Jump to content


Photo

Bug /buyvip


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days
Numele cu care erai conectat pe server cand ai descoperit bug-ul: adina.pericol
Bug-ul descoperit: Nu se poate cumpara VIP direct de pe server, nu apare niciun mesaj, nici de confirmare, nici de eroare.
Unde l-ai descoperit (locatie/comanda/altundeva): La /buyvip, optiunile VIP level 1, 2 si 3. VIP level 4 si 5 se poate cumpara.
Poza sau clip video in care prezinti bug-ul: https://streamable.com/e6947
Esti sigura ca nu a fost intetionat facut asa: Da.

LATER EDIT: Se poate cumpara DOAR daca se apasa pe butonul "Buy", nu si facand dublu-clic sau apasand Enter.
Ma gandesc ca nu-s singura care s-a incurcat aici.

Edited by Adina, 02 September 2018 - 19:24.

  • 3

#2
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

@MaxXx


  • 0

#3
NoLife

NoLife

    ★Always look forward!★

  • Posts
    2,388
  • Topics
    46
  • Reputation
    2204
  • Online
    14 days

Numele cu care erai conectat pe server cand ai descoperit bug-ul: adina.pericolBug-ul descoperit: Nu se poate cumpara VIP direct de pe server, nu apare niciun mesaj, nici de confirmare, nici de eroare.Unde l-ai descoperit (locatie/comanda/altundeva): La /buyvip, optiunile VIP level 1, 2 si 3. VIP level 4 si 5 se poate cumpara.Poza sau clip video in care prezinti bug-ul: https://streamable.com/e6947Esti sigura ca nu a fost intetionat facut asa: Da.


Se poate cumpara pentru ca tu dai enter si automat se da close ci nu buy de asta ea incerca sa apesi pe buy
  • 1

#4
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

Se poate cumpara pentru ca tu dai enter si automat se da close ci nu buy de asta ea incerca sa apesi pe buy

oh, nu mi-am dat seama, am dat si dublu-clic pe optiune, am incercat si cu enter si nu mi-a reusit
am intrat acum pe server sa incerc ce mi-ai zis (sa apas pe 'buy') si a functionat

e cam ciudat... ar trebui sa mearga si la enter sau dublu clic pe optiune, imi imaginez ca nu-s singura care s-a incurcat aici
o sa las topicul deschis si as ruga si pe colegii mei sa il lase, poate max o sa vada topicul si o sa faca posibila selectarea unei optiuni si cu dublu-clic/enter ca sa nu se mai incurce nimeni
  • 0

#5
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days
Apeși click pe buy ori apeși esc și se cumpără automat.

Asta sună a sigestie, poti creea un topic la sugestii.
  • 0

#6
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Se poate cumpăra doar de pe butonul din dreapta sau apăsând tasta ESC. Au fost destui cei care cumpărau acele nivele de VIP fără a vrea dând enter aiurea din cauza lag-ului / pm-urilor / altor motive.

 

E intenționat așa.


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users