Jump to content


Photo

In development - New version


  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Ce ar trebuii să fie nou ? Ce s-a făcut deocamdată ?

 

*New advanced clan system - Va fi o combinație între sistemul actual de ganguri și cel de clanuri. Nu vor mai exista pentru început bazele clasice, ci doar teritorii pe hartă. În funcție de cum evoluează lucrurile, vom adăuga și câteva baze cu porți și alte facilități, ce vor putea fi cucerite de clanuri.

 

Comenzile stabilite pentru moment, lista va evolua și se va modifica până la final, este doar un preview pentru a vedea în mare cum va fi.

 

ZQzgO7O.png

 

Orice jucător își va putea creea propriul clan. Bine înțeles, vor exista și-anumite limitări, precum... dacă îți va fi cucerit clanul de 3 ori în aceiași zi, clanul îți va fi desființat și nu vei mai putea creea unul nou preț de 10 zile... dacă te alături unui clan, și ieși din el, nu vei putea creea un clan propriu timp de 5 zile.

 

JMmwXA6.png

 

Vor exista tipuri de clanuri, pentru a încerca să le diferențiem. În principiu vor exista topuri diferite per-clan, top de stunt clans, drift clans, race clans și death match clans, dar și un top general în care vor apărea toate!

 

Fiecare tip are beneficiile sale. Spre exemplu, un clan de stunteri, va putea folosii /NRG în orice teritoriu advers sau deținut de ei, pe când ceilalți nu. 

 

Beneficiile nu sunt încă definitivate, se pot schimba pe parcurs, în funcție de cum evoluează lucrurile.

 

CuEVkn9.png

 

Pentru a salva clanul nou creat, va trebuii să-ți selectezi un spawn, oriunde pe hartă. Nu vei putea seta spawn-ul în zona teritoriilor adverse, sau în zonele de spawn generale de pe server, gen /aa.

 

Spawn-ul va putea fi schimbat ulterior din setările clanului, fie într-un teritoriu, dacă respectivul clan a capturat unul, fie într-un alt loc la libera alegere pe hartă, dacă nu dețin niciun teritoriu.

 

j1Ck5w3.png

 

*New advanced drift system - De această dată, sistemul de drift va fi într-adevăr sistem de drift, și nu un simplu single-player race system. Drift Points-ul de pe server se va câștiga în urma timpului obținut pe traseul respectiv dar și a drift score-ului strâns pe acel traseu. Metoda de calcul încă nu am definitivat-o, lucrez la ea, o voi definitiva în această seară.

 

 

8oKWgsd.png

 

*Mai multe modificări estetice și textdraw-uri noi

 

SlDhVcH.png

 

*New races - 6 noi curse la /race cu diferite vehicule. De la elicoptere, la avioane și vortex-uri.

 

 

 

Când va fi gata ?

Nu se știe când, volumul de muncă e destul de mare, timpul meu e limitat. Probleme legate de cheful meu de-a lucra la aceste update-uri nu vor fi, chiar dacă am sau nu, m-am motivat și impus să le continui și să le termin...

 

Ce s-a făcut până acum ?

Ceea ce-ați văzut în prezentarea de mai sus. Restul sunt în principiu idei ce urmează a fi dezvoltate pe măsură ce avansez în modificarea server-ului. Depinde foarte mult de resursele disponibile ale server-ului și de raportul performanță / features, ce va fi aplicat, și ce nu va fi aplicat, sau dacă ideea pe care o am va fi adaptată altfel.

 

În trecut eram destul de sigur pe update-urile masive ce le făceam, de această dată nu mai sunt, datorită multor factori.

Nu pot promite nimic deocamdată, este doar un preview în fază de teste, rămâne de văzut în perioada următoare ce va rămâne, și ce nu.


  • 8

#2
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Super tare ! Ma bucur sa aud ca serverul continua sa evolueze cu update-uri frumoase si ca va aparea o noua versiune ce va uimi playerii,mai ales sistemul de clanuri pun pariu ca o ssa ne incante pe toti ! 


  • 0

#3
Cosmiin

Cosmiin

    RCON Administrator


  • Posts
    9,352
  • Topics
    482
  • Reputation
    8009
  • Online
    464 days

max e pus pe treaba bines


  • 0

#4
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Cei ce au clanul bazat pe drift/race/stunt vor putea cucerii teritorii?


  • 0

#5
ICE Bear

ICE Bear

    viaipi

  • Posts
    590
  • Topics
    196
  • Reputation
    240
  • Online
    51 days

Excelent
buna treaba cu sistemu de clanuri


  • 0

#6
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

max e pus pe treaba bines

În principiu e ultima mea încercare de-a renaște proiectul în sine.

 

Dacă eșuează, îl voi lăsa să se stingă de la sine... voi ști că am făcut orice am putut.


  • 0

#7
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Cei ce au clanul bazat pe drift/race/stunt vor putea cucerii teritorii?

Toată lumea va putea cucerii teritorii, doar că în funcție de tipul clanului vor avea anumite beneficii în momentul în care vor ataca... gen anumite clanuri vor putea folosii comenzi de arme în orice teritoriu, altele vor putea spawna diferite tipuri de vehicule... +bonusarea diferențiată la /ss, /drifts, /race și topurile separate, la care se va adăuga topul general.


  • 0

#8
OldSwepy

OldSwepy

    Newbie

  • Posts
    19
  • Topics
    2
  • Reputation
    21
  • Online
    2 days

Foarte frumos max, bravo ! chiar a iesit frumos


  • 0

#9
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days
Sa înceapă distracția. Good Job Mux. Apreciez toată munca ta..si sper sa nu fie in zadar.
  • 0

#10
deleted_Einstein калашников

deleted_Einstein калашников
congratulations

#11
JrPutin

JrPutin

    Moderator ??? Alta intrebare.

  • Posts
    1,420
  • Topics
    20
  • Reputation
    787
  • Online
    3 days

max nu uita ca tot samp e..


  • 0

#12
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

max nu uita ca tot samp e..

Nu e foarte relevant aspectul acesta. Potențial există dacă oferi un gameplay potrivit și combini modurile de joc în așa măsură încât să le oferi totul jucătorilor, sau aproape totul. Dacă mai adaugi în ecuație și puțină promovare după ce totul va fi gata, eu zic că poate să meargă. Nu pot garanta, nu pot băga mâna în foc pentru asta, dar analizând anumite aspecte, poate să meargă. 

 

Ce încerc eu să fac, din punctul meu de vedere, e singura strategie viabilă și șansă de supraviețuire a unui server de freeroam mult timp de-acum înainte.

Și cred că, poate depășii conceptul roleplay dacă lucrurile sunt aplicate în totalitatea lor într-o manieră light-rp. 


  • 1

#13
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

*New capture system - Un nou sistem de capturare, acesta se va referii strict la clanurile cu spawn simplu înafara teritoriilor. Pentru capturarea teritoriilor, sistemul de capturare va fi diferit. Voi revenii cu detalii ulterior.

 

ZOlC1Uk.png


  • 0

#14
deleted_Bist

deleted_Bist

În principiu e ultima mea încercare de-a renaște proiectul în sine.

 

Dacă eșuează, îl voi lăsa să se stingă de la sine... voi ști că am făcut orice am putut.

 

Toată lumea va putea cucerii teritorii, doar că în funcție de tipul clanului vor avea anumite beneficii în momentul în care vor ataca... gen anumite clanuri vor putea folosii comenzi de arme în orice teritoriu, altele vor putea spawna diferite tipuri de vehicule... +bonusarea diferențiată la /ss, /drifts, /race și topurile separate, la care se va adăuga topul general.

 

Nu e foarte relevant aspectul acesta. Potențial există dacă oferi un gameplay potrivit și combini modurile de joc în așa măsură încât să le oferi totul jucătorilor, sau aproape totul. Dacă mai adaugi în ecuație și puțină promovare după ce totul va fi gata, eu zic că poate să meargă. Nu pot garanta, nu pot băga mâna în foc pentru asta, dar analizând anumite aspecte, poate să meargă. 

 

Ce încerc eu să fac, din punctul meu de vedere, e singura strategie viabilă și șansă de supraviețuire a unui server de freeroam mult timp de-acum înainte.

Și cred că, poate depășii conceptul roleplay dacă lucrurile sunt aplicate în totalitatea lor într-o manieră light-rp. 

 

*New capture system - Un nou sistem de capturare, acesta se va referii strict la clanurile cu spawn simplu înafara teritoriilor. Pentru capturarea teritoriilor, sistemul de capturare va fi diferit. Voi revenii cu detalii ulterior.

 

ZOlC1Uk.png

De ce faci Double-Post de 2 ori? Incalci regulamentul.



#15
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

De ce faci Double-Post de 2 ori? Incalci regulamentul.

Pentru că eu spre deosebire de cei ce fac 2xPost, am ceva relevant și important de zis. Altă întrebare off-topic ?


  • 0

#16
deleted_Bist

deleted_Bist

Pentru că eu spre deosebire de cei ce fac 2xPost, am ceva relevant și important de zis. Altă întrebare off-topic ?

De ce darky e nab si imi da ban pe contul principal?



#17
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

De ce darky e nab si imi da ban pe contul principal?

Tratezi cu el, nu cu mine. Dacă mai continui cu întrebări off-topic am să-ți dau warn. 

 

Topic-ul acesta n-a fost făcut pentru astfel de discuții.

Există alte categorii pentru așa ceva.


  • 0

#18
xDzakky

xDzakky

    Still Alive?

  • Posts
    292
  • Topics
    62
  • Reputation
    164
  • Online
    11 days

Foarte frumos, acest lucru va interesa jucatorii


  • 0

#19
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

Sistemu asta e mai frumy decat ala vechi de ce ne amageam noi


  • 0

#20
ghost._

ghost._

    Banned

  • Posts
    22
  • Topics
    12
  • Reputation
    -10002
  • Online
    2 days

Nice @ MaxXx .

Good Look!


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users