Jump to content


Photo

New map BaseJump


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Nume pe server:[esu.familia]Tupac_

Numele hartii:BaseJump

Comanda teleport harta (daca nu exista):/basejump daca vrei /basejump2 cum vrei tu :)).

Poze/video cu harta:https://www.youtube....eature=youtu.be

Numar de obiecte:353.

 

Sunt incepator nu este cine stie ce dupa mine dar am incercat si eu ceva acolo , am alte mape mai frumoase , voi incerca sa fac si o baza de gang sa vad ce iese , mai demult stiam sa fac mape am zis sa revin sa vad ce mai stiu , mi-a luat ceva timp aceasta mapa :) + scuzati ca am mers cu flycar+infernus dar am reusit sa fac acest basejump doar odata si dupa am dat numai fail :)).Spawn-ul cum spun si in video am vrut sa-l fac mai frumos dar timpul nu imi permite asta.Astept critici/pareri :).


  • 8

#2
Baby Rasta

Baby Rasta

    #CarbonFibreMusic

  • Posts
    4,723
  • Topics
    421
  • Reputation
    3081
  • Online
    44 days

:CONTRA:

 

De ce? Trebuie s-o faci cu masina, si basejump nu se bazeaza pe masina, se bazeaza pe personaj, la final cand ajungi(daca ajungi) trebuie sa mori, si nu cred ca ar vrea cineva sa moara la finalul unei mape ... daca nu erau toate alea s-o faci pt masina, mna ... putea merge, la aia cu cercurile in curba, cum faci sa te tii? nu poti, ai nevoie de flycar, si asa se ia kick/ban ... cea actuala e perfecta, desii ar trebuii si ea schimbata, dar merge oricum ..


  • 2

#3
VeNoM

VeNoM

    Respected

  • Posts
    868
  • Topics
    106
  • Reputation
    1133
  • Online
    96 days

PRO


  • 0

#4
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

:CONTRA:

 

De ce? Trebuie s-o faci cu masina, si basejump nu se bazeaza pe masina, se bazeaza pe personaj, la final cand ajungi(daca ajungi) trebuie sa mori, si nu cred ca ar vrea cineva sa moara la finalul unei mape ... daca nu erau toate alea s-o faci pt masina, mna ... putea merge, la aia cu cercurile in curba, cum faci sa te tii? nu poti, ai nevoie de flycar, si asa se ia kick/ban ... cea actuala e perfecta, desii ar trebuii si ea schimbata, dar merge oricum ..

Esti batut in cap?Am facut-o cu masina deoarece nu puteam cu parasuta dadeam fail mereu ca nu prea le am eu cu basejump , am facut-o cu masina din motivul asta sa filmez X_X damn ce gandire.


  • 0

#5
PutinxD

PutinxD

    Full Member

  • Posts
    278
  • Topics
    42
  • Reputation
    300
  • Online
    5 days

ceva original . nu am vazut basejump cu masina =)))


  • 2

#6
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

ceva original . nu am vazut basejump cu masina =)))

=)) l-am facut ca nu puteam sa filmez altfel decat cu airbreak =)) ca eu nu ma pricep la BaseJump chiar asa de bine , am incercat odata sa il fac si mi-a reusit dupa am dat fail de 7 ori =)))) si am zis sa raman la masina sa filmez cu ea , merge sa faci basejump cu parasuta am testat :).


  • 0

#7
PutinxD

PutinxD

    Full Member

  • Posts
    278
  • Topics
    42
  • Reputation
    300
  • Online
    5 days

k =)))) insfarsit ceva nou , deja am trecut 5ori basejumpul de pe server.. apropo ce cauta vacile alea acolo ?=)))


Edited by PutinxD, 21 September 2015 - 21:26.

  • 3

#8
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

k =)))) insfarsit ceva nou , deja am trecut 5ori basejumpul de pe server.. apropo ce cauta vacile alea acolo ?=)))

4 fun =))) am spus spawn-ul nu am avut timp pentru el , urmeaza mapele pentru /aa si restul , voi lucra ceva timp , am cateva terminate si cateva pe final doar sa i placa lui MaxXx si voua mai ales ca parerea voastra conteaza :).


  • 4

#9
ELIAS

ELIAS

    AKA DR.FLOW

  • Posts
    394
  • Topics
    94
  • Reputation
    399
  • Online
    11 days

:PRO:


  • 4

#10
Legolas

Legolas

    .

  • Posts
    912
  • Topics
    193
  • Reputation
    1100
  • Online
    47 days

Ce gandire jorry, de parca la final n-ar putea sa-si deschida parasuta :-j

 

:PRO:


  • 0

#11
Cosmiin

Cosmiin

    RCON Administrator


  • Posts
    9,352
  • Topics
    482
  • Reputation
    8009
  • Online
    464 days

Pro Life


  • 8

#12
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

De la spawn nu-mi place. O harta de genul n-ar trebuii sa aiba o parcare ca si spawn. Se presupune ca basejumping-ul se face cu parasuta, nu cu masina. 

Prea multe obiecte degeaba la inceputul hartii, sunt unele la care e imposibil sa ajungi ca sa ai cum sa le eviti, deci sunt degeaba. 

Harta ar trebuii sa aiba niste pereti sau ceva care sa-l oblige pe jucator sa-i urmeze traseul pana la final, tu ai pus doar pe unele portiuni ziduri.

Multe obiecte imbinate prost, puse prost, si asa mai departe. Urat, nu-mi place.

 

App, rahat de flycar.


  • 5




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users