Jump to content


Photo

Reclamatie KaRpTo


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
Death

Death

    Newbie

  • Posts
    99
  • Topics
    27
  • Reputation
    64
  • Online
    9 days

Numele tau exact de pe server: [XSS].Death.
Numele exact al celui reclamat: KaRpTO
Motivul reclamatiei, abuzul sau: nush ce dracu are la hunteru ala dar nu explodeaza
Dovezi (imagini sau clipuri video):
Adminul respectiv este RCON pe server: Da
Daca da, acesta a abuzat de o functie RCON la care are acces: /car hunter
De ce i-ai facut reclamatie: se vede in video... cum poti sa te lupti cu asta. 
Se vede clar in video cum explodeaza rachetele de la rocket in hunter si degeaba.. da-o drq de treaba

Consideri ca e un abuz grav: Da
Cum l-ai sanctiona: rwp


Edited by Death, 08 February 2019 - 13:12.

  • 0

#2
Scott

Scott

    a?

  • Posts
    4,243
  • Topics
    214
  • Reputation
    4174
  • Online
    48 days

Am vorbit cu anet si am inteles ca avem voie sa dam tasta 2 sa reparam hunterul.

Iar rachetele care au directia automata gen ca la hydra sunt slabe. 


  • 0

#3
Death

Death

    Newbie

  • Posts
    99
  • Topics
    27
  • Reputation
    64
  • Online
    9 days

Am vorbit cu anet si am inteles ca avem voie sa dam tasta 2 sa reparam hunterul.

Iar rachetele care au directia automata gen ca la hydra sunt slabe. 

N-are cum sa fie rechetele alea mai slabe, toate rachetele sunt la fel, trebuia sa-ti explodeze hunterul de la prima racheta declansata in tine.


  • 0

#4
Scott

Scott

    a?

  • Posts
    4,243
  • Topics
    214
  • Reputation
    4174
  • Online
    48 days

Se vede si in video la inceput cum iese fum din hunter de la racheta ta. Sunt sigur ca, daca trageai cu rocket normal explodam. 
Nu vezi ca HS Rocket Launcher sunt la fel ca cele de la hydra. Cu hydra, cand pui tinta se duc cate 2 rachete , iar tu dadeai cate una. Probabil d aia iesea doar fum. Si chiar si asa, nici cu hydra nu explodeaza mereu.

Edit: Cand trageai in mine , mie nu mi arata ca ma nimeresti exact ca in acest video facut de mine si de wolfenstein: 

Mie imi arata ca l nimeresc, cred ca este un bug vizual. Asa iti arata si tie.  Nu am o dovada mai clara gen in momentul atacului si cand ai tras in mine , dar sunt la fel.. @adina poti face la fel cu un alt rcon si il pui sa faca la fel ca in acest video cu mine si wolfenstein si il pui sa ti dea filmarea sa vezi ca e cum zic eu . Am dat cu HQ rocket launcher , tie iti arata ca se duce racheta dupa hunter, dar mie imi arata ca se duce drept la fel ca mai sus . 


  • 1

#5
Death

Death

    Newbie

  • Posts
    99
  • Topics
    27
  • Reputation
    64
  • Online
    9 days

Se vede si in video la inceput cum iese fum din hunter de la racheta ta. Sunt sigur ca, daca trageai cu rocket normal explodam. 
Nu vezi ca HS Rocket Launcher sunt la fel ca cele de la hydra. Cu hydra, cand pui tinta se duc cate 2 rachete , iar tu dadeai cate una. Probabil d aia iesea doar fum. Si chiar si asa, nici cu hydra nu explodeaza mereu.

Edit: Cand trageai in mine , mie nu mi arata ca ma nimeresti exact ca in acest video facut de mine si de wolfenstein: 

Mie imi arata ca l nimeresc, cred ca este un bug vizual. Asa iti arata si tie.  Nu am o dovada mai clara gen in momentul atacului si cand ai tras in mine , dar sunt la fel.. @adina poti face la fel cu un alt rcon si il pui sa faca la fel ca in acest video cu mine si wolfenstein si il pui sa ti dea filmarea sa vezi ca e cum zic eu . Am dat cu HQ rocket launcher , tie iti arata ca se duce racheta dupa hunter, dar mie imi arata ca se duce drept la fel ca mai sus . 

Ce ai pus tu nici macar nu te-a nimerit =))

Uite aici dovada la Wolf cum moare de la prima racheta... a dat spawnme rpd dar oricum ii explodase hunterul


  • 1

#6
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

De fapt, Scott are dreptate aici. Am testat si eu cu alt jucator cand am vazut reclamatia si dupa l-am pus pe Scott sa-mi filmeze si observ ca e exact la fel.

Mie imi aparea ca rateaza jucatorul (treceau pe langa rachetele), dar jucatorului ii aparea ca ma nimereste cu orice racheta.

Cand mi-a aparut si mie ca m-a nimerit, am explodat imediat, chiar daca am spamat tasta 2.

 

In concluzie, asta este doar un bug al jocului, nu pot interveni in acest caz.

Oricand ma prinzi pe server iti pot demonstra; poti ruga si un alt RCON sa-ti demonstreze.


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users