Jump to content


Photo

Important pentru toți jucătorii și membrii comunității | Important for all players and Community members

Important

  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Bună tuturor,

Am luat decizia ca din acest moment să nu mai tolerăm absolut nicio abatere de la regulamentele atât de pe server cât și de pe forum. Am fost foarte mulți ani extrem de indulgenți și înțelegători cu absolut oricine, dar se dovedește tot mai mult că această atitudine nu ne aduce nimic bun. Din contră, sunt destui cei care ne ia în derâdere și ne consideră 'fraieri' pentru că le permitem să abuzeze și să-și bată joc de ce a mai rămas din această comunitate, știind că nu vor păți absolut nimic.

 

E timpul pentru o schimbare, chit că această schimbare a venit poate prea târziu și e posibil să aducă sfârșitul comunității mai repede.

 

Nu e posibil să ai și să oferi un mediu plăcut de joc atunci când ai doar factori de stres, care nu fac altceva decât să le strice jocul altora, să înjure, să-și bată joc de ceilalți utilizatori / jucători, să-i facă să se simtă prost. E inacceptabil să ai doar conflicte atât între admini, cât și între alți jucători, să ai staff / admini care-i favorizează pe unii în detrimentul altora. Nu e posibil să ai zeci de status updates în care efectiv niște gunoaie se ia de alți jucători / utilizatori fără a-și vedea propriile defecte.

 

 

Nu-ți convine ceva ? Ți se pare că ceva sau cineva nu e cum ar trebuii să fie ?

Simplu. Îl poți oricând reclama dacă ai dovezi. Am fost și suntem deschiși la feedback atât față de alți utilizatori, cât și față de server / website.

 

 

Din acest moment toate regulamentele vor fi respectate fără nici cea mai mică flexibilitate din partea noastră. Totul se va respecta și penaliza așa cum am cerut. Dacă nu poți obține bun simț cu vorba bună, poate se va putea obține aplicând sancțiuni.

 

Toți cei care își vor bate joc de ceilalți jucători sau de comunitate în general, indiferent de rank și cât au donat, vor avea delete la toate conturile + ban permanent pe IP.

 

M-am săturat până peste cap să văd cât de imbecili sunt unii, câtă ură poate exista și câți 'smecherași' care se cred mai buni și mai presus de orice și oricine. 

 

Sincer, nu sunteți cu nimic mai șmecheri cei care vă veți simții citind aceste rânduri, sunteți doar niște dobitoci lipsiți de bun simț și educație, care la final, veți ajunge ca toți ceilalți, țărână. De ce nu puteți trăii în armonie cu ceilalți, indiferent cât de slab dotat intelectual sau fizic e cel de lângă voi ?

 

M-am săturat să-mi alungați utilizatori de valoare de pe comunitate ca să rămâneți voi (cei care vă simțiți) care stați și doar creați dezordine pe aici.

 

M-am săturat de oameni cu mentalități toxice care doar alungă, care nu leagă prietenii, care nu pot fi toleranți cu ceilalți. Nu vă cer să fiți empatici cu nimeni, vă cer doar să fiți toleranți și să respectați, iar acolo unde nu se poate, doar să ignorați și să urmați pârghiile regulamentare în soluționarea oricărui conflict!

 

Cu stimă, și cu speranța că ați înțeles ceva din aceste rânduri, vă doresc o seară bună,

Adrian.

 

 

English version

Spoiler

Edited by adina, 07 September 2019 - 15:52.
pin la topic + tag-ul "IMPORTANT"

  • 25

#2
adina

adina

    Visătoare

  • Posts
    768
  • Topics
    75
  • Reputation
    1570
  • Online
    42 days

Am dat pin la acest topic și am șters toate răspunsurile pentru a evidenția importanța acestui topic care este important și de actualitate și acum.

Vă rugăm din suflet să-l citiți dacă aveți posibilitatea și dacă n-ați făcut asta până acum.


  • 4




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users