Jump to content


Photo

Sugestie comandă nouă /tdm


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

Numele tau de pe server: AN3T54

Sugestia / ideea ta: Să se facă pe server o comanda /TDM. Vă explic cum stau lucrurile - se formeaza 2 echipe  cu un numar nelimitat de locuri, dar egale ca numar, si să te lase să-ți alegi echipa dorita, iar daca nu mai sunt locuri acolo, te mută automat in echipa cealalta. Daca este număr impar de jucători, o echipa va fi in minus cu un jucător. Timpul de asteptare o să fie decis de max, eu zic că 1 minut si 30 de secunde e suficient, mai ales ca poate un admin mai dă un /announce sau /asay. Primesti urmatoarele arme - Deagle, Shotgun, SMG si Sniper. Echipa cu cele mai multe eliminări câștiga un premiu ales tot de Max, dar eu propun 100 de coins. Un meci să dureze aproximativ 5-6 minute și să apară pe ecran, la finalul rundei, echipa câștigătoare, cu toți jucătorii care fac parte din acea echipa, de la cel cu cele mai multe killuri, până la cel mai slab.

 

De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Am vazut pe un server de TDM chestia asta si mi s-a parut interesanta.

De ce consideri ca ar trebuii aplicata: De ce nu, ar fi distractiv si mai diversificam putin comenzile.

 


  • 4

#2
styx

styx

    yikes

  • Posts
    814
  • Topics
    197
  • Reputation
    1164
  • Online
    91 days

Pro, un fel de cs. Am avut un sistem de genul (dar in adevaratul sens al cs-ului cu rank, defuse la bomba, etc..) si inca cred ca il am pe un gamemode facut cu Axe.


  • 0

#3
JaW

JaW

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    306
  • Topics
    69
  • Reputation
    126
  • Online
    15 days
scuze ca iti zic dar din moment ce comunitatea are un server de csgo nu merita aplicata stiu de unde provine ideea nu dau nume dar ce rost are sa punem ideea asta? :CONTRA: csgo-free nu are rist sa fie implicate pe samp din moment ce sunt trei tipuri servere "Minecraft" fondator @ANET. "SAMP" FONDATOR @MaxXx si CSGO @Axe and @Alpha si te poti juca le csgo daca ai chef sa omori pe cnv sau sa faci fast or pvp no good idea!
  • 0

#4
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

scuze ca iti zic dar din moment ce comunitatea are un server de csgo nu merita aplicata stiu de unde provine ideea nu dau nume dar ce rost are sa punem ideea asta? :CONTRA: csgo-free nu are rist sa fie implicate pe samp din moment ce sunt trei tipuri servere "Minecraft" fondator @ANET. "SAMP" FONDATOR @MaxXx si CSGO @Axe and @Alpha si te poti juca le csgo daca ai chef sa omori pe cnv sau sa faci fast or pvp no good idea!

TDM nu are nici o legatura cu CSGO-ul. Cand am facut sugestia nu m-am gandit la acel joc, ci pur si simplu ma jucam linistit pe un server de TDM pe samp si m-am gandit de ce sa nu bagam si noi un sistem asemanator.


  • 0

#5
Ruben_

Ruben_

    DriftKing

  • Posts
    174
  • Topics
    43
  • Reputation
    50
  • Online
    1 days
Nu poti decide cat sa dureze un round.. depinde de marimea zonei si de cat de buni sunt players la DM.
:PRO:
  • 0

#6
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,054
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

:PRO:Ca este si pe gta v online si ar fii frumos sa fie adaugata si pe samp.


  • 0

#7
Chinezul

Chinezul

    Newbie

  • Posts
    2
  • Topics
    1
  • Reputation
    1
  • Online
    5 hours

Pro. Mi se pare interesant, l-am vazut implementat pe alte server-e si mi-a placut.


  • 0

#8
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Putem avea chiar o mapa speciala care sa te duca acolo, o mapa destul de mare, nu cu multe obiecte, doar sa arate frumos. Obiectele sa fie texturate pentru a arata ca in real life nu ca pe un joc. 

 

@NoLife ce zici ?


  • 0

#9
ALEAX15

ALEAX15

    Member

  • Posts
    286
  • Topics
    102
  • Reputation
    86
  • Online
    34 days

scuze ca iti zic dar din moment ce comunitatea are un server de csgo nu merita aplicata stiu de unde provine ideea nu dau nume dar ce rost are sa punem ideea asta? :CONTRA: csgo-free nu are rist sa fie implicate pe samp din moment ce sunt trei tipuri servere "Minecraft" fondator @ANET. "SAMP" FONDATOR @MaxXx si CSGO @Axe and @Alpha si te poti juca le csgo daca ai chef sa omori pe cnv sau sa faci fast or pvp no good idea!

SI propui sa nu se mai intample nimic pe server nu? Trimitem toti jucatorii pe servere, ai gandit calumea.

:PRO: Mai trebuie diversificat serverul, ar fi frumos ceva nou pe server.


  • 0

#10
[XSS]CannabiS

[XSS]CannabiS

    i'm the Best FucK The ResT.

  • Posts
    615
  • Topics
    108
  • Reputation
    88
  • Online
    12 days

Pro,dar 5-6 minute nu e cam mult?


  • 0

#11
NoLife

NoLife

    ★Always look forward!★

  • Posts
    2,388
  • Topics
    46
  • Reputation
    2204
  • Online
    14 days

Putem avea chiar o mapa speciala care sa te duca acolo, o mapa destul de mare, nu cu multe obiecte, doar sa arate frumos. Obiectele sa fie texturate pentru a arata ca in real life nu ca pe un joc. 
 
@NoLife ce zici ?


Ce sa zic? Stii ca pot realiza mapa dar nu depende totul de mine, daca sefu face scriptu fac si eu mapa daca sefu nu face eu nu fac.
In rest sunt pro atat timp cat aducem ceva nou pe server
  • 0

#12
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Ce sa zic? Stii ca pot realiza mapa dar nu depende totul de mine, daca sefu face scriptu fac si eu mapa daca sefu nu face eu nu fac.
In rest sunt pro atat timp cat aducem ceva nou pe server

Ma refeream strict la mapa, daca v-a fi aplicata aceasta sugestie. 


  • 0

#13
CristiaN_

CristiaN_

    Full Member

  • Posts
    143
  • Topics
    40
  • Reputation
    57
  • Online
    14 days

:PRO: suna super distractiv =]


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users