Jump to content


Photo

Sugestie


Best Answer MaxXx , 01 May 2019 - 21:11

Se va face la un moment dat, dar pe un IP separat pentru a nu fi afectat în niciun fel jocul celor care nu sunt interesați de așa ceva.

 

Deocamdată însă, e o chestiune de timp. Trebuie să găsesc o soluție optimă în a recupera versiunile anterioare de pe un pc mai vechi.

Go to the full post »


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
Maq.

Maq.

    el capo di tutti frutti


  • Posts
    371
  • Topics
    116
  • Reputation
    245
  • Online
    14 days

Numele tau de pe server:Amaterasu.
Sugestia / ideea ta: Ca de fiecare data, de ziua serverului, daca Max mai detine versiunile, sa dam cu un an in urma, doar acea zi, sa vedem cum era in trecut, pentru cei care nu jucau pe versiunea respectiva.

 

De exemplu, astazi e ziua serverului, bagam cea mai veche versiune daca mai exista, sa ne amintim de trecut, de cum era acum cativa ani, doar in ziua aceea. Anul viitor sa se bage cu o versiune mai noua, si tot asa pana ajungem la versiunea actuala.

 

E cam greu de facut, pe langa scriptat, sunt greu de gasit versiunile vechi, presupun ca Max mai are ultimele 2-3 versiuni, dar ar merita sa incercam.

 

In acea zi sa nu se salveze nimic ce faci, sa nu afecteze versiunile actuale, doar acolo, iar la sf. zilei sa se afiseze un tabel pe forum cu cei mai activi playeri din ziua aceea, stunt, kills, race, drift, si in cazul adminilor, astats, iar cel mai activ sa primeasca la sfarsit de zi 30 credite pentru activitate si interes fata de server, drept cadou.

De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Daca se tot plang oameni pe forum sa readucem nu stiu ce versiune inapoi, ca aia era mai smechera si nu stiu ce, sa facem o comparatie cu ce era in versiunea aia si cu ce e in versiunea actuala.
 

 

De ce consideri ca ar trebuii aplicata:Nu zic ca ar trebui aplicata 100%, dar ar merita incercat, ar fi o chestie noua.


  • 0

#2
Twain

Twain

    best leblanc eune

  • Posts
    509
  • Topics
    212
  • Reputation
    266
  • Online
    54 days

:PRO: frumos

voi vreti sa ma vedeti pe mine in 2016 cum dadeam /tow la masini? )))))))))))))))))))))


  • 1

#3
Vali.  

Vali.

    »▬▬▬▬▬▬»⛧«▬▬▬▬▬▬«

  • Posts
    532
  • Topics
    203
  • Reputation
    331

:PRO: NU-I O IDEE REA



#4
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,054
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

:CONTRA: de ce sa readucem trecutul ?mai bine sugerezi sa se faca niste update uri noi pentru server,daca max nu vrea sa readauge gangurile crezi ca o sa readauge vremurile serverul de inainte ?


  • 0

#5
CristiaN_

CristiaN_

    Full Member

  • Posts
    143
  • Topics
    40
  • Reputation
    57
  • Online
    14 days
:PRO: vreau vremurile veki =]
  • 0

#6
Maq.

Maq.

    el capo di tutti frutti


  • Posts
    371
  • Topics
    116
  • Reputation
    245
  • Online
    14 days

:CONTRA: de ce sa readucem trecutul ?mai bine sugerezi sa se faca niste update uri noi pentru server,daca max nu vrea sa readauge gangurile crezi ca o sa readauge vremurile serverul de inainte ?

Readucem trecutul doar pentru o zi, nu cred ca e ceva rău sa vedem urcarea serverului
  • 0

#7
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

 

:PRO: NU-I O IDEE REA

 

Posturile de tip ,,PRO" sau ,,CONTRA" fara un argument care sa  ajute la decizia membriilor STAFF-ului vor primi delete si WARN!
@ adina  
Eu zic PRO, chiar imi doresc sa mai vad cum era pe vremea aia, cum erai cei care jucau. Cum era forumul si sv-ul la vremea aia. :D.


Edited by SHAKEY., 01 May 2019 - 17:42.

  • 0

#8
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

V1, V2 si cred ca V3 nu le mai vedeti in veci =), v4 cred ca l-o sters si pe ala si v5 a zis ca nu-l mai are parca =), so ramaneti cu v6


  • 0

#9
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
✓  Best Answer

Se va face la un moment dat, dar pe un IP separat pentru a nu fi afectat în niciun fel jocul celor care nu sunt interesați de așa ceva.

 

Deocamdată însă, e o chestiune de timp. Trebuie să găsesc o soluție optimă în a recupera versiunile anterioare de pe un pc mai vechi.


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users