Jump to content

Photo

Economia server-ului!

* * * * * 1 votes

• This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

MaxXx

MaxXx

Project Manager & Developer

• Topics
    220
    208 days

Hello,

Știu că nu e un update tocmai plăcut pentru marea majoritate a jucătorilor, dar e un pas absolut necesar și normal spre normalitate. 

În principiu am resetat economia server-ului (Coins-ul) tuturor jucătorilor, indiferent de rank, level sau orice altceva.

Server-ul va da de-acum înainte mai puțin coins, deoarece pe baza unor rapoarte și statistici, server-ul dădea cam de vreo 3/4 ori mai mult coins decât lua de la jucători, ceea ce nu e normal. Jucătorii își pierdeau astfel interesul de-a mai participa la event-uri, coins-ul ne mai având nicio valoare.

De-acum server-ul va da mai puțin coins, prețurile vor rămâne aceleași, raportul teoretic fiind unul favorabil unei economii ok, care să trezească interesul jucătorilor de-a câștiga coins.

Pentru a prevenii abuzuri, RCON Adminii nu mai au posibilitatea de-a seta coins-ul celorlalți jucători, ci doar lor. Aceștia nu mai au posibilitatea nici de a da mai mult de 10 coins tuturor jucătorilor prin comanda /giveall, și asta doar odată la două minute. De asemenea, aceștia pot da cadouri tuturor jucătorilor prin aceiași comandă doar odată la cinci minute. 

RCON Adminii nu mai au posibilitatea de-a transfera coins-ul setat altor jucători, nici prin /give și nici prin /trade. Pot în schimb transfera coins-ul făcut de ei înșiși, presupunând că e mai mare decât cel setat.

RCON Adminii care doresc să organizeze event-uri cu coins, pot lua legătura cu Support-ul / Management-ul și vor primii coins transferabil.

• 5

WOLL  

WOLL
  • Topics
    237

De când am aşteptat asta, keep working max.

DWIGHT  

DWIGHT

Newbie

• Topics
    1140

Well, una din cele 3 idei si multe altele ale mele, so, yeah, thank you. Hai s-o rezolvam si p'asta cu business-urile "produse" de cei ce detin RCON si hai sa continuam rezolvarea bugurilor =).

TheWolfy707

TheWolfy707

LEAFCHAN

• Topics
    1026
    88 days

Fix la asta m-am gandit si eu acum cateva zile cand organizam un event. Vedeam ca daca fac un event cu 2k coins nu se straduieste nimeni sa vina la event. Asa,acum viitoarele evente vor avea un impact mai mare asupra jucatorilor. Felicitari

• 1

deleted_卍 SHOP 卍

deleted_卍 SHOP 卍

Fix la asta m-am gandit si eu acum cateva zile cand organizam un event. Vedeam ca daca fac un event cu 2k coins nu se straduieste nimeni sa vina la event. Asa,acum viitoarele evente vor avea un impact mai mare asupra jucatorilor. Felicitari

exact puteai sa spamezi prin announce , asay etc cu event .... win ..... coins ca nu venea nimeni.

xDzakky

xDzakky

Still Alive?

• Topics
    62
    11 days

nici o problema pt mine ;)

• 0

deleted_Anger=D

deleted_Anger=D
Super, acum coinsul are valoare.

El Patrón Tico

El Patrón Tico

#PabloEmilioEscobarGaviria #ElPatron

• Topics
    205
    94 days

Un update folositor, felicitari .

• 0

SHAKEY.

SHAKEY.

Always and forever.

• Topics
    193
    104 days

Misto pentru mine...naspa pentru cei ce vor coins. <3 . Keep this up.

• 1

ICE Bear

ICE Bear

Echipa Misterelor

• Topics
    184
    43 days

E bine, valoarea coinsilor a crescut
acum cred ca vin si altii la event pentru 5k coins :))

• 0

neacristysxz

neacristysxz

ex-Support | Legend.

• Topics
    609
    114 days

E bine, valoarea coinsilor a crescut
acum cred ca vin si altii la event pentru 5k coins :))

Ideea e ca eventele nu vor depasi 500 coins, 1k e pentru evenimentele mari, deobicei, organizate de support.

• 0

ΔLPHA

ΔLPHA

Community Support

• Topics
    137
    65 days
Ieri am organizat event cu 2k coins au venit 3 muște
  • 0

legeaaaaa

legeaaaaa

Respected

• Topics
    71
    56 days

bv max 

• 0

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

๖ۣۜEa̷ʑʐy̴_×Đ™

"EMINƎM Fan forever."

• Topics
    149
    31 days

Hello,

Știu că nu e un update tocmai plăcut pentru marea majoritate a jucătorilor, dar e un pas absolut necesar și normal spre normalitate. 

În principiu am resetat economia server-ului (Coins-ul) tuturor jucătorilor, indiferent de rank, level sau orice altceva.

Server-ul va da de-acum înainte mai puțin coins, deoarece pe baza unor rapoarte și statistici, server-ul dădea cam de vreo 3/4 ori mai mult coins decât lua de la jucători, ceea ce nu e normal. Jucătorii își pierdeau astfel interesul de-a mai participa la event-uri, coins-ul ne mai având nicio valoare.

De-acum server-ul va da mai puțin coins, prețurile vor rămâne aceleași, raportul teoretic fiind unul favorabil unei economii ok, care să trezească interesul jucătorilor de-a câștiga coins.

Pentru a prevenii abuzuri, RCON Adminii nu mai au posibilitatea de-a seta coins-ul celorlalți jucători, ci doar lor. Aceștia nu mai au posibilitatea nici de a da mai mult de 10 coins tuturor jucătorilor prin comanda /giveall, și asta doar odată la două minute. De asemenea, aceștia pot da cadouri tuturor jucătorilor prin aceiași comandă doar odată la cinci minute. 

RCON Adminii nu mai au posibilitatea de-a transfera coins-ul setat altor jucători, nici prin /give și nici prin /trade. Pot în schimb transfera coins-ul făcut de ei înșiși, presupunând că e mai mare decât cel setat.

RCON Adminii care doresc să organizeze event-uri cu coins, pot lua legătura cu Support-ul / Management-ul și vor primii coins transferabil.

WRONG!

yx6cWDX.jpg

@MaxXx

• 0

MaxXx

MaxXx

Project Manager & Developer

• Topics
    220
    208 days

WRONG!

yx6cWDX.jpg

@MaxXx

Ups, era cam târziu aseară și n-am observat că am uitat ceva. Se va rezolva după restart. Thanks for reporting it!

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users