Jump to content


Photo

sugestie coins


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Numele tau de pe server:TRACK)(
Sugestia / ideea ta:sub bani/money sa fie pus si coinsii pentru ca playerii noi nu stiu ca exista comanda /stats sau ca trebuie sa faci coins pe sv,cei mai multi dintre ei spameaza in chat cum sa faca bani/money si le-ar fii mai usor asa.
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat:nmc
De ce consideri ca ar trebuii aplicata:pentru ca nu e inutila

ah5BR4g.jpg

Am facut un mic dreptunghi si in el sa scrie ''Coins : 24'' de ex,depinde de suma pe care o detii pe sv


  • 2

#2
Twain

Twain

    best leblanc eune

  • Posts
    509
  • Topics
    212
  • Reputation
    266
  • Online
    54 days

:PRO: da, foarte interesanta sugestia, merita pro

+ ca nu mai trebuie sa dai si /stats sa te uiti, ai direct acolo si e mult mai simplu


  • 0

#3
Vali.  

Vali.

    »▬▬▬▬▬▬»⛧«▬▬▬▬▬▬«

  • Posts
    532
  • Topics
    203
  • Reputation
    331

:CONTRA:

Arata urat :| 

+ că există /cmds /help 



#4
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Adminii au si obligatia sa ajute playerii noi daca au intrebari legate de server.

+ ca, cred ca este cea mai usoara comanda /stats si pe langa asta daca apesi pe tab sa vezi jucatorii care sunt online poti da click pe tine si iti apare stats. 

 

:CONTRA: 

Este ok asa cum este acum, sunt multe update-uri mai importante decat asta, parerea mea. 


  • 0

#5
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Adminii au si obligatia sa ajute playerii noi daca au intrebari legate de server.

+ ca, cred ca este cea mai usoara comanda /stats si pe langa asta daca apesi pe tab sa vezi jucatorii care sunt online poti da click pe tine si iti apare stats. 

 

:CONTRA: 

Este ok asa cum este acum, sunt multe update-uri mai importante decat asta, parerea mea. 

O au ,dar chestia asta nu ar afecta administratul

Cum am spus,jucatorii noi nu o stiu tot daca ti se pare tie cea mai usoara,intelegi ?ce jucator nou s-ar trezii sa apese pe numele altui playeri ? :)))

 

Vali:), on 04 May 2019 - 7:36 PM, said:snapback.png

:CONTRA:

Arata urat :| 

+ că există /cmds /help 

nu cred ca in /cmds sau in /help scrie '' foloseste /stats ca sa-ti vezi suma de coins pe care o ai '' nu?si cu ce arata urat ?


Edited by eLtRaCk, 04 May 2019 - 20:43.

  • 0

#6
[XSS]CannabiS

[XSS]CannabiS

    i'm the Best FucK The ResT.

  • Posts
    615
  • Topics
    108
  • Reputation
    88
  • Online
    12 days

contra, /stats. /help 


  • 0

#7
Maq.

Maq.

    el capo di tutti frutti


  • Posts
    371
  • Topics
    116
  • Reputation
    245
  • Online
    14 days
:PRO: Eu am descoperit dupa 3 ani pe server ca poti da click pe numele playerilor =)))) Cand te ocupi de mai multe chestii, de exemplu ieri, ma ocupam de un crasher, Blondu si twain se ocupau de eventul facut de mine, și am zis să îi las pe ei sa se ocupe, ei doi tot luau crash si am zis sa ma ocup. Un băiat ma tot întreba cum vede coins si cum ii face, eu neavând timp de raspuns, Blondu sau twain de asemenea, cand a vazut ca nu răspundem a înjurat serverul si a iesit. Mi s-ar parea ok coins sub bani.
  • 3

#8
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Daca ai intrebari legate de server sau anumite lucruri, playerul poate folosi /n si ii v-a raspunde un admin pentru ca am vazut ca in ultima vreme sunt destui on. 


  • 1

#9
xDzakky

xDzakky

    Still Alive?

  • Posts
    292
  • Topics
    62
  • Reputation
    164
  • Online
    11 days

Hmm, if possible, the display of the amount of money on the HUD must be replaced by coins, more better. Because, in my opinion, our Players in sv usually want to see how many coins they have, not money. so, the display of Coins is more needed than money (maybe).


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users