Jump to content


Photo

[Auto] Hamilton continuă: „Întrebații pe Niki si Toto ce trebuie să facă ca să îl mulțumească pe Nico”


  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
Blaze

Blaze

    old member

  • Posts
    525
  • Topics
    140
  • Reputation
    1108
  • Online
    7 days
In interviurile acordate dupa cursa Lewis Hamilton continua din punctul nostru de vedere sa arate ca nu stie sa piarda nici atunci cand castiga si sa arunce cu vorbe care ar dori sa taie din meritul lui Rosberg pentru cursa din Mexic.
 
„Nu a fost nici un risc, nu era nimic pentru mine de pierdut”, a spus Hamilton. „Am câștigat campionatul constructorilor, așa că lasă-mă să îmi asum un risc, să merg pentru victorie. Dar am făcut ceea ce am facut” a declarat acesta dupa ce a fost chemat si a doua oară la boxe pentru schimbul de pneuri la fel ca si colegul său.
 
După a doua oprire pentru pneuri noi, Hamilton a fost în imposibilitatea de a depăși din cauza aerului fierbinte care provine de la masina din fața  lui Rosberg și a lansat un atac pentru victorie spre sfaristul cursei dar a admis că pur si simplu pierdea apasarea aerodinamica atunci când se apropia de Nico.
 
„Știu că echipa a simțit nevoia de a fi foarte calzi cu el (aratand spre Rosberg)”, Hamilton a declarat reporterilor după cursă în conferința de presă. „Eu știu ce vreau să spun, dar eu nu am de gând să spun ce vreau să spun.”
 
„În acest sfârșit de săptămână el a făcut o treabă bună în cele din urmă. Trebuie să întrebați pe Toto [Wolff] și pe Niki [Lauda]. Lor ar trebui să le puneți aceste întrebări și ce simt cu privire la această chestiune. Ceea ce ei trebuie să facă în spatele ușilor ca să-l țină fericit (pe Rosberg).”
 

  • 0

#2
Cosmiin

Cosmiin

    RCON Administrator


  • Posts
    9,352
  • Topics
    482
  • Reputation
    8009
  • Online
    464 days
Locked.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users