Jump to content


Photo

Programul Rabla


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
Alex

Alex

    Jr. Member

  • Posts
    180
  • Topics
    29
  • Reputation
    61
  • Online
    22 days

Care ar fii cea mai bună mașina (calitate/preț) care este inclusă în programul rabla. Sa fie mai "tinerească" ca sa zic așa. Stau de ceva timp si urmăresc toate recenziile și m-am gândit la un Opel Astra Turbo 140cp S/S . Voi ce ziceți?


  • 0

#2
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

Ce buget ai ?


  • 0

#3
Alex

Alex

    Jr. Member

  • Posts
    180
  • Topics
    29
  • Reputation
    61
  • Online
    22 days

absolut orice masina care este inclusa in programul rabla. nu conteaza bugetul 


  • 0

#4
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

Meh, greu de ales, insa iti zic de ce marci sa te feresti :

1) Dacia Logan, Sandero etc (sunt foarte proaste, toti spun acest lucru + ca daca esti in afara orasului cu ea o sa-ti mananci zilele).

2) Fordul, din cate am inteles este foarte scump la piese, am mai inteles ca cica s-ar ferii si mecanicii de aceste marci, nu stiu in totalitate daca este adevarat).

 

Cat despre Opel, este ok cred, nu am auzit lucruri proaste despre ele (doar de cele astra 16v).


  • 0

#5
Alex

Alex

    Jr. Member

  • Posts
    180
  • Topics
    29
  • Reputation
    61
  • Online
    22 days

Cum am zis, vreau o masina mai tinereasca ca sa zic asa . Si aici se taie de pe lista Dacia . Cat despre Ford , nu stiu ce sa zic . Din toate masinile disponibile in Programul Rabla , am gasit Opel-ul acesta , am cautat peste tot informatii si recenzii despre el. Si mi s-a parut cea mai buna masina in prezent la Program. Dar nu stiu ce sa zic, isi merita banii, nu-si merita , asta ramane de vazut cand o s-o i-au la un test drive. 


  • 0

#6
WOLL  

WOLL
  • Posts
    -16,777
  • Topics
    237
  • Reputation
    -15536

Meh, greu de ales, insa iti zic de ce marci sa te feresti :

1) Dacia Logan, Sandero etc (sunt foarte proaste, toti spun acest lucru + ca daca esti in afara orasului cu ea o sa-ti mananci zilele).

2) Fordul, din cate am inteles este foarte scump la piese, am mai inteles ca cica s-ar ferii si mecanicii de aceste marci, nu stiu in totalitate daca este adevarat).

 

Cat despre Opel, este ok cred, nu am auzit lucruri proaste despre ele (doar de cele astra 16v).

la punctul 2 te inseli amarnic.Mama detine un ford fiesta si e foarte multumita cu el!Cand a avut TheLink live atunci eu cu mama am avut accident si ne-a indoit acel cretin partea dreapta.Reparatiile nu au costat chiar foarte mult pot spune.

Cat despre mecanici..Poate doar din acel oras aici nu refuza nici o masina.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users