Jump to content


Photo

Despre server.


  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Buna,

Avand in vedere ca sv nu mai are playeri,adminii nu mai sunt online trebuie sa facem ceva in legatura cu asta.

Serverul inca mai are sperante nu mai sta in fata monitorului accesand samp si sa zici .a nu mai intru nare rost.

Va inselati,sampul nu moare,dar trebuie sa ne gandim la ceva de a aduce playerii inapoi,hai sa nu mai stam si sa frecam menta,avem multe posibilitati de a aduce playeri,si nu prin reclama pe yt ca zici stai ma ca fac reclama cu serverul pe yt si vin peste 100 de playeri,strategia asta nu mai are rost.

Hai sa nu mai dam cu balta-n balta si sa ne apucam de treaba,serverul trebuie rentors,cu playeri cu ganguri cu tot.

Eu am facut acest topic ca sa va arat ca inca mai are sperante serverul,si nu va muri asa usor.

Atat am de spus ,nu dati T/C pana nu va anunt eu.

Deci trebuie sa facem ceva in legatura cu asta,nu putem sta pe loc cand vedem 7-9-10 playeri online.


  • 1

#2
alexy

alexy

    Dein führer.

  • Posts
    1,197
  • Topics
    443
  • Reputation
    752
  • Online
    55 days

nigga there's no coming back.


  • 0

#3
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

si cu ce metoda vrei sa aduci playerii inapoi daca nu prin reclama unui youtuber? 


  • 0

#4
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Eu ma refeream daca faci tu reclama ,nu daca face unul cu peste 100k,la asta m-am referit.


  • 0

#5
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

pai ok, faci reclama, dar unde faci? majoritatea serverelor sunt de rpg, si nu ar lasa aia rpg-ul pentru un server de stunt. iar pe rs* degeaba faci reclama, ca oricum nu vine nimeni, poate 4-5


  • 0

#6
hammondbukhamseen

hammondbukhamseen

    mason


  • Posts
    2,624
  • Topics
    253
  • Reputation
    3624
  • Online
    153 days

pai ok, faci reclama, dar unde faci? majoritatea serverelor sunt de rpg, si nu ar lasa aia rpg-ul pentru un server de stunt. iar pe rs* degeaba faci reclama, ca oricum nu vine nimeni, poate 4-5

nici aia


  • 0

#7
GROUND OFICIAL PAGE +18

GROUND OFICIAL PAGE +18

    Newbie

  • Posts
    4
  • Topics
    0
  • Reputation
    4
  • Online
    9 hours

n-are rost boss,cine mai joaca acum sa:mp? 


  • 0

#8
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

http://www.mauzen.or...&interval=10080

 

Modul în sine e pe moarte, nu doar server-ul. Chiar și servere mari de RP care cândva, nu de mult, înregistrau 1000 jucători zilnic, abia mai trec de 500-600.

 

Eu am să mai încerc totuși să fac ceva, dar speranța mea spre o revenire spectaculoasă s-a stins.


  • 1

#9
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Pana acum o luna, prin aprilie aveam o speranta, eram optimist ca va merge, ca vom reusii sa mai facem ceva si ca nu vom cadea. Timpul, jocul in sine spune altceva. Este o mare scadere, nu numai noi o ducem rau, toate comunitatiile in general o duc rau. Vom mai incerca ceva, cum a spus si MaxXx, zilele urmatoare, sa speram ca "asul din maneca" va avea succes si va aduce macar un numar de 60-70 de jucatori constant, sa speram. Speranta moare ultima, vorba aia.


  • 0

#10
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

Pana acum o luna, prin aprilie aveam o speranta, eram optimist ca va merge, ca vom reusii sa mai facem ceva si ca nu vom cadea. Timpul, jocul in sine spune altceva. Este o mare scadere, nu numai noi o ducem rau, toate comunitatiile in general o duc rau. Vom mai incerca ceva, cum a spus si MaxXx, zilele urmatoare, sa speram ca "asul din maneca" va avea succes si va aduce macar un numar de 60-70 de jucatori constant, sa speram. Speranta moare ultima, vorba aia.


Asa si e. We must wait.
  • 0

#11
xShulky

xShulky

    Jr. Member

  • Posts
    220
  • Topics
    74
  • Reputation
    130
  • Online
    8 days

Playerii vor totusi si gangurile inapoi.Cred ca unii au plecat de pe xss din cauza ca au fost scoase gangurile...sau mai pe scurt, versiunea a 7-a a xss-ului.


  • 0

#12
hammondbukhamseen

hammondbukhamseen

    mason


  • Posts
    2,624
  • Topics
    253
  • Reputation
    3624
  • Online
    153 days

Pana acum o luna, prin aprilie aveam o speranta, eram optimist ca va merge, ca vom reusii sa mai facem ceva si ca nu vom cadea. Timpul, jocul in sine spune altceva. Este o mare scadere, nu numai noi o ducem rau, toate comunitatiile in general o duc rau. Vom mai incerca ceva, cum a spus si MaxXx, zilele urmatoare, sa speram ca "asul din maneca" va avea succes si va aduce macar un numar de 60-70 de jucatori constant, sa speram. Speranta moare ultima, vorba aia.

Daca te referi la TheLink, nicio sansa. Azi avea 60-70 de persoane pe live.


  • 0

#13
deleted_Axee

deleted_Axee

ba, nici rss-u nu mai e ce a fost,deci nu suntem singurii in cadere.

aia e,asteptam moartea.

singura noastra oportunitate e sa plateasca unu dintre voi promovare la awake sau la un youtuber d-asta mai respectat sa faca mini serie pe xss si atunci poate,dar is multi bani dati aiurea :))



#14
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

ba, nici rss-u nu mai e ce a fost,deci nu suntem singurii in cadere.

aia e,asteptam moartea.

singura noastra oportunitate e sa plateasca unu dintre voi promovare la awake sau la un youtuber d-asta mai respectat sa faca mini serie pe xss si atunci poate,dar is multi bani dati aiurea :))

totusi, aia au 60+ playeri zilnic :)) macar de aveam si noi 30-40 constant


  • 0

#15
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

33418585_346623729198405_118494719453744

Peste 20 de playeri.


  • 0

#16
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Haha voi ati stricat-o,nu serverul.


  • 0

#17
eLtRaCk

eLtRaCk

    Marele BM

  • Posts
    1,055
  • Topics
    191
  • Reputation
    1423
  • Online
    137 days

Ma rog ce ?

 

25 de playeri online hmm,oare XSS-UL incepe sa creasca?
Poate ca da ,cine stie.

 

I-a uite Max,serverul nu pica,chiar incepe sa creasca.

33436522_346768995850545_728408285689937


Edited by Alexy, 25 May 2018 - 21:54.
x3 post, incearca sa folosesti edit.

  • 0

#18
deleted_AleqsZ

deleted_AleqsZ

http://www.mauzen.or...&interval=10080

 

Modul în sine e pe moarte, nu doar server-ul. Chiar și servere mari de RP care cândva, nu de mult, înregistrau 1000 jucători zilnic, abia mai trec de 500-600.

 

Eu am să mai încerc totuși să fac ceva, dar speranța mea spre o revenire spectaculoasă s-a stins.

 

ba, nici rss-u nu mai e ce a fost,deci nu suntem singurii in cadere.

aia e,asteptam moartea.

singura noastra oportunitate e sa plateasca unu dintre voi promovare la awake sau la un youtuber d-asta mai respectat sa faca mini serie pe xss si atunci poate,dar is multi bani dati aiurea :))

 

Sunt dispus sa platesc eu suma respectiva,ti-am si trimis un mesaj in privat in legatura cu subiectul abordat aici. Vreau sa crestem,nu vreau ca jocul ce m-a facut atat de fericit si mi-a adus atat de multi prieteni...sa moara! :)  

 

Dar ce idei pot fi,oare daca se promoveaza undeva,crestem? vin jucatori? 



#19
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

Sunt dispus sa platesc eu suma respectiva,ti-am si trimis un mesaj in privat in legatura cu subiectul abordat aici. Vreau sa crestem,nu vreau ca jocul ce m-a facut atat de fericit si mi-a adus atat de multi prieteni...sa moara! :)  

 

Dar ce idei pot fi,oare daca se promoveaza undeva,crestem? vin jucatori? 

Doar ce a facut TheLink live, asta a fost acum 2-3 sapt cred.


  • 0

#20
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

Doar ce a facut TheLink live, asta a fost acum 2-3 sapt cred.

si impactul asupra serverului este 0


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users