Jump to content


Photo

În legătură cu perioada de probă pentru noii administratori


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

Bunăăă!
 
Dacă mai țineți minte, în ultimul topic de aplicații @#ANET. a menționat de o așa-zisă "perioadă de probă". În urma depunerii aplicațiilor voastre am luat toți decizia de a acorda mai multor jucători șansa de a lua un nivel de admin, fie dacă au mai avut admin înainte sau nu. Însă, ca să optimizăm organizarea staff-ului de pe server, am decis ca cei aleși să fie împărțiți astfel: 4 jucători au luat admin level 1, alți 4 au luat admin level 2 și cei 3 rămași au luat admin level 3. Împărțirea s-a făcut în funcție de experiență, calitatea cererilor și istoric, toate acestea combinate.
 
În schimb, am ales și să introducem o perioadă de probă pentru toți cei aleși, deoarece au fost mulți jucători aleși, iar aceasta poate fi o ocazie de a crește în nivel destul de repede sau de a pierde foarte ușor adminul. În continuare am să menționez cerințele pentru a trece de perioada de probă:

  • pentru cei ce au primit level 1: 10 de ore + 10 puncte;
  • pentru cei ce au primit level 2: 20 de ore + 15 puncte;
  • pentru cei ce au primit level 3: 30 de ore + 20 de puncte;

Atingerea acestor cerințe este obligatorie, în caz contrar nivelul de admin va fi suspendat pe o perioada nedeterminată (sau cum știți voi, "demote"). Îndeplinirea acestor cerințe va duce la creșterea nivelului de admin cu 1 nivel. Activitatea foarte ridicată, cu mult peste cerințele impuse, poate duce la creșterea nivelului de admin direct cu 2 nivele, după ce echipa Support va ajunge la un consens în acest caz.
 
Perioada de probă începe din momentul în care au fost resetate topurile (adică de astăzi) și va dura 2 săptămâni, mai exact, se va încheia marți, 20 august, la orele 23:59. Topul poate fi consultat de oricine, la pagina ADMINS.
 
Lista adminilor aflați în perioada de probă:

  • level 1: Cippi (@Cippi), daniel08og* (@ stalker.   ), [XSS]Deadly. (@ Deadly._ ), Sh0tFr0st**;
  • level 2: DeepScar (@), sooNE@EGIPTEANU (@ sooNE. ), [XSS]Stalin (@ Stalin   ), [XSS]Jaw (@ JaW );
  • level 3: [sU]Maq.*** (@ Maq. ), [XSS]ALEAX17 (@ ALEAX15 ), halfffffff.bb (@ halfffffff.bb );

* daniel08og a primit abia astăzi admin, a fost greșeala noastră că l-am omis când am setat adminii, la fel cum a fost tot greșeala noastră că n-am inclus nickname-ul de pe server într-un câmp din aplicație;
** Sh0tFr0st a renunțat la admin recent, nu mai e valabilă perioada de probă pentru el;
*** [sU]Maq. are flag în acest moment, la el perioada de probă va începe din momentul în care flag-ul lui va fi ridicat (edit: pentru el se va încheia duminică, 25 august, la orele 23:59).

Vă urăm mult succes și vă așteptăm să ne distrăm pe server! Vă pupicesc!


Edited by adina, 11 August 2019 - 21:41.

  • 9

#2
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

daniel08og a luat demote pentru inactivitate indelungata (nu a dat niciun semn de viata)...

Cippi a primit level 2 pentru ca a ajuns la cerintele impuse, cu sanse de a primi iar level up la terminarea perioadei de proba.


  • 1

#3
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

Bunăăă!

Scuze pentru că am întârziat cu această postare, a intervenit ceva la mine...
În schimb, am niște vești bune pentru unii din voi, care pot fi niște vești proaste pentru alții din voi.
Perioada de probă s-a încheiat pentru majoritatea dintre voi!

 

Așadar, am decis următoarele:

  • [XSS]Deadly. și Cippi vor primi level up din nou datorită activității ridicate și după îndeplinirea cerințelor (da, și Deadly a primit un level up înainte dar am uitat să postez);
  • DeepScar (actual DeepScarush) nu va primi demote, dar nici level up, în ciuda faptului că n-a îndeplinit cerințele: el a fost totuși aproape și a arătat activitate;
  • [sU]Maq. nu va primi nici demote, dar nici level up, deoarece nu s-a terminat perioada de probă pentru el, deoarece avea flag la începutul perioadei de probă;
  • restul jucătorilor vor primi demote.

Nu uitați să vă distrați! Vă pupicesc!


  • 3




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users