Jump to content


Photo

O nouă poziție disponibilă: SUPPORT


  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#21
Jonathan.

Jonathan.

    Ghost's Never Die

  • Posts
    10,004
  • Topics
    257
  • Reputation
    10013
  • Online
    60 days

ontul cu care joci pe server: [xSs]Joe..
De cât timp joci, și cum poți dovedii asta: De 3 ani sigur sau mai mult! Contul acesta de forum este cumparat! Am contul vechi ,pierdut! Pe contul vechi se poate dovedii timpul de cand sunt pe aceasta comunitate!
Vârsta ta reală: 21
Pe câte comunități ești membru: Doar pe acesta!
Pe câte din comunitățile respective deții o funcție importantă: Pe niciuna!
Pe câte servere de SA-MP joci: Doar XSS
Pe câte din aceste servere deții o funcție importantă: RCON pe XSS!
Ai deținut rank pe XSS ?: Da! Global Moderator si Board Moderator
Dacă da, cum l-ai obținut: Sincer prin donatie dar mai important prin increderea lui DWIGHT!
De ce ai aplicat: Deoarece stiu ca sunt capabil pentru o asemenea functie inalta!
Cum crezi că poți îmbunătății comunitatea: Pe moment nu am absolut nici o idee despre cum as putea imbunatatii comunitatea ,toate aceste idei vor veni pe parcurs!
Ce ar trebuii schimbat, cu ce nu ești de-acord în momentul actual: Nu este absolut nimic cu care nu sunt de acord! Toate sunt bine gandite si la locul lor!
Dacă ai fi ales Support, ce te-ar putea face să-ți pierzi interesul față de acest rank: Nimic! Nu sunt genul de persoana care sa se lase influentat de alte persoane sau de anumite chestii! Odata ce o persoana este aleasa va fi de acord sa ajute pentru imbunatatirea anumitor lucruri ,nu sa se lase batut!
Părerea ta despre evoluția comunității de când faci parte din ea, și până în prezent: Parerea mea sincera ,este una buna! Comunitatea a evoluat extraordinar de mult ,in sus! Cu toate ca a avut o perioada in care era "mort" pe plan de jucatori ,si-a revenit din cauza interesului oferit de catre manageri!


  • 13

#22
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

Contul cu care joci pe server: [us.familia]Adina
De cât timp joci, și cum poți dovedi asta: Joc din 28 decembrie 2017, se poate vedea la data înregistrării contului pe server.

7w5XIzX.png
Vârsta ta reală: 19
Pe câte comunități ești membru: Pe mai multe, dar XSS e singura comunitate "online-only" în care activez.
Pe câte din comunitățile respective deții o funcție importantă: Doar pe XSS.
Pe câte servere de SA-MP joci: Joc doar pe XSS, foarte rar pe alte servere când mă mai roagă prietenii, dar de obicei îi aduc eu aici.
Pe câte din aceste servere deții o funcție importantă: Excluzând XSS, pe niciuna.
Ai deținut rank pe XSS?: Am deținut rankul de VIP și Global Moderator, iar în prezent dețin rankul actual pe forum și Admin Level 5 pe server.
Dacă da, cum l-ai obținut: Prima oară când am obținut Admin pe server a fost datorită lui DWIGHT, când a observat că eram cât de cât activă, iar treptat am crescut până la Level 5. Din cauza unei probleme (care s-a rezolvat), am cerut Level 0, dar am primit iar Admin după scurt timp. Am deținut și RCON pentru o perioadă scurtă, dar l-am pierdut pentru că am dat VIP Level 5 unor jucători ce aveau VIP Level 4 (îmi recunosc greșeala, am fost fraieră). Pe forum am început prin rankul de VIP, oferit de MaxXx, datorită contribuției mele prin semnăturile cu statistici:

sign.php?id=528891&img=1

Treptat, am urcat până la rankul de Board Manager datorită activității și a încrederii câștigate din partea lui MaxXx și a lui DWIGHT.
De ce ai aplicat: Să fiu sinceră, nu aplicam dacă nu mă încurajau mai mulți jucători să o fac, inclusiv @ WOLL   . Având în vedere că staff-ul comunității este format din oameni deschiși, cu coloană vertebrală, care m-au încurajat mereu să rămân (în special MaxXx), am decis, până la urmă, că asta este o bună ocazie să cer eu pentru prima oară ceva pe comunitate.
Cum crezi că poți îmbunătății comunitatea: Comunitatea o pot îmbunătăți prin promovarea unei mentalități adecvate unui joc online. Am venit aici să ne facem prieteni, să ne distrăm și să alungăm plictiseala. Atâta timp cât se adună numai oameni frumoși aici, celelalte lucruri vin de la sine.
Ce ar trebui schimbat, cu ce nu ești de-acord în momentul actual: Mentalitatea toxică a unor jucători și, câteodată, modul de rezolvare a acestei probleme:

HgaBzyi.png

Cum zicea și MaxXx în altă postare, conducerea trebuie să fie un model pentru ceilalți jucători și nu trebuie să coborâm la nivelul celor ce dăunează comunității.
Dacă ai fi ales Support, ce te-ar putea face să-ți pierzi interesul față de acest rank: Recunosc că în ultima vreme am fost mai inactivă din cauza job-ului, dar pe forum activez mai des de pe telefon. În ciuda acestui fapt, încerc din tot posibilul să intru când îmi mai permite timpul pentru a activa și pe server.
Părerea ta despre evoluția comunității de când faci parte din ea, și până în prezent: Având în vedere că sunt destul de nouă aici, nu s-a schimbat așa mult comunitatea, singura schimbare sesizabilă fiind numărul de jucători cu o idee mai crescut, deci s-a schimbat în bine. Sunt o fire optimistă și văd un drum lung și frumos pentru comunitate în continuare.


  • 16

#23
♛ BroO ♛

♛ BroO ♛

    Jr. Member

  • Posts
    199
  • Topics
    95
  • Reputation
    1111
  • Online
    38 days

Contul cu care joci pe server:BroO

De cât timp joci, și cum poți dovedii asta:Joc din 2013,dar cu mici absente,am inceput sa ma apuc cu contul meu actual din 2015,am mai avut cont in 2014,dar contul de forum este din 2015.O pot dovedi prin contul meu de server : "BroO", dar si cu cel de pe forum.
Vârsta ta reală:Am varsta de 17 ani.
Pe câte comunități ești membru:Doar una
Pe câte din comunitățile respective deții o funcție importantă:Pe niciuna
Pe câte servere de SA-MP joci:Singurul server pe care joc este acesta
Pe câte din aceste servere deții o funcție importantă:Detin o functie foarte importanta pe server , aceasta fiind "Administrator"
Ai deținut rank pe XSS ?:Am obtinut numeroase rank-uri pe server , in prezent inca detin.
Dacă da, cum l-ai obținut:De fiecare data am obtinut rank-urile trecute prin faptul ca am meritat , am fost o persoana foarte serioasa , demna de incredere si drept fata de toti ceilalti , la fel am putut progresa si cu rank-ul actual pe server. 
De ce ai aplicat:Am aplicat pentru ca sunt potrivit pentru acest rank , sunt foarte sigur ca il merit prin faptele mele din trecut , increderea primita , poate ca nu detin un rank pe comunitate , dar asta nu ma impiedica sa aplic la functia de "Community Support" , nu doar un simplu grad conteaza , poate ca nu am o experienta ca toti ceilalti , dar am o mentalitate diferita prin a actiona lucrurile cap la cap.Nu aplic doar ca sa am o iconita si o culoare diferita , aplic pentru a ajuta aceasta comunitate pentru a trece toate limitele posibile.
Cum crezi că poți îmbunătății comunitatea:As putea imbunatatii comunitatea prin eliminarea oamenilor toxici , acestia nu cred ca sunt bine veniti pe nicio comunitate, pot s-o imbunatatesc cu ideile mele cu aptitudinile pe care le am si prin vointa si activitatea pe care o am , comunitatea trebuie imbunatatita prima data de la punctul din "STAFF" de aceea am aplicat pentru rank-ul de "Community Support" pentru a schimba ceva pe aceasta comunitate sa nu mai stea pe loc , sa avanseze , un singur om poate schimba ceva enorm.
Ce ar trebuii schimbat, cu ce nu ești de-acord în momentul actual:Dezinteresul , anumiti oameni , o parte din "STAFF" incapabili , lipsa de seriozitate.Toate acestea trebuie sa dispara pentru a evolua aceasta comunitate , pentru a o conduce pe "drumurile gloriei" sa fie ca in trecut cu foarte putine probleme , multi oameni , interesul , dar din pacate pacate aceste lucruri se pierd in trecut si este o mare dezamagire.
Dacă ai fi ales Support, ce te-ar putea face să-ți pierzi interesul față de acest rank:Actual , absolut nimic , am mult timp liber si pot sa-l indrept comunitatii si serverului , nu sunt o persoana care daca nu-i convine ceva abandoneaza , daca am sa fiu ales Support voi renunta atunci cand va renunta si @MaxXx la server , dar pana atunci o sa am un interes maxim fata de comunitate.
Părerea ta despre evoluția comunității de când faci parte din ea, și până în prezent:Nu pot sa spun ca este o evolutie a comunitatii , mai mult este o evolutie a lui @MaxXx , comunitatea nu mai este unde a fost acum mult timp , multe lucruri se pierd , vreau sa opresc aceasta involuare si sa incepem progresarea , serverul deja a inceput-o , dar cu ajutorul persoanelor capabile ca si mine , comunitatea va avea de castigat foarte mult.

  • 11

#24
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days
Contul cu care joci pe server: reddit
De cât timp joci, și cum poți dovedii asta: 2013-cont forum
Vârsta ta reală: 16
Pe câte comunități ești membru: 1
Pe câte din comunitățile respective deții o funcție importantă: 0
Pe câte servere de SA-MP joci: 1
Pe câte din aceste servere deții o funcție importantă: 0
Ai deținut rank pe XSS ?: da
Dacă da, cum l-ai obținut: pai la inceput am donat,dupa l-am luat pe merit
De ce ai aplicat: vreau sa ma ocup din nou,cand am renuntat ultima data eram la sfarsit-ul lui a 8-a,aveam emotii cu examenul,dar au trecut,si tot un cacat am facut,nu stiu de ce am renuntat la rank atunci,puteam sa spun ca voi fi inactiv dar,asta e situatia,prostia mea atunci
Cum crezi că poți îmbunătății comunitatea: da,pot sa ma ocup cum m-am ocupat si inainte si ceva mai bine,pentru ca na,am mai crescut de ultima data cand am avut rank =)
Ce ar trebuii schimbat, cu ce nu ești de-acord în momentul actual: unele chestii cu moderatorii si sub-forum -urile,as discuta mai multe dupa/daca primesc acest post
Dacă ai fi ales Support, ce te-ar putea face să-ți pierzi interesul față de acest rank: sincer,in momentul de fata nu-mi vine nimic ce ar putea sa ma faca sa-mi pierd interesul
Părerea ta despre evoluția comunității de când faci parte din ea, și până în prezent: din 2013 pana acum au fost timpuri bune,timpuri rele , am trecut de ele si cred ca comunitatea a ajuns intr-un stadiu de mijloc sa zic, avand in vedere ca este si scoala nu este rau,nu sunt putini playeri dar nici nu sunt foarte multi, comunitatea inca are potential
desi vedeti ca nu sunt activ acum,va asigur ca nu va ramane asa daca primesc post-ul

  • 15

#25
TRACK)(

TRACK)(

    V.I.P

  • Posts
    2,428
  • Topics
    152
  • Reputation
    1988
  • Online
    37 days
Contul cu care joci pe server: [XSS]Praken.. ( nu mai activez pe server ).
De cât timp joci, și cum poți dovedii asta: Pot spune ca activez intr-un oarecare fel de pe vechea comunitate (RSE), chiar daca nu am jucat serios, am jucat si acolo. M-am apucat serios aici prin anul 2014-2015, m-am mai lasat, m-am mai jucat, ca oricare dintre noi, nu putem juca un joc in continuu. Acest lucru o dovedeste fostul meu cont de forum la care inca am acces: http://www.xss-serve...er/3169-praken/
Vârsta ta reală: Am 16 ani.
Pe câte comunități ești membru: Sunt membru al celor 2 mari si cunoscute comunitati de Stunt din Romania dintre care pot sa reamintesc doar XSS, deoarece nu doresc sa fac reclama in vreun fel celeilalte comunitati.
Pe câte din comunitățile respective deții o funcție importantă: La momentul actual detin o functie importanta pe aceasta comunitate.
Pe câte servere de SA-MP joci: Nu mai activez asa de des pe SA-MP, mai mult stau pe forum.
Pe câte din aceste servere deții o funcție importantă: La momentul actual nu detin o functie pe niciunul dintre cele 2 servere.
Ai deținut rank pe XSS ?: Am detinut VIP pe fostul meu cont de forum, am detinut Moderator pe acest cont de forum si functia actuala de Global Moderator. Pe server am detinut de  aproximativ 3 ori functia de Admin.
Dacă da, cum l-ai obținut: Functiile pe care le-am detinut au fost obtinute prin donatii.
De ce ai aplicat: Am aplicat deoarece consider ca este nevoie de o persoana cu capul pe umeri care sa se incadreze in termenii precizati de catre MaxXx, doresc sa cresc aceasta comunitate cat mai mult, pentru a ne reaminti de timpurile vechi petrecute pe acest server cand toti colaboram si nu ne dusmaneam (cum am observat ca este si in momentul de fata). Consider ca aceasta comunitate merita sa ajunga din nou pe locul 1 in Romania in cadrul acestui tip de gamemode.
Cum crezi că poți îmbunătății comunitatea: Cred ca pot imbunatatii comunitatea prin impunerea anumitor reguli prin care consider ca am scapa de unele persoane "toxice", schimbarea unor persoane ce se afla in echipa administrativa atat a server-ului cat si a forum-ului.
Ce ar trebuii schimbat, cu ce nu ești de-acord în momentul actual: Singurul aspect ce trebuie schimbat la momentul actual este staff-ul, din punctul meu de vedere.
Dacă ai fi ales Support, ce te-ar putea face să-ți pierzi interesul față de acest rank: Cel mai probabil monotonia.
Părerea ta despre evoluția comunității de când faci parte din ea, și până în prezent: Pot spune ca server-ul a evoluat foarte mult de la prima versiune a acestuia, insa anumite schimbari nu isi au locul in aceasta evolutie, spre exemplu sistemul de clanuri de pe server, a fost foarte fain la inceput, insa acum, a devenit o bataie de cap. Unele sisteme trebuies readuse de pe vechile versiuni ale server-ului, insa, pot spune doar de bine avand in vedere ca MaxXx isi da silinta de a face ceva pentru aceasta comunitate si asa ar trebuii sa facem cu totii, insa unii nu-si dau seama cum ar trebuii sa facem asta. Daca as sta, cred ca as putea scrie 2-3 pagini de argumente prin care as arata ca server-ul este in punctul in care necesita o schimbare, necesita o noua "era" deoarece nu mai suntem in 2011, suntem in 2018, trebuie sa preluam alta mentalitate.
 
Nu o sa mai lungesc, este doar o scurta aplicatie pentru care consider ca am scris lucrurile pe care eu le cred esentiale.

  • 5

#26
c0re.

c0re.

    Last Motherfucker Breathin'

  • Posts
    2,749
  • Topics
    391
  • Reputation
    7433
  • Online
    92 days
Contul cu care joci pe server: -
De cât timp joci, și cum poți dovedii asta: sunt pe comunitate din 2013, foarte mulți care mă cunosc și ma știu încă de când am venit pe comunitate, exemple : Dark, Swagz, instinct, etc.
Vârsta ta reală: 19.
Pe câte comunități ești membru: 2.
Pe câte din comunitățile respective deții o funcție importantă: 0.
Pe câte servere de SA-MP joci: 0.
Pe câte din aceste servere deții o funcție importantă: -
Ai deținut rank pe XSS ?: moderator, 2014-2015 dacă îmi aduc aminte bine.
Dacă da, cum l-ai obținut: donație.
De ce ai aplicat: mi-ar face placere ca în timpul liber sa ma ocup de comunitate.
Cum crezi că poți îmbunătății comunitatea: având în vedere că am fost admin aproximativ 3 ani pe comunitate, cunosc multe vrăjeli și îmi pot da seama de cheat-urile folosite în reclamații/cereri, păstrarea ordinii în legătură cu unele conflicte dintre membrii, etc.
Ce ar trebuii schimbat, cu ce nu ești de-acord în momentul actual: din punctul meu de vedere, totul este în regula.
Dacă ai fi ales Support, ce te-ar putea face să-ți pierzi interesul față de acest rank: în afară de culoare, nimic :)))
Părerea ta despre evoluția comunității de când faci parte din ea, și până în prezent: sincer, s-a ajuns jos..... Aveam unele momente pe când eram admin în care eram eu singur la 150 de playeri și ma plângeam ca nu pot face față :))) și acum... A coborât mult de tot...
Asta este cam tot.. Vechimea mea poate fi confirmata de marea majoritate a staff-ului :)

Aka: [esu.familia]Just, [L]Usher, siezzed., Și multe altele :)
  • 0

#27
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Bună tuturor,

 

Doresc să-i felicit pe această cale pe toți cei care au fost interesați și au aplicat pentru poziția de Community Support.

 

Din păcate, sau din fericire mai degrabă, au fost destul de multe aplicații foarte bune și oameni foarte buni care au aplicat pentru această poziție, motiv pentru care am fost nevoiți să alegem nu unul, ci doi :).

 

În urma procesului de selecție derulat cu o oarecare întârziere și a analizelor făcute fiecărui aplicant, am decis că cele mai potrivite persoane sunt Adina, respectiv Tachen pe care dorim să-i felicităm și să le urăm mult succes.

 

 

Ceilalți ați primit răspunsurile cu privire la selecție în privat, unele sunt mai ample și mai generale, altele dintre ele sunt punctate strict pe ceea ce nu ni s-a părut potrivit. Pentru neclarități, vă stăm la dispoziție.

 

Cu drag,

Adrian :)


  • 5




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users