Jump to content


Photo

[Sugestie] /pm


Best Answer MaxXx , 01 May 2019 - 22:16

Jucătorii care vor avea textdraw-urile dezactivate (/htds) nu le vor mai apărea mesajele private în acel dialog, ci doar în chat, pentru situațiile în care vor să filmeze ceva, sau oricare alte motive, dar doresc în același timp să poată primii mesaje cărora să le răspundă mai târziu.

Go to the full post »


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Ruben_

Ruben_

    DriftKing

  • Posts
    174
  • Topics
    43
  • Reputation
    50
  • Online
    1 days

Numele tau de pe server: Ruben_
Sugestia / ideea ta: Sugestia consta in faptu de a nu se mai creea acel dialog cand primesti un /pm din mai multe motive, dar cel mai important fiind acesta: cand unu e plictisit si face spam in pm cu reclama sau cu /q, tu nu poti decat sa iesi ca sa scapi, avand in vedere ca nu poti scrie /ignore pm in chat fiind prea mult spam.
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: greu de spus.
De ce consideri ca ar trebuii aplicata: am specificat mai sus.

Informatii suplimentare: -


  • 0

#2
Vali.  

Vali.

    »▬▬▬▬▬▬»⛧«▬▬▬▬▬▬«

  • Posts
    532
  • Topics
    203
  • Reputation
    331

asta e o sugestie aiurea:))
Daca te referi la acel "New message from X" sa nu mai apara, noi cum am putea vedea mesajele primite? Gen daca apasam ESC sau ENTER fiindca suntem ocupatii.
 



#3
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

:CONTRA: d-aia exista ignore pm,si daca face glume cu /q sau reclama ii poate face o reclamatie.


  • 0

#4
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

Eu as propune sa fie un delay de 5 secunde la fiecare /pm, decat sa apara pe chat mesajul. Poate este spam in acel moment, si nu toti jucatorii noi stiu de chat.


  • 0

#5
Ruben_

Ruben_

    DriftKing

  • Posts
    174
  • Topics
    43
  • Reputation
    50
  • Online
    1 days

asta e o sugestie aiurea:))
Daca te referi la acel "New message from X" sa nu mai apara, noi cum am putea vedea mesajele primite? Gen daca apasam ESC sau ENTER fiindca suntem ocupatii.

Se vede in chat oricum. Am specificat ca spam, deci practiv devine injucabil.

:CONTRA: d-aia exista ignore pm,si daca face glume cu /q sau reclama ii poate face o reclamatie.

Tu iti bati joc de mine ma ? Cum sa dai /ignore pm daca retardatu cu reclama te spameaza la infinit ?!

Eu as propune sa fie un delay de 5 secunde la fiecare /pm, decat sa apara pe chat mesajul. Poate este spam in acel moment, si nu toti jucatorii noi stiu de chat.

Pare aceasi chestie, e ok
  • 0

#6
Aby

Aby

    Full Member

  • Posts
    264
  • Topics
    70
  • Reputation
    211
  • Online
    39 days
Eu parca știam ca dacă n-ai VIP 5 nu poți face spam de /pm , adică are un delay de 3 secunde sau ceva de genul dacă n-ai VIP , deci dacă face cineva reclama cu siguranta ar fi un player nou pe server , iar dacă îți da mesaje de declamă in /pm , tu ca jucător in 3 secunde poți da /ignore pm , sa mănânci și sa dai și o laba in momentele alea. Soo. :CONTRA:

Edited by Aby, 03 April 2019 - 14:44.

  • 3

#7
Twain

Twain

    best leblanc eune

  • Posts
    509
  • Topics
    212
  • Reputation
    266
  • Online
    54 days

:CONTRA: 

mai sus toate motivele.


  • 0

#8
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
✓  Best Answer

Jucătorii care vor avea textdraw-urile dezactivate (/htds) nu le vor mai apărea mesajele private în acel dialog, ci doar în chat, pentru situațiile în care vor să filmeze ceva, sau oricare alte motive, dar doresc în același timp să poată primii mesaje cărora să le răspundă mai târziu.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users