Jump to content


Photo

Sugestie duels


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
xShulky

xShulky

    Jr. Member

  • Posts
    220
  • Topics
    74
  • Reputation
    130
  • Online
    8 days

Numele tau de pe server: [XSS]xShulky
Sugestia / ideea ta: lLa /duel poti juca doar 1v1. Ar fi misto cand scrii /duel, sa iti arate intr-un dialog (stie max la ce ma refer) sa selectezi cum vrei sa joci,adica 1v1/2v2/3v3/4v4/5v5 ( 5v5 sa fie maxim ) Si apoi cand selectezi cati vrei sa joace in acel duel,sa selectezi aremele si locul unde se va juca,apoi premiul.Echipa castigatoare va primi premiul pe care l-ai selectat prima data. Asa ar fi mai misto. Si cele doua echipe sa aiba culori diferite.
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: am bagat o fisa , si mi s-a aprins becu-n cap cu ideea asta =]]]
De ce consideri ca ar trebuii aplicata: Ar fi fain sa avem un sistem de genu...mna 


  • 0

#2
WeLL

WeLL

    Full Member

  • Posts
    358
  • Topics
    156
  • Reputation
    1121
  • Online
    48 days
Comanda /duel e făcută după părerea mea doar pentru 1v1, sunt pro pentru idee, dar zic să fie altă comandă
  • 0

#3
santos_

santos_

    BERZERK.EXE

  • Posts
    130
  • Topics
    87
  • Reputation
    60
  • Online
    23 days

Pro dar vorba lui Well sa fie alta comanda /duel1 =1v1 /duel2 =2v2 etc.


  • 0

#4
xShulky

xShulky

    Jr. Member

  • Posts
    220
  • Topics
    74
  • Reputation
    130
  • Online
    8 days

Pro dar vorba lui Well sa fie alta comanda /duel1 =1v1 /duel2 =2v2 etc.


Comanda /duel e făcută după părerea mea doar pentru 1v1, sunt pro pentru idee, dar zic să fie altă comandă


Da,ar trebuii alte comenzi,...nu m-am gandit la asta.. oricum,ar fi misto sa fie adaugat
  • 0

#5
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

Nu pentru asta e /teamwar? Parca poti da cu mai multe persoane. Comanda /duel a fost facuta pentru 1v1, nu prea are rost s-o complicam asa de tare. In plus, sunt atatea minigame-uri unde te poti duce cu prietenii tai sa faceti duele, spre exemplu, echipa ta isi pune culoarea rosu, cealalta echipa isi pune albastru. Va puteti duce la /mrf sau /de sau /m4 sau unde vreti voi si sa faceti duele, iar echipa cu cele mai multe killuri in 3 minute, spre exemplu castiga, sau echipa care ramane in viata castiga, asta insemnand ca daca cineva moare, sa dea /leave.


  • 0

#6
ALEAX15

ALEAX15

    Member

  • Posts
    286
  • Topics
    102
  • Reputation
    86
  • Online
    34 days

Nu pentru asta e /teamwar? Parca poti da cu mai multe persoane. Comanda /duel a fost facuta pentru 1v1, nu prea are rost s-o complicam asa de tare. In plus, sunt atatea minigame-uri unde te poti duce cu prietenii tai sa faceti duele, spre exemplu, echipa ta isi pune culoarea rosu, cealalta echipa isi pune albastru. Va puteti duce la /mrf sau /de sau /m4 sau unde vreti voi si sa faceti duele, iar echipa cu cele mai multe killuri in 3 minute, spre exemplu castiga, sau echipa care ramane in viata castiga, asta insemnand ca daca cineva moare, sa dea /leave.

La teamwar nu merge decat 1v1, la mai mult de 1 iti apare sa dai join si daca dai /join nu apare nimic, deci nu merge teamwar in mai multi, va bazati atat de mult pe improvizatie incat serverul opreste din a evolua, cum are cineva o propunere trebuie sa apara unul care sa spuna ca poate face chiar el cu ajutorul a nu stiu ce comenzi si a face nu stiu ce, dar nu toti stiu asta si nu ii poti invata parte in parte, in asa fel nu rezolvati nimic si va fi o linie dreapta continua cu atata improvizatie de la jucatori.


  • 0

#7
[XSS]CannabiS

[XSS]CannabiS

    i'm the Best FucK The ResT.

  • Posts
    615
  • Topics
    108
  • Reputation
    88
  • Online
    12 days

Pro , dar trebuie de improvizat o comanda, /duel e mai bine de lasat 1vs1


  • 0

#8
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

La teamwar nu merge decat 1v1, la mai mult de 1 iti apare sa dai join si daca dai /join nu apare nimic, deci nu merge teamwar in mai multi, va bazati atat de mult pe improvizatie incat serverul opreste din a evolua, cum are cineva o propunere trebuie sa apara unul care sa spuna ca poate face chiar el cu ajutorul a nu stiu ce comenzi si a face nu stiu ce, dar nu toti stiu asta si nu ii poti invata parte in parte, in asa fel nu rezolvati nimic si va fi o linie dreapta continua cu atata improvizatie de la jucatori.


Mie mi se pare inutila sincer, daca tu crezi ca e folositoare esti liber sa dai pro. Prin improvizatiile astea ne mai dezvoltam putin gandirea si ne-am intreba: ce putem face daca nu ar exista .. ? Ne-am invatat sa primim mura-n gura totul.
  • 0

#9
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

La teamwar nu merge decat 1v1, la mai mult de 1 iti apare sa dai join si daca dai /join nu apare nimic, deci nu merge teamwar in mai multi, va bazati atat de mult pe improvizatie incat serverul opreste din a evolua, cum are cineva o propunere trebuie sa apara unul care sa spuna ca poate face chiar el cu ajutorul a nu stiu ce comenzi si a face nu stiu ce, dar nu toti stiu asta si nu ii poti invata parte in parte, in asa fel nu rezolvati nimic si va fi o linie dreapta continua cu atata improvizatie de la jucatori.

raportati cineva bugul de la teamwar, nu e intentionata faza ca poti juca doar 1v1
  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users