Jump to content


Photo

[Cerere Unban] :))


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
Ruben_

Ruben_

    DriftKing

  • Posts
    174
  • Topics
    43
  • Reputation
    50
  • Online
    1 days

Numele exact scris pe care ai primit ban: Ruben_
Adresa IP exacta pe care ai primit ban: hai ma pe bune ? nu am ipban
Numele exact al admin-ului care ti-a dat ban: parca Vali_=] il cunoasteti voi, baiatu cu 6 blacklisturi si de 5 ori admin
Motivul pentru care ai primit ban: asta ma intreb si eu 
Daca recunosti ca esti vinovat, promiti ca nu se va mai intampla: Nu recunosc din moment ce nu inteleg motivul banului. Daca as fi injurat, ceea ce nu am facut, nu ar fi trebuit sa primesc mute sau warn ? Spun de chat pentru ca nu am folosit hackuri sau ceva programe care imi dau avantaj mai mare fata de ceilalti jucatori; eu doar am comunicat in chat cu alti jucatori prezenti pe server. La un moment dat doamna admin Keedyy a zis ceva cam "face cu your mom" asa ca eu, foarte profund ofensat, am raspuns, neinjurandul, cu simpla propozitie "your mom ? adica ma-ta ?" si imediat dupaia domnisoara Valentina mi-a dat ban cu motivul ai nevoie de o pauza. Motivul banului nu e unul rau, chiar aveam de gand sa-mi iau o pauza, multumesc de sfat, apropo, dar doream sa-mi aleg eu momentul in care sa iau pauza, nu sa mi-l alegeti voi, daca intelegeti ceea ce incerc sa va explic. Prin urmare doresc sa aflu motivul pentru care m-ati sanctionat asa profund in loc sa da-ti un simplu mute, ceea ce oricum e incorect dat fiind ca Keedyy este cel care a bagat mamele in joc, iar el n-a fost deloc sanctionat, asadar fac si o plangere datorita faptului ca am asistat unei lipse de nedreptati foarte incorecta si obraznica daca pot sa spun asa. 
Dovezi (imagini / clip video): https://imgur.com/a/foorH71


  • 0

#2
Keedyy

Keedyy

    Newbie

  • Posts
    60
  • Topics
    33
  • Reputation
    35
  • Online
    6 days

https://i.imgur.com/uOYwKB3.png

Stai jos Rubene, ti-ai facut-o cu mana ta.

De cand ai intrat pe server ba ai inceput de NoLife ca e asa cum e , ba de mapa lui, ba de Ellika, ba te-ai luat de deadly ca cica e gay cu magic si dupa de mine.

Daca mai are cineva ss-urile cand cauta cearta si se lua de NoLife,Elikka,Deadly il rog sa bage ss-urile aici!


  • 0

#3
Ruben_

Ruben_

    DriftKing

  • Posts
    174
  • Topics
    43
  • Reputation
    50
  • Online
    1 days

Aia e dovada la voi ..? Deobicei injuraturiile se sanctioneaza cu mute sau warn, dar din moment ce eu nu am injurat, doar am folosit cuvinte neofensatoare puse intr-o determinata ordine, si pt asta merit ban ? Daca te injuram ce faceai, blacklist direct ? :)
Stau jos, crezi ca ma ridic in picioare pt tine :)) ?


  • 0

#4
TheWølfy

TheWølfy

    Respected

  • Posts
    1,037
  • Topics
    442
  • Reputation
    1205
  • Online
    125 days

Aia e dovada la voi ..? Deobicei injuraturiile se sanctioneaza cu mute sau warn, dar din moment ce eu nu am injurat, doar am folosit cuvinte neofensatoare puse intr-o determinata ordine, si pt asta merit ban ? Daca te injuram ce faceai, blacklist direct ? :)
Stau jos, crezi ca ma ridic in picioare pt tine :)) ?

Scuze ca te contrazic, dar comportamentul toxic se sanctioneaza mult mai aspru. Daca spre exemplu ai inceput doar sa injuri sau sa faci ceva,nu-i problema ca-ti primesti warn / mute. Dar daca incepi sa cauti cearta si sa te legi de toti atunci comportamentul tau este unul de gradinita, de copil ce cauta atentie si trebuie penalizat mult mai grav (vorbesc in general, nu de tine).

 

 

https://i.imgur.com/uOYwKB3.png

Stai jos Rubene, ti-ai facut-o cu mana ta.

De cand ai intrat pe server ba ai inceput de NoLife ca e asa cum e , ba de mapa lui, ba de Ellika, ba te-ai luat de deadly ca cica e gay cu magic si dupa de mine.

Daca mai are cineva ss-urile cand cauta cearta si se lua de NoLife,Elikka,Deadly il rog sa bage ss-urile aici!

Dovezile nu sunt clare, defapt nu prea vad nimic neinregula in acea poza, Fa-ma sa iti castig increderea prin dovezi si imi vei castiga partea.

 

Oricum, este un ban de o zi, dar gestul si felul in care administratorul a actionat aspura unui caz conteaza aici foarte mult. Astfel imi permit sa dau tag unuia din echipa de Support pentru a prelua cat mai repede cazul sau sa nu se lase in pana in cazul in care administratorul a gresit. @adina


  • 2

#5
Deadly._

Deadly._

    Newbie

  • Posts
    35
  • Topics
    3
  • Reputation
    13
  • Online
    4 hours

Cand te-ai luat special de mine si ai zis ca sunt gay si toate alea, am zis ca mai bine te ignor decat sa ma pun la mintea ta, nu am facut ss atunci.
Intreci orice nesimtire pe server si te iei de oricine crezand ca nu o sa fii sanctionat, in ss-ul de mai jos se vede destul de clar ca te-ai luat de vali in mod direct si il instigi la cearta.
Ia o pauza scurta pentru ca o sa iti prinda mai bine, data viitoare sa oferi respect celorlalti de pe server si sa nu mai vii pe forum sa te plangi ca esti nevinovat.


https://i.imgur.com/npevpSc.png


  • 1

#6
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Terminati cu cearta si incepeti sa va intelegeti intre voi nu va mai certati din toate cacaturile si toate reprosurile de copii de 10 ani. Incepeti sa aveti rautate pozitiva pe server. 

 

Probabil cel mai bun exemplu de rautate pozitiva ar fi lupta intre ganguri si acele razboaie cum erau odata. 

 

Daca o sa se adune iar un numar de playeri 30-40 incercati sa faceti cum va zic eu, sa luptati pentru gang-ul vostru si o sa vedeti ce bine o sa fie ca o sa traiti iar vremurile care au fost, chiar daca nu o sa fie la fel... :D 

 

Ruben, am vazut si eu ca ai instigat la cearta , acum este un ban doar de o zi...nu mai instiga nici tu la cearta si nici ei nu o sa te instige, daca o sa te instige te rog fa-le reclamatie si o sa se ocupe cine este in masura.


  • 3




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users