Jump to content


Photo

Ma puteti ajuta cu...

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

... niste ideei :)).

 

Nu mai e foarte mult timp pana la sosirea iernii si odata cu ea, a sarbatorilor de iarna (craciun, anul nou, etc)...

Tocmai de aceea, ma gandeam ca poate ar fi frumos ca in perioada acestor sarbatori, server-ul cat si forum-ul sa se mai schimbe putin pentru a fi in tema acestor sarbatori :)).

 

Pentru forum probabil voi cauta o tema specifica perioadei de iarna, ori poate o vom modifica pe cea actuala... sau vom vedea  :)).

Pentru server, am cateva ideei insa nu foarte multe, tocmai de aceea am si facut acest topic, pentru a va intreba si pe voi ce ati vrea sa pun pe server in 'Christmas Edition'  :).

 

Postati direct in acest topic ideeile voastre dupa urmatorul model:

Nickname Server:

Sugestie/Idee:

 

Aveti timp 3 saptamani pentru a va posta ideeile, dupa aceea voi da lock la topic si ma voi uita peste ele  :).

Cele mai frumoase sugestii vor fi aplicate pe server, iar cei ce au venit cu ele, vor fi premiati cu diferite lucruri ori pe forum, ori pe server  :)).

 


  • 10

#2
I GT

I GT

    Dealer de ambitie!

  • Posts
    831
  • Topics
    132
  • Reputation
    2790
  • Online
    8 days

Nickname Server:[xss]razor

Sugestie/Idee:

1.Sa ninga pe server,dar fulgii sa nu fie asa..in linie sa fie mai random

2.Cand intri pe server,sa inceapa o muzica gen jingal bells

3.Mape de craciun

4.VIP sa le fie schimbate culorile numelui in alb(la nume) si rosu(la V.IP)

5.Pe server sa fie ascunsa automat (nu de catre admini) o stea,in locuri random ca un cadou al mosului

6.Evente gen Catch The Santa Clouse*( sau cum se zice)

7.cand spanezi o masina(vehicol) sa fie rosie/alba(random choice)
8.La server(cand deschizi sa-mp.exe) sa scrie XSS CHRISTMAS EDDition

9.Can intri pe sv sa fie un mesaj mare alb-rosu cu Happy Holydays

10.o mapa /snow unde daca mergi sa fie un loc inzapezit cu cabanute/case de lemn

11.O data pe saptamana/luna/zi cum vreti sa fie un event random in care din sa zicem 60 ed playeri ese extras un numar la nimereala iar numarul respectiv sa primeasc aun cadou mai ''special;'

Cam atat.Daca va palce sa ziceti

daca mai am idei vin cu edit


  • 10

#3
trixzor

trixzor

    Respected

  • Posts
    1,251
  • Topics
    215
  • Reputation
    965
  • Online
    56 days

Nickname Server: [XSS]TriX_

Sugestie/Idee: 1.Pe sever sa ninga.

2.Cum scrie acolo jos pe sever in stanga "eXtreme Super Stunt" in dreapta sa scrie "Christmas Edition".

3.Dupa ce te loghezi pe server sa scrie frumos ca un announce "Happy Holidays".

4.Acolo cand iti alegi skinu dupa ce te loghezi sa aiba in cap toate "skins" o palarie de Craciun.

5.In /lv,/ls,/sf sa fie langa spawn un pom mare de Craciun du cadouri sub el.

6.In  ziua de Craciun/Anul  Nou sa se faca o extragere cu diferite premii (desigur cei ce vor sa participe)

Si cam atat 

Scuzati greselile de ortografie am scris repede

Daca mai gasesc niste idei o sa dau edit


  • 1

#4
★ DąmąĜę ★

★ DąmąĜę ★

    Smoke Weed Every Day

  • Posts
    113
  • Topics
    11
  • Reputation
    58
  • Online
    2 days

O sa fac eu harti , cu zapada pe jos .. fulgi de zapada etc :)


  • 0

#5
woLf_

woLf_

    ζøØяξĐДиª

  • Posts
    460
  • Topics
    53
  • Reputation
    178
  • Online
    20 days

Nickname Server: [XSS]woLf_

Sugestie/Idee:1.Sa fie ascunse vreo 50/100 stele pe toata mapa a San andreasului si cine gaseste cele mai multe castiga ceva... ca anul trecut sau cand a fost.

 

2.Sa fie comanda /christmas si acolo sa fie niste cadouri si sa scrii /select la unul dintre ele si daca pierzi sa fii din nou spawnat tot acolo(adica in acel minigame) si daca castigi sa primim VIP , Kills , Score , Coins.

 

 

3. Sa existe comanda /gifts sau asa ceva  unde sa putem sa trimitem cadouri la alti playeri care  sunt on sau care nu sunt.

 

 

4. Sa se faca o reducere la /buyvip si vipul 10 sa coste 150 ore.


  • 0

#6
Toma

Toma

    Administrator / Mapper

  • Posts
    449
  • Topics
    85
  • Reputation
    283
  • Online
    10 days

Nickname Server: [XSS]Toma

Sugestie/Idee: Sa se adauge pach-ul de anul trecut si pe sv si pe forum, daca il mai aveti. ce continea?:

Pe server: - mape de craciun

                 - Fes de mos craciun

                 - hold de ninsoare

                 - schimbarea culorilor de la admin, vip etc (new)

                 - sa fie un event de craciun, gen admin pt o zii, cu tombole, cadouri in coins de craciun (new)

Pe forum: - becuri ca la brad

                - schimbarea iconitelor de la Titlu (new)

                - brazi pe la Titlu pe acolo (new)

                - in locul iconitelor sa fie gen un mos, sau un brad (new)

      

               

 

O sa fac eu harti , cu zapada pe jos .. fulgi de zapada etc :)

Te intelegi cu max ce hartii faci tu :)) si cu zapada pe jos te asigur ca nu prea ai cum...ce ai vazut pe net era gta sa editat...adica cum ar venii ar trebuii fiecare jucator sa aibe acel mod de ninsoare :-|

Fara suparare ca am dat quote


  • 0

#7
ProLife

ProLife

    Owner

  • Posts
    2,775
  • Topics
    216
  • Reputation
    7974
  • Online
    159 days

Nickname Server:[XSS]Ge0rGe_26

Sugestie/Idee:1.Sa ninga pe tot serverul

2. Cand intri sa scrie Merry Christmas.

3.Sa se faca o mapa /newyear sau /2014 continad artifici,lucruri pentru party,etc

4.Sa se faca o comanda /sanie in care sa ti se spawneze sania lui mos craciun :)) (daca exista)(sau ceva ca o sanie)

5.Sa fie un loc cu comanda /Cristhmas si sa te duca la un brad cu cadouri si sa te dezarmeze acolo ca sa nu te omori cu altii sa fie un loc de distractie 

6.Admini sa aiba skin de Mos Craciun si vipi de spiridusi,iar playeri normali doar un fes 

7.Sa fie la fiecare spawn(inafara de minigun,mrf,etc)un pom mare de craciun

8.Chiar daca exista trade sa se faca o comanda /gifts apoi sa selectezi id sau all,si  sa contina coins,cash,score,kills,etc

9.La forum sa se adauge o tema de Craciun.

10.La helper ,vip etc. sa se puna in dreapta o steluta alba si in stanga una rosie

11.La inceput sa se puna neaparat o melodie de Craciun

 Daca imi mai vine vreo idee dau edit!

12.Edit:un textdraw frumos de craciun cu textul "XtReMe SuPeR sTuNt Editia de Craciun" zic si eu poate ma mai gandesc la alt nume

13:Edit2:/pom o comanda  in care spawnezi un pom de craciun cu cadouri etc pe langa el si /delpom sa stergi pomul


  • 6

#8
inStinCt.

inStinCt.

    Jupânu' XSS-ului !

  • Posts
    1,943
  • Topics
    123
  • Reputation
    7624
  • Online
    86 days

Nickname Server: inStinCt.

Sugestie/Idee: Pe server :

Sa se faca o camera /xmas , acolo sa fie un fel de camera cu cadouri , in care sa ai +20 kills , +1 ora , +20 stunt points , +100 coins , etc.. ai prins tu ideea.. , dar sa fie din 5 cadouri , sa poti alege din ele , 1 sa fie cu cadoul si restul sa fie goale , sa tragi in ele cu un deagle , daca nimeresti intr-un cadou gol , sa fii spawnat din nou... , si sa poti da /xmas odata la 30 secunde.. , ca asa tot dau astia /xmas /xmas si isi fac un status , ca nimeresc cadourile =))

2. Ar fi frumos , de anul nou ... , o mapa frumoasa cu XSS New Year Party :) , acolo sa fie tot lumini , chestii , daca stiti era odata o mapa /pool cu camere etc.. asa sa fie si acolo /nyparty sau nu stiu.. sa fie multe camere cu petreceri , muzica etc... , scripturi sa poti da artificii , sa bei sampanie , nu stiu o petrecere frumoasa :)

 

Pentru forum...

1.Cea mai veche si frumoasa idee , sa ninga pe forum =))

2. Un banner frumos pentru iarna

3. Pe iconitele de la on off , redirect... , etc.. de la booarduri sa fie zapada..

4. Pe toate butoanele zapada.

5. Pe avatare la noi sa fie zapda... si cam atat , ar fi frumos si niste globuri mici pe jos pe undeva , si cam atat nu prea impodobite :)

 

 

Daca vreo idee , de a mea seamana cu a altui membru care a postat inainte , scuzati-ma dar nu am citit nimic, inafara de postul lui MaXxX :)


  • 6

#9
yoNnuTzz

yoNnuTzz

    ˜”°º•yoNnuTzz•º°”˜

  • Posts
    50
  • Topics
    23
  • Reputation
    14
  • Online
    4 days

Nickname Server:[XSS]yoNnuTzz

Sugestie/Idee:sa se faca o reducere la VIP   :D  :D  :D


  • 1

#10
★ DąmąĜę ★

★ DąmąĜę ★

    Smoke Weed Every Day

  • Posts
    113
  • Topics
    11
  • Reputation
    58
  • Online
    2 days

 

Sa se faca o camera /xmas , acolo sa fie un fel de camera cu cadouri , in care sa ai +20 kills , +1 ora , +20 stunt points , +100 coins , etc.. ai prins tu ideea.. , dar sa fie din 5 cadouri , sa poti alege din ele , 1 sa fie cu cadoul si restul sa fie goale , sa tragi in ele cu un deagle , daca nimeresti intr-un cadou gol , sa fii spawnat din nou... , si sa poti da /xmas odata la 30 secunde.. , ca asa tot dau astia /xmas /xmas si isi fac un status , ca nimeresc cadourile =))

Cand am jucat eu pe primul server de sa:mp cand eram incepator am intalnit asta :)

Si as vrea sa fac eu o harta pentru asa ceva :)


  • 1

#11
Toma

Toma

    Administrator / Mapper

  • Posts
    449
  • Topics
    85
  • Reputation
    283
  • Online
    10 days

Ce spuii tu acolo cu xmas era vechiul /gifts...cu cadouri, te trecea mai departe, doar ca iti dadea vip lvl 8 :)) si erau multe camere 


  • 0

#12
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

Nickname Server: [XSS]Toma

Sugestie/Idee: Sa se adauge pach-ul de anul trecut si pe sv si pe forum, daca il mai aveti. ce continea?:

Pe server: - mape de craciun

                 - Fes de mos craciun

                 - hold de ninsoare

                 - schimbarea culorilor de la admin, vip etc (new)

                 - sa fie un event de craciun, gen admin pt o zii, cu tombole, cadouri in coins de craciun (new)

Pe forum: - becuri ca la brad

                - schimbarea iconitelor de la Titlu (new)

                - brazi pe la Titlu pe acolo (new)

                - in locul iconitelor sa fie gen un mos, sau un brad (new)

      

               

 

O sa fac eu harti , cu zapada pe jos .. fulgi de zapada etc :)

Te intelegi cu max ce hartii faci tu :)) si cu zapada pe jos te asigur ca nu prea ai cum...ce ai vazut pe net era gta sa editat...adica cum ar venii ar trebuii fiecare jucator sa aibe acel mod de ninsoare :-|

Fara suparare ca am dat quote

PT ninsoare exista un anumit filterscript in care e zapada peste tot


  • 0

#13
Pank

Pank

    Mapper

  • Posts
    1,426
  • Topics
    142
  • Reputation
    1603
  • Online
    28 days

Nickname Server: [XSS]Pank..


Sugestie/Idee:

1:In primul rand sa fie zapada pe tot sv

2:Sa fie creat un skin la grenazi sa fie bulgari de zabada

3:Sa fie ascunse pe toata mapa San Andreasului 50 stele si cine gaseste cel mai multe sa castige admin lv 3

 

PS: Daca imi mai vin ideei dau edit


  • 0

#14
ThE^Rock™

ThE^Rock™

    Priveste trecutul cu zambetul pe buze

  • Posts
    716
  • Topics
    80
  • Reputation
    705
  • Online
    24 days

Nickname Server:[XSS]Rock

Sugestie/Idee:1)Sa ninga pe server cu fulgi de zapada.2)Sa se creze o comanda gen /xmas iar acolo sunt niste cutii cu cadouri,daca spargi o cutie sub ea sa fie o stea si daca te bagi in ea sa castigi:ori 100 coins,ori 1000$,ori o arma,ori armour!.

 

3)Sa se creeze o mapa anume pe tot serverul pentru craciun.

4)Sa fie brazi de craciun pe server,sa ninga,etc...

5)Sa se schimbe tema craciunului cu o tema legata de craciun(o sa gasiti voi administratorilor ceva)


  • 3

#15
Rebekah

Rebekah

    Always and forever.

  • Posts
    2,353
  • Topics
    170
  • Reputation
    15346
  • Online
    36 days

Nickname Server: P@nther

Sugestie/Idee: Sa fie un teleport cu numele /battle in care jucatori se bat cu bulgari de zapada , am vazut mai demult un script cu asa ceva  :D 


  • 11

#16
RapGod_

RapGod_

    RCON Adminstrator

  • Posts
    2,905
  • Topics
    228
  • Reputation
    15358
  • Online
    70 days

Nickname Server: P@nther

Sugestie/Idee: Sa fie un teleport cu numele /battle in care jucatori se bat cu bulgari de zapada , am vazut mai demult un script cu asa ceva  :D 

As mai adauga ceva la sugestia ta ,cand dam /battle sa nu avem arme sa ne dea disarm si sa nu mearga nicio comanda decat /leave .


  • 2

#17
Rebekah

Rebekah

    Always and forever.

  • Posts
    2,353
  • Topics
    170
  • Reputation
    15346
  • Online
    36 days

 

Nickname Server: P@nther

Sugestie/Idee: Sa fie un teleport cu numele /battle in care jucatori se bat cu bulgari de zapada , am vazut mai demult un script cu asa ceva  :D 

As mai adauga ceva la sugestia ta ,cand dam /battle sa nu avem arme sa ne dea disarm si sa nu mearga nicio comanda decat /leave .

 

e de la sine inteles , apoi na...vezi pe acolo pe astia cu rocket :lol: :lol:


  • 7

#18
RapGod_

RapGod_

    RCON Adminstrator

  • Posts
    2,905
  • Topics
    228
  • Reputation
    15358
  • Online
    70 days

 

 

Nickname Server: P@nther

Sugestie/Idee: Sa fie un teleport cu numele /battle in care jucatori se bat cu bulgari de zapada , am vazut mai demult un script cu asa ceva  :D 

As mai adauga ceva la sugestia ta ,cand dam /battle sa nu avem arme sa ne dea disarm si sa nu mearga nicio comanda decat /leave .

 

e de la sine inteles , apoi na...vezi pe acolo pe astia cu rocket :lol: :lol:

 

:))))) :lol: :lol:


  • 0

#19
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days

 

 

 

Nickname Server: P@nther

Sugestie/Idee: Sa fie un teleport cu numele /battle in care jucatori se bat cu bulgari de zapada , am vazut mai demult un script cu asa ceva  :D 

As mai adauga ceva la sugestia ta ,cand dam /battle sa nu avem arme sa ne dea disarm si sa nu mearga nicio comanda decat /leave .

 

e de la sine inteles , apoi na...vezi pe acolo pe astia cu rocket :lol: :lol:

 

:))))) :lol: :lol:

 

Frumoase sugestii.


  • 2

#20
DaNziG

DaNziG

    Jr. Member

  • Posts
    120
  • Topics
    37
  • Reputation
    35
  • Online
    6 days

Nickname Server:DaNziG_=D

Sugestie/Idee:Sa se bage comanda /snowballs in care sa fie construita o mapa in cer si acolo jos sa dai /attack [ID] si sa dai cu bulgari in el :D


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users