Jump to content


Photo

sugestie anti team


Best Answer MaxXx , 01 May 2019 - 21:41

Eu personal nu sunt de acord. Faptul că-ți poți organiza echipe ad hoc în arenele de /dm consider că face parte din farmecul jocului.

 

O astfel de regulă ar complica jocul pentru că ar fi destul de interpretabilă cu privire la cine cu cine e într-o echipă.

 

Jucătorii noi nu văd a fi foarte afectați de acest aspect. Deobicei aceștia nu se duc direct într-o arenă de /dm. Numărul jucătorilor este oricum destul de redus, astfel că echipe foarte mari care să le strice jocul altora, nu îmi par fezabile. Și dacă s-ar forma, la un moment dat s-ar plictisii și ar ajunge să se joace individual.

 

 

Deci nu. Uneori poate fi chiar interesant acest concept de joc pe echipe dacă se organizează mai mulți jucători în mai multe grupe.

Adăugarea unei astfel de reguli nu văd a aduce niciun fel de beneficiu, mai degrabă doar dezavantaje.

Go to the full post »


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Twain

Twain

    best leblanc eune

  • Posts
    509
  • Topics
    212
  • Reputation
    266
  • Online
    54 days

Numele tau de pe server:twainesmecher
Sugestia / ideea ta: Sugestia de "anti team" inseamna ca la dm-uri de ex : /de , /m4 etc, sa se sanctioneze teaming-ul ( cu exceptia colegilor de clan ) , aceasta fiind sanctionata cu /jail 
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: din capul meu
De ce consideri ca ar trebuii aplicata : De ce? Pentru ca : intai, trebuie aplicata doar pentru cei care nu fac parte dintr-un clan

                                                                                 doi, daca de exemplu te apuci de server si vrei niste dm poti spama deaths care se vad urate la /stats

                                                                                 trei, daca 3+ fac team intr-un team unde de exemplu sunt 10 playeri,cei care fac parte din team pot campa                                                                                                         si sa omoare pe ceilalti playeri, acestia vazand ca sunt omorati incontinu si nu pot juca vor iesi si asa                                                                                                                   pierdem playeri

 

Vreau sa vad ce credeti despre aceasta sugestie, eu o consider folositoare, va astept raspunsurile :)


Edited by lqvetwain, 17 April 2019 - 17:21.

  • 0

#2
CristiaN_

CristiaN_

    Full Member

  • Posts
    143
  • Topics
    40
  • Reputation
    57
  • Online
    14 days
:CONTRA:
O regula ca asta ne-ar trage server-ul in jos. Adica nici team nu mai poti face pe server =)))))))).
Nu ii vad rostul.

Edited by 4FuN., 17 April 2019 - 17:34.

  • 0

#3
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

:CONTRA: Prea inutil


  • 0

#4
Vali.  

Vali.

    »▬▬▬▬▬▬»⛧«▬▬▬▬▬▬«

  • Posts
    532
  • Topics
    203
  • Reputation
    331

Nu stiu ce sa zic frate, suntem pe stunt:))
Fiecare face ce poate si ce vrea la dm.



#5
santos_

santos_

    BERZERK.EXE

  • Posts
    130
  • Topics
    87
  • Reputation
    60
  • Online
    23 days

Contra,cheama-ti prietenii si membrii clanului 


Edited by k9.furtuna, 17 April 2019 - 19:49.

  • 0

#6
Twain

Twain

    best leblanc eune

  • Posts
    509
  • Topics
    212
  • Reputation
    266
  • Online
    54 days

Contra,cheama-ti prietenii si membrii clanului 

pun pariu ca tu nici macar n-ai citit ce am scris eu


  • 0

#7
xShulky

xShulky

    Jr. Member

  • Posts
    220
  • Topics
    74
  • Reputation
    130
  • Online
    8 days

:CONTRA: 

Scuze vtm... Dar e inutila. De ce sa n-ai voie sa faci team ? ... e o prostie


  • 0

#8
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
✓  Best Answer

Eu personal nu sunt de acord. Faptul că-ți poți organiza echipe ad hoc în arenele de /dm consider că face parte din farmecul jocului.

 

O astfel de regulă ar complica jocul pentru că ar fi destul de interpretabilă cu privire la cine cu cine e într-o echipă.

 

Jucătorii noi nu văd a fi foarte afectați de acest aspect. Deobicei aceștia nu se duc direct într-o arenă de /dm. Numărul jucătorilor este oricum destul de redus, astfel că echipe foarte mari care să le strice jocul altora, nu îmi par fezabile. Și dacă s-ar forma, la un moment dat s-ar plictisii și ar ajunge să se joace individual.

 

 

Deci nu. Uneori poate fi chiar interesant acest concept de joc pe echipe dacă se organizează mai mulți jucători în mai multe grupe.

Adăugarea unei astfel de reguli nu văd a aduce niciun fel de beneficiu, mai degrabă doar dezavantaje.


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users