Jump to content


Photo

Problema cu laptopul si samp'ul


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
Baby Rasta

Baby Rasta

    #CarbonFibreMusic

  • Posts
    4,723
  • Topics
    421
  • Reputation
    3081
  • Online
    44 days

Ba ba ba, am luat un laptop folosit la 150 euro si are asa: procesor intel i3 2.10 ghz, 4 gb ram, si placa video integrata adica Intel Graphics 3000, si eu aveam gta san andreas pe un stick ca sa nu-l descarc de fiecare data cand instalez windowsul ca am probleme cu netul cum multi dintre voi stiti ... Asaaa, si am instalat windows 7 pe asta, desii el prima data avea 10, si eu 10 nu-l suport, e prea urat, prea greu de folosit pentru mine, asaaa, totu' bine si frumos ... Pe laptopul al vechi in vw 0 aveam in unele zone vreo 40-45 fps, si la spawn la lv nu depaseam 12, intram in alt virtual world la spawnu de la lv, imi sarea la 40 fps; si asta era pe laptopul al vechi si ala are niste cerinte proaste rau detot ... un procesor de 1.80 ghz de la amda parca, si placa video integrata, ca si asta, si tin sa mentionez ca pe celalt laptop nu mergea in lag inainte, insa in ultimul timp o face, si nu stiu de ce ... Asa, revenind ... pe laptopul asta nu-mi depaseste 16 fps fratilor, si zic iar ... e un procesor i3, adica astia de au i3 fara o placa video de gaming stiu ca au in jur de 100 fps fara probleme, prin urmare, ce-ar trebuii sa fac sa-mi mearga si mie normal? Acum de exemplu descarc alt gta, eu m-am gandit ca are probleme gta'u sau poate o fii windows'u de-l instalez eu, o fii luat dvd'u vreun virus? Va rog ajutor, m-am saturat sa joc samp sub 20 fps'uri ...


  • 0

#2
einstein pls)

einstein pls)

  • Posts
    14
  • Topics
    5
  • Reputation
    14
  • Online
    4 hours

Coaie tu ce asteptari ai de la un laptop de 150 de euro luat din obor cu i3 prima generatie ? Poate sa fie si i7 dar depinde ce fel de i7 e


  • 0

#3
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Windows-ul pe care l-ai instalat trebuie sa fie curat (fara addon-uri adaugate de cel care l-a uploadat) , nu stiu daca se face asta la placile video integrate dar trebuie sa ii descarci si driverele. Dupa vezi daca procesorul tau este pe 32 sau 64 biti si descarca-ti windows-ul cu versiunea de biti necesara procesorului tau. Mai ai si optiuni de video la jocuri...mai umbla si pe acolo daca iti mai face figuri.


  • 0

#4
Baby Rasta

Baby Rasta

    #CarbonFibreMusic

  • Posts
    4,723
  • Topics
    421
  • Reputation
    3081
  • Online
    44 days

Coaie tu ce asteptari ai de la un laptop de 150 de euro luat din obor cu i3 prima generatie ? Poate sa fie si i7 dar depinde ce fel de i7 e

Tu comentezi aiurea pentru nimic, renunta.

Am rezolvat pana la urma, era si gta-u care probabil are virusi, si probabil si DVD'u cu windowsul.

T/C


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users