Jump to content


Photo

Se merita sa iau acest pc ??


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
Moon.

Moon.

    Queen

  • Posts
    44
  • Topics
    38
  • Reputation
    38
  • Online
    19 days
Sistem Gaming Raven III, AMD Ryzen 5 3400G 3.7GHz, 8GB DDR4, 256GB SSD, AMD Radeon™ Vega 11 
  • 0

#2
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

nu exista verbul a merita la diateza reflexiva


  • 0

#3
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days
Componente fara pret e degeaba
  • 0

#4
blondu16Hz

blondu16Hz

    Respected

  • Posts
    1,418
  • Topics
    478
  • Reputation
    3056
  • Online
    180 days

nu exista verbul a merita la diateza reflexiva

Vezi ca ai dat putina romana pe alaturi


  • 0

#5
kies

kies

    aim land

  • Posts
    415
  • Topics
    118
  • Reputation
    264
  • Online
    32 days

esti femeie, ia si spala si tu vasele... cel mai bun pc e aspiratoru ergonomic electrolux, dai la headshot-uri la praf de rupi

fa ti o viata, iti e destul un laptop pt seriale / un samp / roblox 


  • 1

#6
TheWølfy

TheWølfy

    Respected

  • Posts
    1,037
  • Topics
    442
  • Reputation
    1205
  • Online
    125 days

Sistem Gaming Raven III, AMD Ryzen 5 3400G 3.7GHz, 8GB DDR4, 256GB SSD, AMD Radeon™ Vega 11 

Daca ti-l faci pe piese iesi mai ieftin si poti adauga si 16 gb ram pentru acea integrata. Depinde de ce ai vrea sa joci pe el, daca joci doar jocuri ce nu-ti solicita PC-ul, mergi pe acel sistem, daca se poate facute pe piese. Daca vrei iti fac eu un wishlist. Optional imi zici si un buget maxim, poate reusesc sa ti fac cv mai bun


  • 0

#7
zombelek

zombelek

  • Posts
    984
  • Topics
    569
  • Reputation
    1781
  • Online
    112 days

nu, ma nelinisteste G-ul ala de dupa procesor, mai bine 16 (8x2) gb decat ssd, ala se poate adauga dupa, and who the fuck buys AMD graphics card.

 

cauta ceva de la nvidia

 

si fa-ti pe piese ca iesi mai ieftin (placa video o poti lua SH,gasesti 1070-uri la 800 lei)


  • 1

#8
Moon.

Moon.

    Queen

  • Posts
    44
  • Topics
    38
  • Reputation
    38
  • Online
    19 days

nu, ma nelinisteste G-ul ala de dupa procesor, mai bine 16 (8x2) gb decat ssd, ala se poate adauga dupa, and who the fuck buys AMD graphics card.

 

cauta ceva de la nvidia

 

si fa-ti pe piese ca iesi mai ieftin (placa video o poti lua SH,gasesti 1070-uri la 800 lei)

Ok multumesc.


  • 0

#9
TheWølfy

TheWølfy

    Respected

  • Posts
    1,037
  • Topics
    442
  • Reputation
    1205
  • Online
    125 days

nu, ma nelinisteste G-ul ala de dupa procesor, mai bine 16 (8x2) gb decat ssd, ala se poate adauga dupa, and who the fuck buys AMD graphics card.

 

cauta ceva de la nvidia

 

si fa-ti pe piese ca iesi mai ieftin (placa video o poti lua SH,gasesti 1070-uri la 800 lei)

G-ul face doar parte din seria procesoarelor cu placile video integrate: 2400G, 3400G respectiv 2200G. Daca are un buget mai mic si nu are pretentii pentru jocuri, acel Vega isi face extraordinar treaba, cea mai buna placa video integrata existenta. Cele de la intel sunt vai de steaua lor :))) raportandu ma la cele integrate.


  • 0

#10
EAGame

EAGame

    beamer boy

  • Posts
    168
  • Topics
    76
  • Reputation
    277
  • Online
    20 days

Avem nevoie sa stim si de unde il cumperi si ce buget ai.


  • 0

#11
zombelek

zombelek

  • Posts
    984
  • Topics
    569
  • Reputation
    1781
  • Online
    112 days

G-ul face doar parte din seria procesoarelor cu placile video integrate: 2400G, 3400G respectiv 2200G. Daca are un buget mai mic si nu are pretentii pentru jocuri, acel Vega isi face extraordinar treaba, cea mai buna placa video integrata existenta. Cele de la intel sunt vai de steaua lor :))) raportandu ma la cele integrate.

 

de cand m-am nascut mereu am avut ceva cu procesoarele astea cu literele alea dubioase la urma...

 

la intel trebuie or sa fie normal ori sa aiba X sau K la urma (asta insemnand ca e deblocat)

 

sau la ryzenul meu, 2600x care la fel e deblocat :))) dar nu i-am facut OC si nici nu intentionez sa-i fac, e perfect.

 

a si apropo nu m-am putut abtine https://i.imgur.com/aGz9IME.png


  • 1

#12
TheWølfy

TheWølfy

    Respected

  • Posts
    1,037
  • Topics
    442
  • Reputation
    1205
  • Online
    125 days

de cand m-am nascut mereu am avut ceva cu procesoarele astea cu literele alea dubioase la urma...
 
la intel trebuie or sa fie normal ori sa aiba X sau K la urma (asta insemnand ca e deblocat)
 
sau la ryzenul meu, 2600x care la fel e deblocat :))) dar nu i-am facut OC si nici nu intentionez sa-i fac, e perfect.
 
a si apropo nu m-am putut abtine https://i.imgur.com/aGz9IME.png

AMD n are politica asta. Ei practic cred ca au toate procesoarele deblocate pt OC. Am ryzen cu oc pe el
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users