Jump to content


Photo

2 sugestii. (Probabil)


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Stalin  

Stalin

    •Junior Staff

  • Posts
    103
  • Topics
    54
  • Reputation
    83
Numele tau de pe server: [XSS]Vodka
Sugestia / ideea ta: Auto-Deactivate /vweapons si fara "de a scapa".
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Nu stiu, mi-a adus aminte cand am vazut postul recent, "Sugestie clan".
De ce consideri ca ar trebuii aplicata:

Prima sugestie:
Deoarece când cineva folosește /vweapons și nu e corect așa că nu îmi place cum se regenerează de multe ori, nu moare. Cum am făcut aseară când am facut eu versus WeLL., .Death. și cei din AW, nu putem muri așa ceva. Aș vrea să băgați auto-deactivate când intrați în teritoriu. Cum e /god, /invisible etc.

A doua sugestie:
Deoarece când membrii in clan erau low la health, se poate scăpa dacă dă /ls, /lv, /sf, /aa etc. (Când suntem în teritoriu) și cumpără Armour & Health și apoi revine cu /l.
Plus, era un bug când dați /s in teritoriul nostru!

Edited by TheXtreme98, 21 December 2018 - 13:35.


#2
Scott

Scott

    a?

  • Posts
    4,243
  • Topics
    214
  • Reputation
    4174
  • Online
    48 days
Contra la prima sugestie, vweapons este creat pentru dm indiferent că îl folosești pe teritoriu sau in afara lui.

Pro la treaba cu fugitul la low. Oricum, daca ști sa folosești vweapons nu trebuie sa fugi :))
  • 0

#3
WeLL

WeLL

    Full Member

  • Posts
    358
  • Topics
    156
  • Reputation
    1121
  • Online
    48 days
Aș zice să nu-ți mai de-a așa mult hp per hit la /vweapons, e prea de tot
  • 0

#4
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

Numele tau de pe server: [XSS]Vodka
Sugestia / ideea ta: Auto-Deactivate /vweapons si fara "de a scapa".
De unde ti-a venit ideea / ce te-a inspirat: Nu stiu, mi-a adus aminte cand am vazut postul recent, "Sugestie clan".
De ce consideri ca ar trebuii aplicata:

Prima sugestie:
Deoarece când cineva folosește /vweapons și nu e corect așa că nu îmi place cum se regenerează de multe ori, nu moare. Cum am făcut aseară când am facut eu versus WeLL., .Death. și cei din AW, nu putem muri așa ceva. Aș vrea să băgați auto-deactivate când intrați în teritoriu. Cum e /god, /invisible etc.

A doua sugestie:
Deoarece când membrii in clan erau low la health, se poate scăpa dacă dă /ls, /lv, /sf, /aa etc. (Când suntem în teritoriu) și cumpără Armour & Health și apoi revine cu /l.
Plus, era un bug când dați /s in teritoriul nostru!

Contra la prima, de ce? Pai, /vweapons a ramas singurul beneficiu care chiar te ajuta la VIP 5, restul au devenit prea useless,

Pro la a2-a. Dar totusi, cred ca daca dai atack cu capture cu tot, nu-ti poti lua heall, iti seteaza la 1 HP asa stiu.
 


  • 0

#5
halfffffff.bb

halfffffff.bb

    Newbie

  • Posts
    73
  • Topics
    19
  • Reputation
    44
  • Online
    5 days

Contra la prima, de ce? Pai, /vweapons a ramas singurul beneficiu care chiar te ajuta la VIP 5, restul au devenit prea useless,

Pro la a2-a. Dar totusi, cred ca daca dai atack cu capture cu tot, nu-ti poti lua heall, iti seteaza la 1 HP asa stiu.
 

da,macar asa sa ii bati si tu pe astia,care nu au vip

 

PRO pentru /vweapons.


  • 0

#6
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

/vweapons o sa fie dezactivata oricum cand esti pe un teritoriu din cate am inteles, cand se vor baga gang-urile.

la a doua sunt pro, dar oricum, am observat ca uneori, daca ataci un teritoriu si dai /arme in timpul atacului, oriunde ai fi, ti se seteaza viata la 1hp si armura pe 0, deci nu stiu ce sa zic.


  • 0

#7
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

Care mai da lock in prostie, mai ales la sugestii/buguri, primeste +1 warn, indiferent de rank.

Puteti continua discutia.


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users