Jump to content


Photo

Instalare Spotify pe PC si telefon | Cum scoti restrictiile de pe telefon


  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Buna. Astazi va voi invata cum sa instalati Spotify in Romania. Dupa cum stiti,acesta nu este valabil in tara noastra.

 

PC:

 

1. Instaleaza-ti un VPN (Eu voi folosi CyberGhost)

2. Dupa ce ti-ai instalat VPN-ul CyberGhost du-te in bara de notificari si apasa click dreapta pe iconita specifica VPN-ului - Alege-ti tara in care vrei sa iti faci IP-ul (Eu mereu stau conectat pe UK) si dai connect

 

0zYnWhF.jpg

 

3. Acum te-ai conectat la un server din UK si esti gata sa folosesti Spotify. Du-te pe pagina lor,creeaza-ti cont si descarca aplicatia apoi o poti folosi cu placere,si poti dezactiva si VPN-ul.

 

e0ZvAlg.png

 

In aplicatia de desktop ai permisiunea sa asculti orice melodie si sa dai skip cand vrei.

 

 

Telefon:

 

1. Descarcati VPN-ul Turbo VPN - Unlimited Free VPN de pe magazin play

2. Dai pe acel glob al pamantului din coltul de dreapta sus si iti alegi tara (eu is mereu pe SUA)

3. Dai pe butonul ala rotund si mare in forma de morcov din aplicatie ca sa te conectezi

4. Dupa ce te-ai conectat acum ai permisiunea sa-ti descarci Spotify de pe Magazin Play.

5. Descarca-ti aplicatia,conecteaza-te cu contul si esti gata sa-l folosesti. Poti inchide si VPN-ul ca va continua sa functioneze.

 

Aici din pacate este restrictionata permisiunea de a da skip melodiilor (poti da doar 5 skip-uri / ora) si sa iti alegi ce melodie vrei,asai ca mai jos aveti un link unde iti poti descarca Spotify-ul crack-urit care iti permite sa folosesti restrictiile mentionate mai sus.

 

https://drive.google...165DXVbE2jYcpZT

 

defapt,daca iti descarci cel crack-uit nu cred ca mai ai nevoie de VPN ca sa te conectezi.


  • 1

#2
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
Pe telefon, o data la ceva timp te pune iar sa te loghezi. Trebuie doar sa activezi VPN-ul din nou si sa te loghezi pe Spotify cu el conectat. VPN-ul pe care il folosesc eu e Opera Free VPN si recomand Germania ca alegere pentru ca e mai aproape si nu dureaza la fel de mult pana se incarca. O data ce te-ai logat si s-a incarcat aplicatia poti opri VPN-ul si recomandat e si un restart la Spotify ca sa nu mearga greu.

Si da, pe cel modat inca mai ai nevoie sa te conectezi cu VPN.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users