Jump to content


Photo

Gaming Pc - 2400 Lei


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
swifferKOV™

swifferKOV™

    Big' playa!

  • Posts
    1,615
  • Topics
    96
  • Reputation
    955
  • Online
    16 days

Salut , astazi am sa va prezint un wishlist cu un pc

de gamig care si-l poate permite aproape oricine,

zic eu :

HrocCSs.png

1.De ce i3 4130 ? Pentru ca este un procesor entry al momentului , cu care poti rula aproape orice joc .

2. De GTX 750Ti de la Gainward ? Am aleso fiindca e o placa foarte buna pentru jocuri ca CSGO , samp , jocuri care va jucati voi.

3.De ce sursa de la corsair ? Ei bine m-a cam suparat ca nu am gasit una modulara (la care bagi tu firele si cele care raman aiurea le scoti ) , si dupa cum bine stiu(m) sursele corsair nu sunt asa "prastie" .

4.De ce 4GB la 1600 mhz ? Pentru ca momentan , pentru jocurile cu care te vei distra permanent ( Minecraft , csgo , nu stiu ce va jucati voi ) sunt arhisuficienti .

5.De ce o placa de baza cu socket B85 si putin cam scumpa ? Pentru ca daca ai in plan sa treci la un procesor mai bun ( i5 4460 ) placa de baza il suporta fara nici o problema .

 

Nu uita sa lasi intrebari mai jos .


  • 0

#2
Slow

Slow

    ˇ︿ˇ

  • Posts
    3,526
  • Topics
    765
  • Reputation
    6536
  • Online
    186 days
E bun.
Inca 4 GB ram adaugati acolo, si e perfect.
  • 0

#3
stalker.  

stalker.

    Spammer

  • Posts
    2,327
  • Topics
    514
  • Reputation
    3013

bun bun 



#4
zombelek

zombelek

  • Posts
    984
  • Topics
    569
  • Reputation
    1781
  • Online
    112 days

As merge pe memoriile tot de la HyperX doar ca pe negru, 8 GB si 1866 mhz iar placa video, tot gtx 750 ti dar de la Asus Strix sau EVGA, cele mai bune... nici GIGABYTE nu iese din calcul, keep it up.


  • 0

#5
# GABY

# GABY

    Expect a long way.

  • Posts
    486
  • Topics
    43
  • Reputation
    168
  • Online
    12 days

bINE'S.


  • 0

#6
swifferKOV™

swifferKOV™

    Big' playa!

  • Posts
    1,615
  • Topics
    96
  • Reputation
    955
  • Online
    16 days

As merge pe memoriile tot de la HyperX doar ca pe negru, 8 GB si 1866 mhz iar placa video, tot gtx 750 ti dar de la Asus Strix sau EVGA, cele mai bune... nici GIGABYTE nu iese din calcul, keep it up.

Da primul wishlist asa fusese cu 8 gb de la hyperx si cu evga gtx 750ti Ftw ( si eu am tot evga doar ca gtx 780 ti , cele mai bune placi video dupa parerea mea ) .


  • 0

#7
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days
Dying light / gta v / madmax / wolfenstein / cod blackops / need for speed / assasins creed syndicate și jocurile de apar.Joacă tu pe pc ăsta jocurile de ți le-am zis pe very high.
  • 0

#8
swifferKOV™

swifferKOV™

    Big' playa!

  • Posts
    1,615
  • Topics
    96
  • Reputation
    955
  • Online
    16 days

Dying light / gta v / madmax / wolfenstein / cod blackops / need for speed / assasins creed syndicate și jocurile de apar.Joacă tu pe pc ăsta jocurile de ți le-am zis pe very high.

Am zis cu are poti juca aproape orice joc , te poti juca toate de acolo pe low/medium . Am SPECIFICAT CA ESTE ENTRY la proc nu ai vazut ? Sau esti chior ? 


  • 0

#9
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

8 gb si fx 6300 si esti pe val.


  • 0

#10
zombelek

zombelek

  • Posts
    984
  • Topics
    569
  • Reputation
    1781
  • Online
    112 days

Dying light / gta v / madmax / wolfenstein / cod blackops / need for speed / assasins creed syndicate și jocurile de apar.Joacă tu pe pc ăsta jocurile de ți le-am zis pe very high.

Dying Light -> Medium-High 30 fps

GTA V -> Medium-High 60 FPS fara V-Sync/AA si alte prostii.

Wolfenstein -> Glumesti? Ultra.

Cod Black Cocks -> Ultra

Need For Speed -> Daca te referi la asta nou, medium.

AC: Syndicate -> O porcarie optimizata de maimute lafel ca si Unity, low settings, 45 fps.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users