Jump to content


Photo

Sugestii :d


Best Answer WolfeNsteiN. , 20 March 2019 - 02:35

http://www.xss-serve...63857-sugestie/

 

Cat despre sugestia 2, au fost facute multe sugestii despre acel radio + ca aproape toti au votat cu "Contra"

Go to the full post »


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
Maq.

Maq.

    el capo di tutti frutti


  • Posts
    371
  • Topics
    116
  • Reputation
    245
  • Online
    14 days

Sugestia 1:

 

 

Numele tau de pe server: Amaterasu.
Sugestia / ideea ta: Sa fie adaugat un sistem de clan warn, clan blacklist, clan mute, cum era inainte in gangs.
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Spamul si injuraturile playerilor din clan, playerii toxici care vin doar pentru capture si pleaca, cei care intra acum si peste o ora ii vezi in alt clan, sa stii o treaba, nu numai cu vorba.

 

Sa se desfasoare cam asa:

 

Blacklist only by Founders.

Warn/mute by Liders

 

La 3/3 warn sa primesti ckick automat, iar la dorinta Founderului, blacklist in clan.

 

La 3/3 mute = 1 warn, sa se invete playerii sa nu mai se injure intre ei, injuraturile care nu sunt adresate cuiva din clan spuse pe Clan Chat sa fie ok cu masura.

 

Blacklist sa se primeasca doar daca stai sa captureze altii terry-ul/terry-urile noastre, daca esti toxic si injuri cat ai 2/3 warn sa fii avertizat prima data, la a doua abatere sa primesti blacklist. 

 

Warn sa se  primeasca daca:

-Esti toxic, faci team-kill chiar daca membrii iti spun sa incetezi, sa nu mai se dea ckick asa rapid, sa mentinem playerii in clanuri, sa nu-i indepartam.

 

-Daca iesi cat cineva captureaza primesti warn, dupa ce termina terry-ul de capturat esti liber sa iesi.

 

-Daca injuri membrii fara sa incetezi, dupa un mute vei primii warn.

 

Mute sa se primeasca pentru:

 

-Injurii membrii, prima data averisment, apoi mute, iar dupa cum am specificat mai sus, warn.

 

- Spam peste x5 pe clan chat, e deranjant ca player cand vorbesti cu cineva pe global chat sa iti faca cineva spam in clan chat, prima data avertisment, apoi mute.
 

 

De ce consideri ca ar trebuii aplicata: Sunt playeri toxici in fiecare clan, fiecare founder sa recunoasca acum, si eu sunt 70% toxic, nu mi-e frica sa recunosc=)). 

 

Si eu fac chestia cu /q cand captureaza, dar nu prea mi se pare ok, ar fii ok sa lupti pentru clan, sa incerci sa dai fail, sa ai cu ce te lauda cand intra ceilalti :)) (Glumesc, sau depinde de tine :D )

 

 

Sugestia 2:

 

Numele tau de pe server: Amaterasu.

Sugestia / ideea ta: Sa fie adaugata modalitatea ca la /radio sa iti bagi singur melodii de pe Youtube, pui linkul sau numele melodiei si aia e, poate nu iti plac melodiile de pe radio-urile default, si daca tii google chrome deschis iti poate face lag, mai ales Youtube care mananca multe resurse
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Sunt unele radio-uri ok, dar seara incep reclamele, povestirile lor despre viata si despre mantuitorul nostru Iisus Hristos si cand vrei sa te relaxezi nu cred ca ai cheful sa dai alt-tab, sa intrii pe google, sa bagi youtube, sa alegi un playlist si de fiecare data cand trebuie sa o schimbi sa trebuiasca sa iesi, ar fii ok un sistem de genu' :)

 

 


  • 1

#2
Vali.  

Vali.

    »▬▬▬▬▬▬»⛧«▬▬▬▬▬▬«

  • Posts
    532
  • Topics
    203
  • Reputation
    331

:PRO: place tot de aici smr



#3
JaW

JaW

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    306
  • Topics
    69
  • Reputation
    126
  • Online
    15 days
prima prooo chiar as vrea sa fie adaugata si ceea de a 2 contra cum a spus si eltrack mai sus
  • 0

#4
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Jaw, on 01 Mar 2019 - 9:49 PM, said:snapback.png

prima prooo chiar as vrea sa fie adaugata si ceea de a 2 contra cum a spus si eltrack mai sus

Mai jos pisi

 

 

1 : Ceva asemanator cu ce ai spus in primele propozitii http://www.xss-serve...63857-sugestie/

Neah,acum sa ne fie interzis sa  injuram pe clan chat?

Oricum,de ce crezi ca se mai fac reclamatii,cereri un-ban pentru clanuri ?pentru asta.Fiecare membru din alt clan ce nu respecta ceva din regulamentul clan-ului respectiv va primii post,sau,daca ii da ckick sau foloseste /cscreen aiurea ii poate face o reclamatie in http://www.xss-serve...al-clans/,  iar ownerul clan-ului va hotara ce sanctiune sa-i acordeze. (mute-warn etc)
Sper ca intelegi.
:CONTRA:

 

2 :Pentru aceasta sugestie :

http://www.xss-serve...multe-sugestii/

4. Radio XSS a fost si in trecut. Aceasta sugestie a mai fost facuta de cateva ori si a fost privita drept inutila si nefolositoare.

Edited by eLtRaCk, 01 March 2019 - 22:02.

  • 0

#5
Maq.

Maq.

    el capo di tutti frutti


  • Posts
    371
  • Topics
    116
  • Reputation
    245
  • Online
    14 days

 

Jaw, on 01 Mar 2019 - 9:49 PM, said:snapback.png

Mai jos pisi

 

 

1 : Ceva asemanator cu ce ai spus in primele propozitii http://www.xss-serve...63857-sugestie/

Neah,acum sa ne fie interzis sa  injuram pe clan chat?

Oricum,de ce crezi ca se mai fac reclamatii,cereri un-ban pentru clanuri ?pentru asta.Fiecare membru din alt clan ce nu respecta ceva din regulamentul clan-ului respectiv va primii post,sau,daca ii da ckick sau foloseste /cscreen aiurea ii poate face o reclamatie in http://www.xss-serve...ial-clans/, iar ownerul clan-ului va hotara ce sanctiune sa-i acordeze. (mute-warn etc)
:CONTRA:

 

2 :Pentru aceasta sugestie :

http://www.xss-serve...multe-sugestii/

4. Radio XSS a fost si in trecut. Aceasta sugestie a mai fost facuta de cateva ori si a fost privita drept inutila si nefolositoare.

 

 

Pai. hai sa iti explic, da-mi si mie 3 reclamatii facute in ultima luna pentru ce am spus eu, pentru limbaj, pentru stat pt capture, exista cineva prin staff, nu o sa dau nume, ce a gasit pe cineva care statea sa captureze, din clanul lor. 

 

Si eu nu ma refer la Radio XSS, ma refer sa pui tu muzica pe care o vrei cu un link, bine, nu prea inteleg termenul de "Radio XSS", nu l-am folosit, nici nu cred ca stiam de el, dar nu cred ca se referea la ce ma refer eu, dar da, atunci scuze.


  • 0

#6
Dey

Dey

    Law Student.

  • Posts
    375
  • Topics
    61
  • Reputation
    1981
  • Online
    55 days

Pentru prima sugestie sunt :PRO: e chiar utila

Pentru a doua sugestie :CONTRA: poti sa-ti bagi muzica in san andreas si sa o asculti la radio-ul jocului, au un canal " USER TRACK PLAYER" 


  • 1

#7
xShulky

xShulky

    Jr. Member

  • Posts
    220
  • Topics
    74
  • Reputation
    130
  • Online
    8 days

-Daca injuri membrii fara sa incetezi, dupa un mute vei primii warn.

 

Mute sa se primeasca pentru:

 

-Injurii membrii, prima data averisment, apoi mute, iar dupa cum am specificat mai sus, warn.

 

- Spam peste x5 pe clan chat, e deranjant ca player cand vorbesti cu cineva pe global chat sa iti faca cineva spam in clan chat, prima data avertisment, apoi mute.

Contra. Totusi,este clan chat,nu vad de ce ar trebuii sa fie aplicate sanctiunile astea ... De ex la capture,nu ai cum sa nu te enervezi cateodata,si sa incepi sa injuri / sa il injuri pe unu pe clan chat...pt ca asa suntem toti.  Si plus ca faza cu "spam peste x5 pe clan chat" mai ales cand capturezi,poate mai sunt unii noobi in clan si trebuie sa le scrii acelasi lucru de N ori ca sa inteleaga ceea ce vrei tu...


Edited by xShulky, 02 March 2019 - 07:46.

  • 0

#8
Maq.

Maq.

    el capo di tutti frutti


  • Posts
    371
  • Topics
    116
  • Reputation
    245
  • Online
    14 days

Contra. Totusi,este clan chat,nu vad de ce ar trebuii sa fie aplicate sanctiunile astea ... De ex la capture,nu ai cum sa nu te enervezi cateodata,si sa incepi sa injuri / sa il injuri pe unu pe clan chat...pt ca asa suntem toti.  Si plus ca faza cu "spam peste x5 pe clan chat" mai ales cand capturezi,poate mai sunt unii noobi in clan si trebuie sa le scrii acelasi lucru de N ori ca sa inteleaga ceea ce vrei tu...

Cum am spus, la prima abatere nu ii faci nimic, daca nu esti crescut in varful muntelui cu oile poti sa te abtii sa nu injuri, cat cu spamul, iti e deranjant ca player/admin sa vrei sa citesti ceva pe chat si sa trebuiasca sa dai scroll. In cazul adminilor, cum e Scott, Death, Dey, Joe(cand mai intra), ximinal, chiar si eu, e greu sa faci un ss cand cineva face spam cu @@@@@ pe
clan chat, si sper sa se simta.
  • 0

#9
xDzakky

xDzakky

    Still Alive?

  • Posts
    292
  • Topics
    62
  • Reputation
    164
  • Online
    11 days

Pt sugestia 1, :PRO:

Clan warn, Clan mute can be accepted. but for clan blacklist system i think 'no' :( , if you want to add players to your clan blacklist, just post a topic that include your clan's blacklisted players, then, your co-lead, leader, founder, will not invite them again (if they understand the rules).
Pt sugestia 2 :CONTRA:

Solution: use Spotify, not youtube, so you'll not launch chrome, but spotify app, Spotify app is lighter than youtube in chrome, if you want to stream your favv songs.


Edited by xDzakky™, 07 March 2019 - 02:29.

  • 0

#10
Twain

Twain

    best leblanc eune

  • Posts
    509
  • Topics
    212
  • Reputation
    266
  • Online
    54 days

:PRO: pentru prima

 

:CONTRA: pentru a doua


  • 0

#11
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days
✓  Best Answer

http://www.xss-serve...63857-sugestie/

 

Cat despre sugestia 2, au fost facute multe sugestii despre acel radio + ca aproape toti au votat cu "Contra"


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users