Jump to content


Photo

sugestie


Best Answer MaxXx , 11 January 2020 - 01:17

O parte din vehiculele spawnate aiurea pe harta nu erau din vreun script. Pareau spawnate de jucatori cu anumite moduri / cheat-uri de spawnat vehicule multiple. Am facut cateva modificari la cod, teoretic ar trebui sa fie blocate cat de cat astfel de moduri, sau macar partial cat sa nu mai creeze probleme.

Ramane de vazut fiindca nu am avut posibilitatea de a testa.

 

Referitor la sugestie, am adoptat modificarea. Se vor spawna dupa restart doar atunci cand jucatorul care le detine intra pe server, apoi se vor sterge automat cand acesta iese.

Go to the full post »


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
eLtRaCk.

eLtRaCk.

    Marele member

  • Posts
    243
  • Topics
    71
  • Reputation
    189
  • Online
    104 days

Numele tau de pe server:tracu.gonzo
Sugestia / ideea ta:fiecare vehicul personal sa fie scos odata cu iesirea proprietarului de pe server
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat:nimic
De ce consideri ca ar trebuii aplicata:sunt vehicule personale spawnate aiurea.. https://streamable.com/wb71z
 


  • 2

#2
Axe

Axe

    Sef pe plantatie

  • Posts
    7,121
  • Topics
    432
  • Reputation
    6709
  • Online
    274 days

Sau sa fie despawnate daca sunt nefolosite timp de 5 minute, gen toate masinile spawnate o data la 5 - 10 minute sa fie despawnate


  • 1

#3
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
✓  Best Answer

O parte din vehiculele spawnate aiurea pe harta nu erau din vreun script. Pareau spawnate de jucatori cu anumite moduri / cheat-uri de spawnat vehicule multiple. Am facut cateva modificari la cod, teoretic ar trebui sa fie blocate cat de cat astfel de moduri, sau macar partial cat sa nu mai creeze probleme.

Ramane de vazut fiindca nu am avut posibilitatea de a testa.

 

Referitor la sugestie, am adoptat modificarea. Se vor spawna dupa restart doar atunci cand jucatorul care le detine intra pe server, apoi se vor sterge automat cand acesta iese.


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users