina invizibila si omul sa se vada .( Vip level - 7 )
De ce crezi : Pentru ca /invisible ar fi cu omul si /invisiblecar ar fi cu masina,si nu ar avea nici o legatura.

5.Sugestie : /SI sa aiba un premiu de 1000-2000 coins cand o termini si la inceputul mapei sa ai 10 infernus-uri si sa nu poti spawna /jetpack,sa ai vup 3 activat automat si asa adminii ar putea sa faca eventuri asa.
De ce crezi : Am putea face coinsi mai greu,dar defapt mai usor .. cum era /maze,dar mai greu .

6.Sugestie : /ACC - Sa se schimbe culorile la masina automat .. un joc de culori,culori schimbate din secunda in secunda.(Vip level - 8)
De ce crezi : Ar arata mai frumos + ca asa ar mai aduce ceva playeri .

7.Sugestie : /JET - Sa fie o comanda de admini care da ban mai rapid la cei care fac reclama .(Admin level - 5) Exemplu : [XSS]MaxXx has been banned by administrator [XSS]Kobra !( Reason : Jet. )
De ce crezi : Asa ar putea bana mai rapid playeri ce fac reclama .

8.Sugestie: Daca se adauga /jet - Sa se stearga automat chatul .
De ce crezi : Ar fi mai usor si nu ar vedea playeri ip-ul ..

9.Sugestie: Cand faci un kill sa castigi +10 score si 40 hp .
De ce crezi : Hp - pentru a se 'regenera' viata mai rapid in Death Match.Score - Sugestia 10 .

10.Sugestie: Score-ul sa fie folosit la comenzile /VAD si /AD . /VAD sa coste 10 score iar /AD sa coste 15/20 score.
De ce crezi : Score-ul ar avea un folos pe server.
11.Sugestie: /VWEAPONS - Cand tragi in cineva sa iti dea atat HP cat DMG faci cu arma care o ai in mana .
(Vip Level - 8)
De ce crezi:4Fun,ar fi mai greu sa te omoare cineva + Ca ar fi si mai usor sa faci dm .

12.Sugestie : /WEAPS - Sa fie comanda pentru Vip Level 8-9 care sa arata ce arme are un jucator.
De ce crezi: Pentru a putea da /weaps la un player/admin si a vedea ce arme are respectivul player..Daca are Minigun,inseamna ca are s0beit si trebuie raportat pe forum !

13.Sugestie: /RESPECT - Sa poti da respect la playeri diferiti,adica sa nu dai la un player si sa astepti 1 h sa poti da la alt player [sa poti da 1 respect/h]
De ce crezi : S-ar strange respect mai mult si ar fi mai frumos .

  • 0

#2
[RNG]Seby

[RNG]Seby

    Full Member

  • Posts
    325
  • Topics
    18
  • Reputation
    192
  • Online
    1 days
1. La /Jet un reason mai bun ar fi "Reclama".
2. "/ACC: sau cum ai zis tu a fost pe V3 sub numele "/VCC" si a fost scoasa pentru ca provoca lag.
 
Pro pentru toate :D.
  • 0

#3
Darky

Darky

    Manager

  • Posts
    5,266
  • Topics
    449
  • Reputation
    5337
  • Online
    210 days


1. La /Jet un reason mai bun ar fi "Reclama".
2. "/ACC: sau cum ai zis tu a fost pe V3 sub numele "/VCC" si a fost scoasa pentru ca provoca lag.
 
Pro pentru toate :D.

1.Sau asa ..
2.Nu stiam.
Am mai adaugat 4 idei !
  • 0

#4
SkyScream99_

SkyScream99_

    Respected

  • Posts
    1,114
  • Topics
    163
  • Reputation
    286
  • Online
    2 days


Nick: Nush D'astea !
1.Sugestie:/Mkick cu reason: /mkick [id] [reason] .
Pe chat : [XSS]MaxXx has been kicked from clan by [XSS]Kobra (reason : Tu stii scripting)!
De ce crezi : Ca ar fi mai frumos asa si toti ar sti din ce cauza a fost dat afara un player .

2.Sugestie : Mai multe culori la clanuri .. [albastru,portocaliu mai inchis,negru & alb (care sa se vada pe harta)
De ce crezi : Ar fi mai frumos asa si nu ne-am incurca cu culorile ..

3.Sugestie : /Invisible sa dispari doar de pe harta,nu sa se schimbe culoarea numelui .( Vip level - 7 )
De ce crezi : Culoarea numelui nu cred ca are vreo treaba .

4.Sugestie : /Invisiblecar - sa se faca masina invizibila si omul sa se vada .( Vip level - 7 )
De ce crezi : Pentru ca /invisible ar fi cu omul si /invisiblecar ar fi cu masina,si nu ar avea nici o legatura.

5.Sugestie : /SI sa aiba un premiu de 1000-2000 coins cand o termini si la inceputul mapei sa ai 10 infernus-uri si sa nu poti spawna /jetpack,sa ai vup 3 activat automat si asa adminii ar putea sa faca eventuri asa.
De ce crezi : Am putea face coinsi mai greu,dar defapt mai usor .. cum era /maze,dar mai greu .

6.Sugestie : /ACC - Sa se schimbe culorile la masina automat .. un joc de culori,culori schimbate din secunda in secunda.(Vip level - 8)
De ce crezi : Ar arata mai frumos + ca asa ar mai aduce ceva playeri .

7.Sugestie : /JET - Sa fie o comanda de admini care da ban mai rapid la cei care fac reclama .(Admin level - 5) Exemplu : [XSS]MaxXx has been banned by administrator [XSS]Kobra !( Reason : Jet. )
De ce crezi : Asa ar putea bana mai rapid playeri ce fac reclama .

8.Sugestie: Daca se adauga /jet - Sa se stearga automat chatul .
De ce crezi : Ar fi mai usor si nu ar vedea playeri ip-ul ..

9.Sugestie: Cand faci un kill sa castigi +10 score si 40 hp .
De ce crezi : Hp - pentru a se 'regenera' viata mai rapid in Death Match.Score - Sugestia 10 .

10.Sugestie: Score-ul sa fie folosit la comenzile /VAD si /AD . /VAD sa coste 10 score iar /AD sa coste 15/20 score.
De ce crezi : Score-ul ar avea un folos pe server.
11.Sugestie: /VWEAPONS - Cand tragi in cineva sa iti dea atat HP cat DMG faci cu arma care o ai in mana .
(Vip Level - 8)
De ce crezi:4Fun,ar fi mai greu sa te omoare cineva + Ca ar fi si mai usor sa faci dm .

12.Sugestie : /WEAPS - Sa fie comanda pentru Vip Level 8-9 care sa arata ce arme are un jucator.
De ce crezi: Pentru a putea da /weaps la un player/admin si a vedea ce arme are respectivul player..Daca are Minigun,inseamna ca are s0beit si trebuie raportat pe forum !

1. Pro
            2. Pro
            3.Pro
            4. PRo
            5. Pro
              6. Pro
              7. Pro
              8. Pro
                9. Pro
                10. Pro
                11. Pro
                12 . Pro    SI mai am dela mine +1 ca te-ai straduit sa scri foarte Frumos! Si ti-a iesit!
  • 0

#5
deleted_ExtremeGabryel

deleted_ExtremeGabryel
/ACC a fost candva pe server,dar a fost scoasa comanda.
Buna ideea cu jet,bun pentru adminii care dorm si dureaza o gramada pana cand dau /back din afk mode si pana scriu /kick [Id] reclama,ala deja a plecat de pe server.Asa ii dau mai repede /jet [ID],dar parca mi se pare prea aiurea /jet,cred ca mai bine ar fi /reclama  ^^
/Weaps este comanda de admin,ce treaba au vipii cu ea,doar nu pot sa ii dea kick daca au hack.Dau /report cei pe care ii deranjeaza respectivul cu minigunul.
Iar cu premiul de 1000-2000 coins la /si,cred ca ai pus din greseala cate un 0 in plus,cum sa primesti atata?


#6
Darky

Darky

    Manager

  • Posts
    5,266
  • Topics
    449
  • Reputation
    5337
  • Online
    210 days

/ACC a fost candva pe server,dar a fost scoasa comanda.
Buna ideea cu jet,bun pentru adminii care dorm si dureaza o gramada pana cand dau /back din afk mode si pana scriu /kick [Id] reclama,ala deja a plecat de pe server.Asa ii dau mai repede /jet [ID],dar parca mi se pare prea aiurea /jet,cred ca mai bine ar fi /reclama  ^^
/Weaps este comanda de admin,ce treaba au vipii cu ea,doar nu pot sa ii dea kick daca au hack.Dau /report cei pe care ii deranjeaza respectivul cu minigunul.
Iar cu premiul de 1000-2000 coins la /si,cred ca ai pus din greseala cate un 0 in plus,cum sa primesti atata?

/reclama e destul de lung,m-am gandit la asta prima data,dar e destul de lung.. mai bine /jet .
/weaps mi s-a parut ca ar fi bine daca s-ar adauga la vipi,pentru ca sunt mai multi vipi ca admini.. adminii sunt cateodata offline si vine unu cu s0b ... tu ii dai /weaps,vezi ca are minigun,etc si ii faci reclamatie .
/si e destul de lung si greutz si de aia am pus asa ..
  • 0

#7
[XSS]Lay_

[XSS]Lay_

    Newbie

  • Posts
    87
  • Topics
    39
  • Reputation
    -5
  • Online
    0 hours
1.Ar fi super ideea mai ales ce-a cu /mkick [id] [reason]
2.Pt ca fiecare player sa stie pt ce a fost dat afara
3.in schimb eu as mai propune sa fie la clan system , /warn pana la 3 warn iar la 3 war sa poti da deja /mkick 4 Team Kill = Ex:

  • 0

#8
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
1. La Update-ul dedicat Clan-urilor voi adauga la comanda /mkick parametrul [Reason]. De asemenea, voi adauga acelasi parametru [Reason] si la comanda /invite, iar acel [Reason] ii va aparea jucatorului in Invitatia de a intra in Clan :).
2. Voi face in asa fel incat fiecare Clan sa isi poata adauga o culoare unica folosindu-se de cod-urile hex ale culorilor (asa cum este la Description-ul de la /Stats) :).
3. Voi adauga aceasta modificare la Update-ul dedicat Clan-urilor :).
4. Pai, daca vrei sa fi doar tu "Invisible", poti da /Invisible inafara unui vehicul, apoi te poti urca inapoi in acel vehicul si vei fi doar tu "Invisible", nu si vehiculul :).
5. Nu.
6. Am sa ma mai gandesc la asta.
7. Nu.
8. Nu.
9. E bine asa cum e in prezent :).
10. E bine asa cum e in prezent, desi, poate voi face in asa fel sa iti i-a si Score la anumite comenzi, nu numai Coins :)).
11. Am sa adaug asta la Update-ul Clan-urilor :).
12. Am sa o adaug :).

Topic-ul ramane deschis pana cand vor fi adaugate toate sugestiile pe Server.
  • 0

#9
[XSS]Lay_

[XSS]Lay_

    Newbie

  • Posts
    87
  • Topics
    39
  • Reputation
    -5
  • Online
    0 hours
1.Maxx imi plac ideiile tale
2.printre primele pe acolo cand ai spus ca pui la /invite si reason ci chestii dastea
3.Pe mine m-ar deranja chestia aceiia cu luandumi din scor mai bine coins decat score ...
4.in Fine....
4Nu sunt eu fondatorul acestei comunitati


                                  Resoect [XSS]MaXxX & [XSS]Kobra
  • 0

#10
SkyScream99_

SkyScream99_

    Respected

  • Posts
    1,114
  • Topics
    163
  • Reputation
    286
  • Online
    2 days


1.Maxx imi plac ideiile tale
2.printre primele pe acolo cand ai spus ca pui la /invite si reason ci chestii dastea
3.Pe mine m-ar deranja chestia aceiia cu luandumi din scor mai bine coins decat score ...
4.in Fine....
4Nu sunt eu fondatorul acestei comunitati


                                  Resoect [XSS]MaXxX & [XSS]Kobra

1) se pune punc la propozitie tu nu ai pus!!
            2) La fel!
            3) luandu-mi!
                Respect* [XSS]MaxXx* & [XSS]Kobra.
  • 0

#11
Darky

Darky

    Manager

  • Posts
    5,266
  • Topics
    449
  • Reputation
    5337
  • Online
    210 days


1.Maxx imi plac ideiile tale
2.printre primele pe acolo cand ai spus ca pui la /invite si reason ci chestii dastea
3.Pe mine m-ar deranja chestia aceiia cu luandumi din scor mai bine coins decat score ...
4.in Fine....
4Nu sunt eu fondatorul acestei comunitati


                                  Resoect [XSS]MaXxX & [XSS]Kobra

Analfabet . resoect !

.Dr@gosin. link=topic=1387.msg9060#msg9060 date=1372415068]

Lay_ link=topic=1387.msg9046#msg9046 date=1372412188]
1.Maxx imi plac ideiile tale
2.printre primele pe acolo cand ai spus ca pui la /invite si reason ci chestii dastea
3.Pe mine m-ar deranja chestia aceiia cu luandumi din scor mai bine coins decat score ...
4.in Fine....
4Nu sunt eu fondatorul acestei comunitati


                                  Resoect [XSS]MaXxX & [XSS]Kobra

1) se pune punc la propozitie tu nu ai pus!!
            2) La fel!
            3) luandu-mi!
                Respect* [XSS]MaxXx* & [XSS]Kobra.

N-a lasat topicul deschis ca sa postati voi,l-a lasat ca sa lase raspunsul final !
  • 0

#12
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
Asadar, sa incepem :)).
In primul rand, post-ul meu anterior facut in acest topic nu mai are nici-un sens, deci, ignoratil :)).

1. In Update-ul de astazi (30 Iunie 2013), am modificat putin culorile de la mesajele trimise pe Chat membrilor unui Clan :).
Odata cu asta, la comanda /mkick va trebuii specificat un [Reason] ce le va aparea tuturor membrilor dintr-un Clan pe chat. De asemenea, la comanda /Invite a fost adaugat parametrul [Reason] (Motiv), astfel, ii puteti scrie un motiv/mesaj al invitatiei in Clan ce ii va aparea jucatorului Invitat in Clan-ul respectiv :).

2. Spuneam mai sus ca voi face in asa fel incat fiecare Clan sa isi poata seta o absolut orice culoare dorita, nu am facut asta deocamdata, dar am facut acelasi lucru la comanda /MyColor! De acum, nu veti mai avea de ales intre niste culori prestabilite, ci, va veti putea seta absolut orice culoare posibila (culorile le gasiti aici: http://www.colorpicker.com/). Pentru a va seta o culoare, copiati cod-ul culorii dorite de pe site-ul de mai inainte, si il introduceti in Dialog-ul comenzii /MyColor fara simboluri precum #COD sau {COD} :). Spre exemplu, cod-ul culorii Rosu este FF0000, voi veti introduce acolo direct FF0000 fara a mai introduce #FF0000 sau {FF0000} :).

3. Ramane asa cum am zis si mai sus :).

4. Ramane asa cum am zis si mai sus :).

5. La fel ca mai sus.

6. Am adaugat comanda /VCC (Vehicle Color Changer) la VIP Level 8 care face acelasi lucru ca si comanda /ACC sugerata de tine.

7. Nu.

8. Nu.

9. Am modificat in asa fel incat atunci cand omori pe cineva, sa primesti 10 Score si in locul a +25 la Viata, vei primii +20 :).

10. Deocamdata ramane asa cum este in prezent, pe viitor, am sa ma mai gandesc.

11. Am adaugat comanda /VWSet la VIP Level 10 care face ceea ce ai sugerat tu.

12. Am adaugat comanda /Weaps la VIP Level 8.

13. Ramane asa cum e in prezent.

PS: Alt Update facut in doar o ora si jumatate cu tot cu testing :)).
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users