Jump to content


Photo

New Website - V2


  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

In urma cu un an, nemultumit de faptul ca mai toate serverele de doi bani au copiat template-ul de la site-ul XSS, nemultumit de felul cum scriptasem paginile alea (na, ca incepator, eram multumit ca merg paginile, nu ma mai gandeam si la alte aspecte =) ),  si de design-ul site-ului, m-am hotarat sa incep un alt site! Toate bune si frumoase pana cand mi-am dat seama ca nu am nicio idee de design =) dar absolut niciuna... am avut vreo 3 incercari de 'design' din care nu a reiesit nimic... asa ca am zis ca il las asa cum e deocamdata, poate imi vine vreo idee buna de design...

 

Pana la urma mi-a dat P@nther o idee de design, dar nu a fost suficient caci eu aveam in continuare o totala lipsa de viziune, deci pf =).

Asta pana undeva pe la sfarsitul lunii iunie, cand intr-o seara in timp ce ma intoarceam acasa, mi-am amintit de un site vechi care se inchisese de cativa ani, la care imi placuse foarte mult design-ul... :)) si uite asa, in zilele imediat urmatoare, am lucrat foarte mult impreuna cu MoonWalk sa refac acel template pentru noul site, el fiind gata destul de repede =). Dupa ce am terminat template-ul (tema site-ului), am inceput partea legata de programare, dupa care am luat o pauza si nu am mai lucrat nimic la site. Ori pentru ca nu aveam timp, ori pentru ca server-ul avea nevoie de updates, ori pentru ca nu aveam chef... si uite asa, timp de 8 luni proiectul a stagnat. Am mai lucrat foarte putin in august si apoi in noiembrie, dar foarte, foarte putin... pana acum cateva zile :)

 

Astazi am terminat prima pagina a site-ului pe care am si publicat-o, intr-un final, dupa atata timp.

Celelalte pagini mai importante ce mai ramasesera disponibile si pe vechiul site, le voi pune in seara asta.

Restul, pe parcurs, nu am timp de toate intr-o singura seara.

 

Pentru moment, puteti accesa index-ul principal (Homepage): http://www.XSS-Server.com

Sper sa fie pe placul tuturor iar daca aveti sugestii sau bug-uri de raportat, mi le puteti spune.


  • 27

#2
deleted_Ionuţ

deleted_Ionuţ

Like.



#3
reVenge

reVenge

    Capo Di Tutti Capi

  • Posts
    949
  • Topics
    227
  • Reputation
    972
  • Online
    44 days

Imi place mult si am observat ca ai adaugat si limba engleza

Ce nu imi place este ca la "Top" ai pus "Top 10 Gangs"  "Top 50 Clans" etc... puteai sa pui simplu Top Gangs


Edited by ๖ۣۜSmoky✔, 15 March 2015 - 18:18.

  • 0

#4
Swepy

Swepy

    Bass Generation

  • Posts
    3,458
  • Topics
    684
  • Reputation
    3794
  • Online
    75 days

Ce frumooos! Bravo

Imi place foarte mult felul cum se misca imaginile si ca poti sa iti alegi 2 limbi (Romana si Engleza) :)

Dupa cum am inteles se va face si o tema pentru index =] Abia astept


Edited by ๖ۣۜTheWolf, 15 March 2015 - 18:17.

  • 0

#5
c0re.

c0re.

    Last Motherfucker Breathin'

  • Posts
    2,749
  • Topics
    391
  • Reputation
    7433
  • Online
    92 days
cool, are fainosag, dar max , /bdrift si stiu ca mai era unu.. sunt cam 10 zone de drift.. alea 2 nu intra in colectiv?..
  • 0

#6
.XSS. b0y42O

.XSS. b0y42O

    XSS VIP

  • Posts
    1,214
  • Topics
    158
  • Reputation
    1057
  • Online
    11 days

GGWP. +1 denied.

Bine lucrat Maximan :))


  • 0

#7
Clarkson

Clarkson

    Newbie

  • Posts
    17
  • Topics
    1
  • Reputation
    6
  • Online
    1 days

In urma cu un an, nemultumit de faptul ca mai toate serverele de doi bani au copiat template-ul de la site-ul XSS, nemultumit de felul cum scriptasem paginile alea (na, ca incepator, eram multumit ca merg paginile, nu ma mai gandeam si la alte aspecte =) ),  si de design-ul site-ului, m-am hotarat sa incep un alt site! Toate bune si frumoase pana cand mi-am dat seama ca nu am nicio idee de design =) dar absolut niciuna... am avut vreo 3 incercari de 'design' din care nu a reiesit nimic... asa ca am zis ca il las asa cum e deocamdata, poate imi vine vreo idee buna de design...

 

Pana la urma mi-a dat P@nther o idee de design, dar nu a fost suficient caci eu aveam in continuare o totala lipsa de viziune, deci pf =).

Asta pana undeva pe la sfarsitul lunii iunie, cand intr-o seara in timp ce ma intoarceam acasa, mi-am amintit de un site vechi care se inchisese de cativa ani, la care imi placuse foarte mult design-ul... :)) si uite asa, in zilele imediat urmatoare, am lucrat foarte mult impreuna cu MoonWalk sa refac acel template pentru noul site, el fiind gata destul de repede =). Dupa ce am terminat template-ul (tema site-ului), am inceput partea legata de programare, dupa care am luat o pauza si nu am mai lucrat nimic la site. Ori pentru ca nu aveam timp, ori pentru ca server-ul avea nevoie de updates, ori pentru ca nu aveam chef... si uite asa, timp de 8 luni proiectul a stagnat. Am mai lucrat foarte putin in august si apoi in noiembrie, dar foarte, foarte putin... pana acum cateva zile :)

 

Astazi am terminat prima pagina a site-ului pe care am si publicat-o, intr-un final, dupa atata timp.

Celelalte pagini mai importante ce mai ramasesera disponibile si pe vechiul site, le voi pune in seara asta.

Restul, pe parcurs, nu am timp de toate intr-o singura seara.

 

Pentru moment, puteti accesa index-ul principal (Homepage): http://www.XSS-Server.com

Sper sa fie pe placul tuturor iar daca aveti sugestii sau bug-uri de raportat, mi le puteti spune.

Rezolva bugul de la http://www.xss-server.com/?lang=eng cand dau pe eng imi apare in romana si cand dau romana imi apare in engleza


  • 0

#8
Swepy

Swepy

    Bass Generation

  • Posts
    3,458
  • Topics
    684
  • Reputation
    3794
  • Online
    75 days

 

In urma cu un an, nemultumit de faptul ca mai toate serverele de doi bani au copiat template-ul de la site-ul XSS, nemultumit de felul cum scriptasem paginile alea (na, ca incepator, eram multumit ca merg paginile, nu ma mai gandeam si la alte aspecte =) ),  si de design-ul site-ului, m-am hotarat sa incep un alt site! Toate bune si frumoase pana cand mi-am dat seama ca nu am nicio idee de design =) dar absolut niciuna... am avut vreo 3 incercari de 'design' din care nu a reiesit nimic... asa ca am zis ca il las asa cum e deocamdata, poate imi vine vreo idee buna de design...

 

Pana la urma mi-a dat P@nther o idee de design, dar nu a fost suficient caci eu aveam in continuare o totala lipsa de viziune, deci pf =).

Asta pana undeva pe la sfarsitul lunii iunie, cand intr-o seara in timp ce ma intoarceam acasa, mi-am amintit de un site vechi care se inchisese de cativa ani, la care imi placuse foarte mult design-ul... :)) si uite asa, in zilele imediat urmatoare, am lucrat foarte mult impreuna cu MoonWalk sa refac acel template pentru noul site, el fiind gata destul de repede =). Dupa ce am terminat template-ul (tema site-ului), am inceput partea legata de programare, dupa care am luat o pauza si nu am mai lucrat nimic la site. Ori pentru ca nu aveam timp, ori pentru ca server-ul avea nevoie de updates, ori pentru ca nu aveam chef... si uite asa, timp de 8 luni proiectul a stagnat. Am mai lucrat foarte putin in august si apoi in noiembrie, dar foarte, foarte putin... pana acum cateva zile :)

 

Astazi am terminat prima pagina a site-ului pe care am si publicat-o, intr-un final, dupa atata timp.

Celelalte pagini mai importante ce mai ramasesera disponibile si pe vechiul site, le voi pune in seara asta.

Restul, pe parcurs, nu am timp de toate intr-o singura seara.

 

Pentru moment, puteti accesa index-ul principal (Homepage): http://www.XSS-Server.com

Sper sa fie pe placul tuturor iar daca aveti sugestii sau bug-uri de raportat, mi le puteti spune.

Rezolva bugul de la http://www.xss-server.com/?lang=eng cand dau pe eng imi apare in romana si cand dau romana imi apare in engleza

 

Mie imi merge. Ar trebui sa se adauge,daca vrea max si cateva credite pentru forum.


  • 0

#9
The_Guardian™

The_Guardian™

    Night it's here

  • Posts
    317
  • Topics
    58
  • Reputation
    205
  • Online
    14 days

Arata fain ;)


  • 0

#10
Slow

Slow

    ˇ︿ˇ

  • Posts
    3,526
  • Topics
    765
  • Reputation
    6536
  • Online
    186 days

Prea frumos, gj.


  • 0

#11
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Imi place :D , like !


  • 0

#12
PepeFrog.

PepeFrog.

    KING ▲

  • Posts
    849
  • Topics
    143
  • Reputation
    1235
  • Online
    21 days

frumos , gg MaxXx


  • 0

#13
nothing.

nothing.

    Sunt un corn cu ciocolata

  • Posts
    88
  • Topics
    39
  • Reputation
    10
  • Online
    3 days

'new website V2' si nu merge sa ne logam munca depusa degeaba. , 404 not found.


Edited by nothing., 15 March 2015 - 18:27.

  • 0

#14
Legolas

Legolas

    .

  • Posts
    912
  • Topics
    193
  • Reputation
    1100
  • Online
    47 days

Abea astept sa revad gang's members pe forum ... sa vad cat gp au, ce rank, tototottttttttttt.


  • 1

#15
#Valorosu

#Valorosu

    Admin XSS+G.VIP+Fotograf=The BEST!

  • Posts
    176
  • Topics
    18
  • Reputation
    241
  • Online
    2 days

imi place,frumoasa,bravo max ;)


  • 0

#16
[XSS]Seby

[XSS]Seby

    Owner

  • Posts
    553
  • Topics
    24
  • Reputation
    2214
  • Online
    13 days

'new website V2' si nu merge sa ne logam munca depusa degeaba. , 404 not found.

Sorry, nu ma pot abtine. Se vede ca n-ai citit absolut nimic din topic-ul lui Max =)) tot ce a facut pana acum este index-ul (pagina principala). A zis clar ca in seara asta mai adauga cateva pagini care trebuie neaparat sa fie, restul pe parcurs, dar na, cine sa citeasca...

 

Frumos site, Max, exact ca in poze =).

Astept sa-l vad cu toate puse :>.


  • 8

#17
zippoiu

zippoiu

    #abc

  • Posts
    341
  • Topics
    58
  • Reputation
    260
  • Online
    18 days

frumos , gg MaxXx

de cate ori vad acest avatar imi aduce aminte de veneps :(
=====================================================

Arata foarte bine .


  • 0

#18
Stabby.

Stabby.

    nu s newbie

  • Posts
    1,865
  • Topics
    427
  • Reputation
    2974
  • Online
    66 days

imi pare palid...adica mno culoarea e neagra...puteai face ceva mai deschis pentru backround...


  • 0

#19
VeNoM

VeNoM

    Respected

  • Posts
    868
  • Topics
    106
  • Reputation
    1133
  • Online
    96 days

frumos , gg MaxXx


  • 0

#20
Pank

Pank

    Mapper

  • Posts
    1,426
  • Topics
    142
  • Reputation
    1603
  • Online
    28 days
 

Foarte frumos,ce sa zic gg.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users