Jump to content


Photo

Bug fake kills...


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Autist.DST

Autist.DST

    Newbie

  • Posts
    9
  • Topics
    4
  • Reputation
    0
  • Online
    9 hours

Numele cu care erai conectat pe server cand ai descoperit bug-ul:rK.Autist.DST
Bug-ul descoperit:cand omor o persoana consecutiv de mai multe ori imi da sv kick pt fake kills, pot asigura ca sunt kills legit am facut ss la fiecare kill si erau si Nathan si Soone pe sv, pot confirma
Unde l-ai descoperit (locatie/comanda/altundeva):la orice dm...
Poza sau clip video in care prezinti bug-ul:https://imgur.com/a/RxGXAwk
Esti sigur ca nu a fost intetionat facut asa:sunt destul de sigur ca nu e intentionat sa-ti dea kick daca omori pe cnv "prea rpd"

PS: sunt poze de la fiecare kill, din pacate nu in ordine pt ca imgur..., dar se poate vedea ca kills sunt legite, plus ca erau mai multi admini on la acel timp si ma gandesc ca se vedea daca il omoram din fiecare 0,2 sec. cam la fiecare 5 maxim 10 sec il omoram odata pt ca era noob. va rog sa faceti ceva impotriva acestui oarecum "bug". Peace :*


  • 0

#2
NoLife

NoLife

    ★Always look forward!★

  • Posts
    2,388
  • Topics
    46
  • Reputation
    2204
  • Online
    14 days

Numele cu care erai conectat pe server cand ai descoperit bug-ul:rK.Autist.DST[/size]Bug-ul descoperit:cand omor o persoana consecutiv de mai multe ori imi da sv kick pt fake kills, pot asigura ca sunt kills legit am facut ss la fiecare kill si erau si Nathan si Soone pe sv, pot confirma[/size]Unde l-ai descoperit (locatie/comanda/altundeva):la orice dm...[/size]Poza sau clip video in care prezinti bug-ul:[/size]https://imgur.com/a/RxGXAwkEsti sigur ca nu a fost intetionat facut asa:sunt destul de sigur ca nu e intentionat sa-ti dea kick daca omori pe cnv "prea rpd"[/size]
PS: sunt poze de la fiecare kill, din pacate nu in ordine pt ca imgur..., dar se poate vedea ca kills sunt legite, plus ca erau mai multi admini on la acel timp si ma gandesc ca se vedea daca il omoram din fiecare 0,2 sec. cam la fiecare 5 maxim 10 sec il omoram odata pt ca era noob. va rog sa faceti ceva impotriva acestui oarecum "bug". Peace :*[/size]

Nu e nici un bug asa este facut Anti Fake-Kills, nu poti face mai mult de 20/25 kills sau cum e pentru ca mna daca vine unu si da cu flood fake kills? Ce facem?
Meh aici intervine @MaxXx
  • 0

#3
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

Poti face mai mult de 20-25 kills, dar nu pe aceeasi persoana fara ca aceasta sa te omoare nici macar o data. Am verificat eu, la 16-17 kiling spree fara ca respectivul jucator sa te omoare primesti automat kick pt fake kills. 


  • 0

#4
Autist.DST

Autist.DST

    Newbie

  • Posts
    9
  • Topics
    4
  • Reputation
    0
  • Online
    9 hours

da, dar gandeste-te ca chiar nu as avea un asa fel de cheat, gen AtentatBot, ce sa fac? trb sa inghit faptul ca sv crede ca sunt cheater? as sugera sa faca acel anticheat sa detecteze daca o persoana face mai mult de 2-3 kills intr-un interval de 0,5- maxim 1 sec, pt ca e ridicol sa fii pedepsit pentru ceva ce clar nu meriti. asta daca se poate macar, vedem ce spune altii sau chiar Maxxx. Peace


  • 0

#5
WolfeNsteiN.

WolfeNsteiN.

    ★ Staff Member ★

  • Posts
    2,544
  • Topics
    188
  • Reputation
    1882
  • Online
    85 days

da, dar gandeste-te ca chiar nu as avea un asa fel de cheat, gen AtentatBot, ce sa fac? trb sa inghit faptul ca sv crede ca sunt cheater? as sugera sa faca acel anticheat sa detecteze daca o persoana face mai mult de 2-3 kills intr-un interval de 0,5- maxim 1 sec, pt ca e ridicol sa fii pedepsit pentru ceva ce clar nu meriti. asta daca se poate macar, vedem ce spune altii sau chiar Maxxx. Peace

Astea chiar sunt cazuri speciale in care tu omori pe 1 de 20 de ori sa zicem fara ca el sa te omoare. Nu stiu ce sa zic, nu mi se pare un "bug". Ii ceva normal sa fie ceva anticheat.


  • 0

#6
Autist.DST

Autist.DST

    Newbie

  • Posts
    9
  • Topics
    4
  • Reputation
    0
  • Online
    9 hours

as sugera sa faca acel anticheat sa detecteze daca o persoana face mai mult de 2-3 kills intr-un interval de 0,5- maxim 1 sec, pt ca e ridicol sa fii pedepsit pentru ceva ce clar nu meriti.

eu zic ca asa ar fii cel mai bine, pt ca acest caz special s-a intamplat de 2 ori si faceam un KS acolo frumos de vreo 60 kills, dar na, s-a intamplat ce s-a intamplat.

 


  • 0

#7
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

Nu e nici un bug asa este facut Anti Fake-Kills, nu poti face mai mult de 20/25 kills sau cum e pentru ca mna daca vine unu si da cu flood fake kills? Ce facem?
Meh aici intervine @MaxXx


Are dreptate Aleqsz. E un sistem creeat pentru asa ceva,nu e niciun bug.
  • 0

#8
Axe

Axe

    Sef pe plantatie

  • Posts
    7,121
  • Topics
    432
  • Reputation
    6709
  • Online
    274 days
Nu este nici un bug, asa este sistemul
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users