Jump to content


Photo

Sugestie AlexandraX


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
Moon.

Moon.

    Queen

  • Posts
    44
  • Topics
    38
  • Reputation
    38
  • Online
    19 days
Numele tau de pe server: AlexandraX.
Sugestia / ideea ta: Sa se faca /Revent ca am vazut ca nu merge comanda.
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: De pe youtube
De ce consideri ca ar trebuii aplicata: Pentru ca comanda /revent ar fi folositoare.
  • 2

#2
Alpha™

Alpha™

    God Forgives, I Don't

  • Posts
    8,130
  • Topics
    137
  • Reputation
    16087
  • Online
    66 days

Si ce ar trebuii sa faca aceasta comanda /revent?


  • 0

#3
Scott

Scott

    a?

  • Posts
    4,243
  • Topics
    214
  • Reputation
    4174
  • Online
    48 days

Si ce ar trebuii sa faca aceasta comanda /revent?

/revent -> Creaza event-uri intr-o lume speciala in care nu functioneaza decat cateva comenzi de baza!

Nu sunt sigur că are vreo legătură cu aceste comenzi pe care le a folosit @MaxXx pentru un event rocket: http://www.xss-serve...movie-official/
Daca nu sunt, ar fi mai fain sa existe și acestea.
Eu sunt pro pentru această sugestie, comanda este gândită bine și foarte folositoare.
  • 2

#4
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

/revent -> Creaza event-uri intr-o lume speciala in care nu functioneaza decat cateva comenzi de baza!

Nu sunt sigur că are vreo legătură cu aceste comenzi pe care le a folosit @MaxXx pentru un event rocket: http://www.xss-serve...movie-official/
Daca nu sunt, ar fi mai fain sa existe și acestea.
Eu sunt pro pentru această sugestie, comanda este gândită bine și foarte folositoare.

Sistemul respectiv nu face referire la Rocket Event, e un sistem special de creat event-uri într-un virtual world specific unde jucătorii pot folosii doar comenzi de bază. Jucătorii trebuie să folosească /join pentru a intra în acel virtual world, iar dacă doresc să iasă vor trebuii să folosească /leave. După ce aceștia mor, sunt respawnați înapoi în virtual world-ul în care se organizează acel event dacă nu au ieșit din el (/leave).

 

În principiu nu cred că a fost folosit niciodată de multă lume, și nici nu știu cât de util / utilizabil ca și concept este. Probabil că dacă ar fi dezvoltat mai mult ar putea devenii eficient. Dar în formula aceasta nu prea cred că folosește la mare lucru.

 

Poate cândva va reprezenta o prioritate. Deocamdată, nu.


  • 3




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users