Jump to content


Photo

Pretul Caselor !


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
Kobra

Kobra

    Jr. Member

  • Posts
    163
  • Topics
    47
  • Reputation
    16
  • Online
    0 hours
Am o idee care cred eu ca este destul de bunicica , si anume pretul caselor ... Pe XSS casele sunt la preturi de nimic , pe V4 o casa costa 21 de coins iar pe V5 casele costa putin mai mult . Eu cred ca cel mai bine ar fi ca:
 
- Casele din regiunea Vinewood (Los Santos) sa coste intre 10.000 si 150.000 de coins (ex: Madd Dogg Mansion)  :x !

- In Los Santos , oras plin de ghetto-uri cu multe case "modeste" , preturile sa fie intre 1.000 coins pentru cea mai ieftina si 5.000 coins pentru cea mai scumpa !  :cop:

- In San Fiero , oras superb inspirat din San Francisco cu priveliste la Oceeanul Pacific , preturile ar trebuii sa fie intre 5.000 de coins pentru cea mai ieftina si 10.000 de coins pentru cea mai scumpa !  :P

- In Las Venturas , oras infiintat de Mafia Siciliana in 1937 , orasul jocurilor de noroc inspirat de Las Vegas , preturile ar trebuii sa fie intre 10.000 de coins pentru cea mai ieftina si 20.000 de coins pentru cele mai scumpe !  :bandit:

- In zonele rurale (de tara) casele ar trebuii sa  coste intre 1.000 si 5.000 de coins in functie de aspect , zona , etc !


Daca s-ar da restart la case si la coins (Discutii server - Valoare Coinsului) , ar fi mult mai greu sa-ti cumperi o casa faina , intr-o zona buna , presupun ca ai avea alta satisfactie mult mai mare !

P.S: Toata lumea care intra pe XSS , isi ia o casa cu 100 de coins si pe urma iese ( jucatori noi ) si nu mai intra niciodata , iar aceea casa nu mai poate fi cumparata de un jucator cu "traditie" pe serverul nostru !


Eu cred ca este o idee buna , asa numai cei mai activi si muncitori dintre noi ar avea cu ce sa se laude !

[size=14pt][color=green]Ce parere aveti ?  <.<
  • 0

#2
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
Sunt de acord si cu ideea asta, ar fi mult mai greu sa ne cumparam o casa.. la un moment dat m-am gandit si eu la aceasta idee, dar tu te-ai gandit inaintea mea :))
  • 0

#3
SwiTch.

SwiTch.

    Iubesc serverul XSS :D

  • Posts
    803
  • Topics
    74
  • Reputation
    246
  • Online
    12 days
buna ideea kobra fiind ca in vinewod sunt case smechere interioare frumoase :x
  • 0

#4
KnowN.

KnowN.

    Old Player

  • Posts
    328
  • Topics
    78
  • Reputation
    168
  • Online
    1 days
Mi se pare o idee super,cu asta playeri vor avea si mai multa ambitie pt valorificarea conisului
  • 0

#5
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
Nici nu se pune problema de a le scumpii pe toate dupa un anumit model precum cel pus de tine mai sus (cele din SF intre "X" si "Y" coins, celelalte din LV intre "A" si "Z" coins, etc).
Numarul total al caselor de pe Server se ridica undeva la 1000/1000 si ceva de Case localizate pe toata harta San Andreas-ului, pentru a lua la rand si a sorta fiecare case in parte pe diferite orase/regiuni si a le da un "pret unic" in functie de zona, mi-ar lua cateva zile (daca nu mai mult) :lol:.
Asadar, singurul lucru pe care il pot face mai rapid, ar fi acela de a le marii pretul cu "X" Coins :)).
  • 0

#6
[XSS]ToxiC

[XSS]ToxiC

    Jr. Member

  • Posts
    204
  • Topics
    53
  • Reputation
    66
  • Online
    4 days
este foarte buna ideaa!
  • 0

#7
DjAlex

DjAlex

    Jr. Member

  • Posts
    161
  • Topics
    85
  • Reputation
    9
  • Online
    0 hours
Este o idee buna
Sper sa se adauge
  • 0

#8
SkyScream99_

SkyScream99_

    Respected

  • Posts
    1,114
  • Topics
    163
  • Reputation
    286
  • Online
    2 days
da ar fi bine!
  • 0

#9
.KyøTø_

.KyøTø_

    Newbie

  • Posts
    58
  • Topics
    30
  • Reputation
    5
  • Online
    0 hours
Foarte buna idee sper sa se adauge asa o sa avem mai multi Playeri
  • 0

#10
BlackAngel

BlackAngel

    Newbie

  • Posts
    88
  • Topics
    22
  • Reputation
    3
  • Online
    0 hours
Foarta buna idee Kobra
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users