Jump to content


Photo

discuție despre noile trenduri apărute în marca de jucării


  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#21
vladtepes

vladtepes

    ------

  • Posts
    1,693
  • Topics
    346
  • Reputation
    1052
  • Online
    56 days

 

Dintre noi doi cred ca tu esti mai batut de soarta sa fiu sincer, adica ce legatura are numele si descriptia mea cu opinia mea?

Nu te inteleg adica daca am numele asta trebuie sa il imit sau ce? Ca nu mi-am dat seama lamureste-ma, poate da sunt prost si nu gandesc exact ca tine, tu chiar vrei sa iau aceste nume in serios si sa zic ca ma p*s pe copii care detin kendame si alte prosti si sa zic ca ma duc sa ii ard ca pe evreii sau ca pe tigan ca nu inteleg? Poate ca mi-am luat acest nume doar la caterinca si fac totul mai la caterinca dar tu mereu trebuie critici pe toti chiar daca n-ai habar, deja sunt plictisit de toti astia care incearca sa se daie smecheri pe internet doar pentru ca au o anumita "cultura generala" sincer deja nu mai impresionezi pe nimeni si las-o mai usor ca eu nu m-am legat de numele tau, caracterul tau etc

Aparent la tine daca omul nu este serios, glumeste, sau face putina caterinca deja il introduci intr-o anumita clasa numita "idioti/prosti" sau cum vrei tu sa le zici, mai lasa astea de o parte ca doar esti pe un forum de samp un sunt plin de copii nu pe cine stie ce site.

Sper sa nu o iei ca pe o amenintare/jignire sau alt ceva doar am vrut sa iti explic frumos cum sta treaba, la fel si ceilalti vreau sa inteleaga ca nu vreau sa te instrig la cearta sau alt ceva doar am explicat cu frumosul, ca nu mai este deloc frumos sau ca nu mai impresionezi pe nimeni cu atitudinea asta.

 

[Sper sa nu ma iei in nume de rau, desi cred ca ai facut-o deja, dar mna n-am ce sa iti fac asta iti este decizia ta, eu nu ma supar.]

 

n-are legatura.

de unde ai dedus ca ma astept sa te pisi pe copii care au kendame /

ce e la caterinca sa-ti pui numele Adolf Hitler /

nici nu e nevoie sa te legi de numele/caracterul meu.

cand am impresionat pe cineva /

daca critic sau injur pe cineva am un motiv .

eu cred ca am zis destul de clar acolo ca urasc oamenii care folosit 'autist' ca o jignire si acolo am dat exemple de niste jigniri mai bune , nu te-am introdus intr-o clasa , dar te pot introduce.

tu esti prost , sper sa o iei ca pe o jignire

eu m-am referit doar la numele tau , in rest nu ma intereseaza de tine , dar tu te-ai simtit asa de bine ca ai crezut ca am scris toate alea despre tine.

ti-ai dat cam multa atentie de data asta.  ^_^ 

 

edit: nu mai da quote , n-am nev. de alta parere.


Edited by Jax, 06 June 2017 - 12:51.

  • 0

#22
zombelek

zombelek

  • Posts
    984
  • Topics
    569
  • Reputation
    1781
  • Online
    112 days

Copilasii folosesc figet spinnerul... barbatii se joaca cu pixul in ore, spin that pen to let the time pass.


  • 0

#23
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Pur si simplu penibil. De isi ia cineva o jucarie imediat se iau toti dupa el (ce face omul face si maimuta). Da,adevarat ce spuneti ca spinner-ul este folosit pentru reducerea stresului copilului,dar aceasta jucarie se foloseau in randul celor care sufera de autism (mai precis pentru autistii care aveau ca simtom actiuni repetitive pe care copilul le face). Deci da,putem spune ca spinner-ul este pentru autisti,dar hai sa nu ii zicem la cei care se joaca autisti,deoarece oficial cu acte nu au fost delcarati autisti :)) Cei care comenteaza aiurea spunand ca cei care se joaca sunt autisti,mai bine sa taca. Autismul apare inca din nastere in urma rezultatului de nedezvoltare completa a sistemului nervos central sau poate fi luat si prin gene. 

 

Despre kendama,mie mi se pare atractiva. Adica presupune multa indemanare fapt pentru care poti face o multime de trick-uri cu ea. 

Toate jucariile care apar acum la moda nu se compar cu jucariile de pe vremuri ! Imi mai amintesc si acum cum am plans la mama sa imi cumpere o masinuta din plastic de formula 1 care costa 5 lei :)

Stiu,uneori devine enervant atunci cand ii veti pe toti cu kendamele la gat si spinnerele pe deget. Aceste jucarii au fost creeate cu scopul de a te juca cu ele,nu pentru a le purta ca accesorii ! 


  • 0

#24
sk Cristian

sk Cristian

    TRUST

  • Posts
    377
  • Topics
    73
  • Reputation
    659
  • Online
    15 days
Daca le place, de ce nu sa sa joace? asta conteaza cel mai mult atata timp cat nu provoaca daune. Spinnerul asta reduce stresul, asadar suntem intr-o perioada in care stresul este foarte raspandit chiar si printre randurile copiilor.
  • 0

#25
zombelek

zombelek

  • Posts
    984
  • Topics
    569
  • Reputation
    1781
  • Online
    112 days

hai taci ma


  • 0

#26
# toziix

# toziix

    ♛♛♛

  • Posts
    576
  • Topics
    115
  • Reputation
    798
  • Online
    9 days

 

sunt ok, cei care le detin si au o mentalitate de cartof turtit le dau o forma rara de cancer.

 

  

am 3 spinnere si 3 kendame =)))


  • 0

#27
𝕄𝔸𝔼𝕍𝔼

𝕄𝔸𝔼𝕍𝔼

    Sr. Member

  • Posts
    506
  • Topics
    122
  • Reputation
    382
  • Online
    7 days

Discutiile astea nu isi au locul pe acest forum. Nu sunt genul ala de discutii care se vorbesc intre 10 oameni


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users