Jump to content


Photo

Avortul in Romania [+16]


  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Tocmai ieri am citit un articol pe aceasta tema si din pacate am aflat ca Romania este a 3-a tara privind numarul de avorturi facute / an,mai bine zis de numarul sutelor de mii. 

 

Butonul spoiler pentru Informatii despre procedurile ce se fac in timpul avortului. Rog ca cei mici sa nu apese butonul,sa ramana la ideea cu barza...

 

Spoiler

 

Ce este si mai trist este ca unii sunt pro aceste interventii zicand ca fetusul este defapt un parazit rezultat in urma contactului sexual,consumand aproximativ 70% sau mai mult cu ceea ce mama se hraneste pe parcursul sarcinii (de aceea femeile mananca de 3 ori mai mult decat in mod obisnuit).

 

Din pacate avortul este legal in Romania. Ce parere aveti despre aceasta procedura si de statisticile din Romania privind avortul? Ce am putea face ca sa oprim asta?

 

Opinia mea este urmatoarea: Din punct de vedere religios omul trebuie sa faca cat mai multi copii pe care sa-i ingrijeasca. Si da,asa este. Adica pentru asta suntem nascuti nu? Sa lasam urmasi... Ce este mai frumos este ca nimic nu se compara cu acest feeling de a avea un copil. Inca din timpul sarcinii se elibereaza hormoni (nu mai stiu cum se numesc) in care mama este pur si simplu super apropiata de bebelus si de aceea unele zic ca simt conexiuni speciale in timpul sarcinii cu fetusul / bebelusul. Si nimic din lume nu se compara cu acest feeling. 

Voi ce opinie aveti?


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users