Jump to content


Photo

Final updates: Return of Gangs & Christmas edition

* * * * * 4 votes

  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Bună tuturor,

Așa cum s-a cerut și discutat în ultima vreme, în cursul acestei luni vom lansa câteva update-uri finale pentru server, urmând ca din luna Ianuarie să dezvoltăm un alt proiect. Dacă însă, server-ul își recapătă o parte din popularitate, vom continua în paralel cu câteva update-uri minore și pentru server-ul de SA-MP. Dacă nu, doar bug-urile critice / deranjante vor mai fi rezolvate pe viitor, urmând ca noi funcții cel mai probabil să nu mai fie adăugate.

 

Update #1 - Lansat (04.12.2019):

- Am revenit la separarea sistemelor de ganguri și a celui de clanuri așa cum au fost până la lansarea V7.

- Deocamdată, vor exista 5 ganguri pe server cărora le-am asignat bazele pe care le-am avut la dispoziție.

- Gangurile pe care le veți găsi pe server sunt continuatoarele celor mai active și populare clanuri de pe versiunea precedentă.

- Două dintre ele nu au bazele complete, unul pentru că baza sa va fi schimbată curând, iar celălalt pentru că nu am avut suficient timp să o finalizez și pentru că nu văd rostul în a mai ține server-ul închis încă o zi pentru a termina ceva ce se poate finaliza pe parcurs.

- Gangurile vor avea acces la un sistem simplu de /alliance, la /arena (pe care nu am testat-o, e posibil să existe anumite bug-uri acolo), /teamwar (pe care de asemenea nu am avut cu cine să-l testez și care e posibil să fie bug-uit), gang mansions și /capture.

- Sistemul de capturare este unul mai simplu, fiecare gang având un capture spot unde un membru de gang se poate duce pentru a captura gang-ul advers. Atacatorul / atacatorii trebuie să reziste pe teritoriul advers 60 de secunde pentru a-l captura.

- Exista un sistem de pickups de health și armour deocamdată.

- Sistemul de clanuri este cel simplu de dinainte de V7 cu mici adaptări, nu l-am testat prea mult, deci pot exista bug-uri pe care le vom repara în cel mai scurt timp posibil.

- Alte bug-uri ale altor sisteme neafectate de acest update au fost reparate, plus mici îmbunătățiri acolo unde am considerat că se pot face. Lucruri mărunte în principiu.

 

Update #2 - Lansat (09.12.2019):

- Vom adăuga harta de crăciun cu textdraw-urile și jocurile tematice.

- Vom repara bug-urile raportate din Update #1 și vom veni cu îmbunătățiri la sistemele din update-ul respectiv în caz de nevoie.

- Vom finaliza sistemul de pickups nefiind complet în momentul de față.

- Vom adăuga un sistem simplu de mașini personale pentru a completa funcțiile lipsă ale server-ului.

- O listare în hosted tab pentru care aș avea nevoie de puțin ajutor financiar (listarea se va face undeva după 10 decembrie pentru a maximiza efectele sale)

 

Update #3 - Nelansat (lansare undeva spre finalul lunii):

- Ultime modificări și reparații de bug-uri pe baza sugestiilor și a bug-urilor raportate până în prezent.

 

 

După aceste update-uri, va exista în continuare suport din partea mea pentru rezolvarea bug-urilor critice sau deranjante. Voi veni cu alte noutăți și sisteme numai în cazul în care va exista un interes din partea jucătorilor și media jucătorilor va sesiza o ușoara creștere sau măcar o constantă de peste 10/15.

 

 

În alte condiții, doresc să vă mulțumesc tuturor pentru suport-ul oferit server-ului în toți acești ani. Începând de luna viitoare vom începe să dezvoltăm un nou proiect despre care veți primi mai multe informații la momentul potrivit. Server-ul acesta va rămâne deschis în continuare și după luna decembrie, însă puțin probabil să mai primească update-uri.

 

 

A sosit timpul de a merge înainte și de a lăsa trecutul în spate. Mai devreme sau mai târziu s-ar fi ajuns în același punct.

Comunitatea nu se închide, doar va începe să se transforme în altceva pentru a-i asigura continuitatea.


  • 12

#2
xShulky

xShulky

    Jr. Member

  • Posts
    220
  • Topics
    74
  • Reputation
    130
  • Online
    8 days

Sa speram ca, odata cu readaugarea acestor lucruri, daca pot spune asa, ar creste oarecum numarul jucatorilor de pe server, desi am observat ca samp-ul nu prea mai este asa populat, nici macar pe serverele de RPG.


  • 1

#3
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

Pacat ca fix gang-ul meu a fost sters desi mentionasem in post-ul precedent ca l-as vrea inapoi. Anyways, ma bucur ca inca esti aici pt playerii ce inca mai activeaza si ca ai lasat acel trecut sumbru si daunator in spate continuand cu , comunitatea si cu update-uri calitative. Sper ca aceasta ,,revenire" sa readuca interesul catorva de alta data si sa mai simtim inca odata acele momente glorioase ale XSS-ului. #Respect :*.


  • 1

#4
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
53ccf7a790d29.png
  • 3

#5
TheWølfy

TheWølfy

    Respected

  • Posts
    1,037
  • Topics
    442
  • Reputation
    1205
  • Online
    125 days
Multumim pentru interesul acordat. Zilele astea voi redescarca sa-mp-ul si as vrea sa contibui la cautarea bugurilor si testarea viitoarelor update-uri :) Acum ca s-au adaugat sistemele mult ravnite si s-a intervenit asupra host tab-ului, dar si totodata ai confirmat ca oficial comunitatea va continua in cazul in care serverul nu va mai avea suport din partea jucatorilor, va linisti o parte din membrii comunitatii.
  • 2

#6
El Patrón Tico

El Patrón Tico

    #PabloEmilioEscobarGaviria #ElPatron

  • Posts
    1,180
  • Topics
    207
  • Reputation
    1164
  • Online
    98 days

Cumva noul proiect e sv de FIVEM ? Stii ca ti-am zis in seara aia cand eram cu chelios .


Edited by El Patrón Tico, 04 December 2019 - 19:59.

  • 0

#7
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

Cumva noul proiect e sv de FIVEM ? Stii ca ti-am zis in seara aia cand eram cu chelios .

no, o sa faca un sv rpg


  • 0

#8
xShulky

xShulky

    Jr. Member

  • Posts
    220
  • Topics
    74
  • Reputation
    130
  • Online
    8 days

no, o sa faca un sv rpg

sincer, mi-ar placea un server de rpg... dar e prea mult de lucru, si max nu cred ca are timpul necesar pentru asta,,,


  • 1

#9
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

sincer, mi-ar placea un server de rpg... dar e prea mult de lucru, si max nu cred ca are timpul necesar pentru asta,,,

nu a spus nimeni ca max o sa lucreze la el :))


  • 0

#10
El Patrón Tico

El Patrón Tico

    #PabloEmilioEscobarGaviria #ElPatron

  • Posts
    1,180
  • Topics
    207
  • Reputation
    1164
  • Online
    98 days

nu a spus nimeni ca max o sa lucreze la el :))

Ar fi misto, sigur cristy ar lucra la sv....din ce am vorbit cu el in seara aia nu voia sa faca rpg si parea destul de curios de fivem


  • 0

#11
Jonathan.

Jonathan.

    Ghost's Never Die

  • Posts
    10,004
  • Topics
    257
  • Reputation
    10013
  • Online
    60 days

Hai ,mai usurel cu linguselile  :lol:

Mari schimbari vor avea parte pe comunitate.

 

Stay tunned mdfks.  :lol2:


  • 7

#12
Scott

Scott

    a?

  • Posts
    4,243
  • Topics
    214
  • Reputation
    4174
  • Online
    48 days

53ccf7a790d29.png

Hail hydra cadet  :67:


  • 2

#13
TheWølfy

TheWølfy

    Respected

  • Posts
    1,037
  • Topics
    442
  • Reputation
    1205
  • Online
    125 days

@MaxXx nu am vrut sa mai fac un topic separat pentru asta, dar am gasit doua buguri legat de sistemul de gang-uri. Primul ar fii ca nu intodeauna merge din prima sa accepti invitatia unuia intr-un gang. Gen trebuie sa-l spamez cu invitatii pe cineva ca mai apoi sa dea de mai multe ori /accept pentru a intra.

Al doilea bug ar fii ca atunci cand baza mi-a fost capturata, nu puteam spawna un nrg, acest lucru fiind posibil (cred) in sistemul precedent de clanuri.

Si uneori cand incerc sa capturez spune ca nu sunt in acel capture spot, desi defapt chiar acolo sunt.

 

https://imgur.com/a/UfMSS03

 

Am incercat treaba cu invite pe mai multi playeri si la toti s-a intamplat la fel


  • 0

#14
einstein 

einstein 

    kollege kidd

  • Posts
    1,609
  • Topics
    71
  • Reputation
    1652
  • Online
    26 days

sampul e irelevant incercati ceva gen servere de cs 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users