Jump to content


Photo

Dezbatere despre Comunitatea LGBT si sustinatorii ei


  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
szailor

szailor

    4 in the fanta

  • Posts
    6,902
  • Topics
    478
  • Reputation
    10735
  • Online
    245 days
*LGBT = Lesbian Gay Bisexual Transsexual

Personal, eu nu am nimic cu comunitatea in general, cred ca nu deranjeaza pe nimeni si ar trebui sa fie liberi sa faca ce vor.

Sustinatorii sunt cei despre care am o parere proasta. Majoritatea cauta atentie si nu tolereaza parerile diferite de ale lor, totodata plangandu-se ca "homofobii" sunt inchisi la minte. De asemenea, ii percep pe homosexuali ca fiind un fel de zei sau entitati superioare doar pentru ca sunt diferiti.

Sunt interesat sa aud parerile voastre asupra subiectului.
  • 0

#2
Axe

Axe

    Sef pe plantatie

  • Posts
    7,121
  • Topics
    432
  • Reputation
    6709
  • Online
    274 days
O parere proasta, cand o sa ai copi, esti de acord sa vada pe strada 2 gagice care se ling? Sau mai rau, baieti? Este o tampenie, Dumnezeu ti-a dat un sex, respecta-l.
  • 0

#3
zombelek

zombelek

  • Posts
    984
  • Topics
    569
  • Reputation
    1781
  • Online
    112 days

kill them with fire, see? that's democracy nowadays, Hitler se zvarcoleste in mormant.


  • 0

#4
Slow

Slow

    ˇ︿ˇ

  • Posts
    3,526
  • Topics
    765
  • Reputation
    6536
  • Online
    186 days

Oamenii sunt facuti sa se inmulteasca. Sa ma anunti cand un cuplu format din doi barbati va putea face copii.


  • 0

#5
szailor

szailor

    4 in the fanta

  • Posts
    6,902
  • Topics
    478
  • Reputation
    10735
  • Online
    245 days

O parere proasta, cand o sa ai copi, esti de acord sa vada pe strada 2 gagice care se ling? Sau mai rau, baieti? Este o tampenie, Dumnezeu ti-a dat un sex, respecta-l.

Oamenii sunt facuti sa se inmulteasca. Sa ma anunti cand un cuplu format din doi barbati va putea face copii.

Oamenii sunt facuti sa se reproduca dar cei mai multi nu au grija cand o fac, inmultindu-se numarul de copii din orfelinate. Eu cred ca au rolul de a 'recicla' copii abandonati de cuplurile 'normale'.
Si faptul ca un copil vede doi barbati pupandu-se este echivalentul unui copil care vede un baiat si o fata pupandu-se, adica este ceva normal dar considerat tabu doar pentru ca este impur, cum s-ar zice, din cauza indoctrinarii in masa.
Si nu este vorba neaparat de reproducere, sexualitatea nu este ceva ce poti alege tu, te nasti cu ea.
  • 0

#6
vladtepes

vladtepes

    ------

  • Posts
    1,693
  • Topics
    346
  • Reputation
    1052
  • Online
    56 days

O parere proasta, cand o sa ai copi, esti de acord sa vada pe strada 2 gagice care se ling? Sau mai rau, baieti? Este o tampenie, Dumnezeu ti-a dat un sex, respecta-l.

crezi ca daca zici ceva din parazitii o sa pari mai inteligent ?

si cum ti-ai dat tu seama ca un cuplu de homosexuali clar se vor linge pe strada ?

 

" Ma pis pe gay si nu-i normal ca copiii mei sa vada

Homosexuali care se ling in gura ostentativ pe strada "

 

 

Oamenii sunt facuti sa se inmulteasca. Sa ma anunti cand un cuplu format din doi barbati va putea face copii.

adoptie.


  • 2

#7
Axe

Axe

    Sef pe plantatie

  • Posts
    7,121
  • Topics
    432
  • Reputation
    6709
  • Online
    274 days

crezi ca daca zici ceva din parazitii o sa pari mai inteligent ?
si cum ti-ai dat tu seama ca un cuplu de homosexuali clar se vor linge pe strada ?
 
" Ma pis pe gay si nu-i normal ca copiii mei sa vada
Homosexuali care se ling in gura ostentativ pe strada "
 
 

adoptie.

Nu ascult parazitii si nici nu am auzit de aceasta melodie...
  • 0

#8
DELIRYC1337.

DELIRYC1337.

    Newbie

  • Posts
    20
  • Topics
    11
  • Reputation
    18
  • Online
    1 days
ma doare.n cot atata timp cat o sa cordesc si eu ceva.
  • 0

#9
vladtepes

vladtepes

    ------

  • Posts
    1,693
  • Topics
    346
  • Reputation
    1052
  • Online
    56 days

Nu ascult parazitii si nici nu am auzit de aceasta melodie...

:78:


  • 0

#10
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
A spune despre un om gay ca este anormal inseamna homofobie, intoleranta, fundamentalism religios. Un singur om daca este altfel trebuie respectat, nu ostracizat.

Nu as spune ca sunt sustinator doar al comunitatii LGBT deoarece as fi prea specific, ci mai degraba sustinator al unui sistem democratic.
  • 2

#11
c0re.

c0re.

    Last Motherfucker Breathin'

  • Posts
    2,749
  • Topics
    391
  • Reputation
    7433
  • Online
    92 days
Fiecare are dreptul de a alege ce vrea sa facă cu propria-i viață. Sincer, nu înțeleg cum unui bărbat îi poate place de alt bărbat, mi se pare ciudat, sau unei fete de alta fată;
Sincer, mie, nu-mi face placere sa vad doi bărbați pe stradă ținându-se de mână și doamna ferestre, sărutându-se. Am văzut de câteva ori, și pur și simplu mi s-a întors stomacul pe dos. Eu nu sunt de acord, dar fiecare are dreptul de a face ce vrea atâta timp cât nu încalcă legea.
  • 1

#12
Alex✔

Alex✔

    Hipster

  • Posts
    248
  • Topics
    104
  • Reputation
    643
  • Online
    40 days

O parere proasta, cand o sa ai copi, esti de acord sa vada pe strada 2 gagice care se ling? Sau mai rau, baieti? Este o tampenie, Dumnezeu ti-a dat un sex, respecta-l.

Hmm, daca tot e dezbatere.. ce parere ai despre persoanele care nu cred in Dumnezeul tau? Cele neo care vor sa iasa din lumea religioasa, sau `ateii`


  • 0

#13
szailor

szailor

    4 in the fanta

  • Posts
    6,902
  • Topics
    478
  • Reputation
    10735
  • Online
    245 days

Hmm, daca tot e dezbatere.. ce parere ai despre persoanele care nu cred in Dumnezeul tau? Cele neo care vor sa iasa din lumea religioasa, sau `ateii`


Asta e o discutie pentru un alt topic... dar parerea mea pe scurt este ca si ei au dreptul sa creada in ce vor dar trebuie sa respecte si ei, la randul lor, religia altora.
  • 0

#14
bosniak # RETIRED BFT XSS

bosniak # RETIRED BFT XSS

    sunt un prost

  • Posts
    11
  • Topics
    4
  • Reputation
    9
  • Online
    9 hours

A spune despre un om gay ca este anormal inseamna homofobie, intoleranta, fundamentalism religios. Un singur om daca este altfel trebuie respectat, nu ostracizat.

Nu as spune ca sunt sustinator doar al comunitatii LGBT deoarece as fi prea specific, ci mai degraba sustinator al unui sistem democratic.

Serios? Uite eu nu-i tolerez. Nu mi se pare normal atat timp cat Dumnezeu a lasat pe planeta si barbat si femeie sa existe astfel de oameni care dupa ce ca fac o chestie anormala, mai si cred ca restul sunt anormali, nu ei. 

:78:

 

crezi ca daca zici ceva din parazitii o sa pari mai inteligent ?

si cum ti-ai dat tu seama ca un cuplu de homosexuali clar se vor linge pe strada ?

 

" Ma pis pe gay si nu-i normal ca copiii mei sa vada

Homosexuali care se ling in gura ostentativ pe strada "

 

 

adoptie.

De ce a lasat Dumnezeu si femeie si barbat? Adoptia nu-i facuta pentru astfel de gunoaie de oameni care se ling pe strada, pentru ca, chiar asa e. Chiar asta se intampla. Acum mai nou, cica au si drepturi. Am auzit ceva de genul ca e nepoliticos sa spui "mama" si "tata" in preajma homosexualilor in unele tari si cel mai bine e sa spui "parintele 1" si "parintele 2". Ce idiotenie =))))))))))))))). Si apropo, inca o data revin la chestia cu adoptia. Copiii adoptati de homosexuali cum sunt facuti? Oare daca n-ar mai exista fenomenul numit "adoptie" cum s-ar inmulti viermii astia? Dupa cum zicea si anim, ei nu pot face copii, deci rezulta ca a fi homosexual nu e o chestie normala. O chestie normala nu-i aia' inventata de diversi cretini, ca astia. Apropo, vezi ca cei din trupa "Parazitii" sunt niste oameni cu capul pe umeri, care chiar spun bine ce zic, si foarte bine ca au curajul sa faca asta. Nu scot vorbe aiurea, "aruncate in vant", ca trupe gen "satra".

 

Hmm, daca tot e dezbatere.. ce parere ai despre persoanele care nu cred in Dumnezeul tau? Cele neo care vor sa iasa din lumea religioasa, sau `ateii`

E un singur Dumnezeu, si asta s-a demonstrat prin multe minuni si diverse fapte. Buddha, idolii, etc. sunt lucruri inventate de oameni care au considerat ca Dumnezeu nu le-a "satisfacut" toate cerintele si si-au inchipuit ei pe altcineva care are puterea sa execute orice comanda de-a lor. Drept dovada, niciuna dintre ele n-a putut vorbi, n-a putut savarsi nicio minune... sunt doar niste pietre. Cat despre atei, o sa vada la un moment dat puterea lui Dumnezeu prin diverse necazuri si poate-si vor da seama ca au facut ceva gresit, ca au avut o mentalitate gresita.

Musulmanii, ca sa vorbesc si despre ei, pentru ca-i un subiect dezbatut in ultima vreme, in opinia mea fac o chestie gresita, care stiu sigur ca e, apare si in cele zeci porunci (Decalogul) de la noi, crestinii. Nu e normal sa ucizi, sa iei viata cuiva sau sa ti-o iei tie. Doar Dumnezeu are dreptul sa ia viata cuiva, inclusiv tie, pentru ca el ti-a dat-o.

 

Fiecare are dreptul de a alege ce vrea sa facă cu propria-i viață. Sincer, nu înțeleg cum unui bărbat îi poate place de alt bărbat, mi se pare ciudat, sau unei fete de alta fată;
Sincer, mie, nu-mi face placere sa vad doi bărbați pe stradă ținându-se de mână și doamna ferestre, sărutându-se. Am văzut de câteva ori, și pur și simplu mi s-a întors stomacul pe dos. Eu nu sunt de acord, dar fiecare are dreptul de a face ce vrea atâta timp cât nu încalcă legea.

Dupa parerea mea, ar trebuie sa existe o lege impotriva acestor chestii, daca oamenii ar avea mai mult curaj si mai multa minte.

 

 

@Sfantul/saint. Esti chiar idiot, daca ai dat si tu cu ochii prin acest topic, macar spune-ti in pula mea parerea, serios vorbind si lasa glumele astea de prost.


Edited by bosniakAlaMiku, 13 April 2017 - 10:35.

  • 0

#15
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days
Adam si Eva.
  • 0

#16
bosniak # RETIRED BFT XSS

bosniak # RETIRED BFT XSS

    sunt un prost

  • Posts
    11
  • Topics
    4
  • Reputation
    9
  • Online
    9 hours

Adam si Eva.

Ok.


  • 0

#17
vladtepes

vladtepes

    ------

  • Posts
    1,693
  • Topics
    346
  • Reputation
    1052
  • Online
    56 days

 

De ce a lasat Dumnezeu si femeie si barbat? Adoptia nu-i facuta pentru astfel de gunoaie de oameni care se ling pe strada, pentru ca, chiar asa e. Chiar asta se intampla. Acum mai nou, cica au si drepturi. Am auzit ceva de genul ca e nepoliticos sa spui "mama" si "tata" in preajma homosexualilor in unele tari si cel mai bine e sa spui "parintele 1" si "parintele 2". Ce idiotenie =))))))))))))))). Si apropo, inca o data revin la chestia cu adoptia. Copiii adoptati de homosexuali cum sunt facuti? Oare daca n-ar mai exista fenomenul numit "adoptie" cum s-ar inmulti viermii astia? Dupa cum zicea si anim, ei nu pot face copii, deci rezulta ca a fi homosexual nu e o chestie normala. O chestie normala nu-i aia' inventata de diversi cretini, ca astia. Apropo, vezi ca cei din trupa "Parazitii" sunt niste oameni cu capul pe umeri, care chiar spun bine ce zic, si foarte bine ca au curajul sa faca asta. Nu scot vorbe aiurea, "aruncate in vant", ca trupe gen "satra".

chiar as vrea sa vad unde ai citit tu porcaria aia.

pai nu s-ar mai inmulti , dar astea nu inseamna ca nu o sa mai fie oameni care sunt homosexuali , homosexuali sunt facuti la fel ca ceilalti , act sexual , nu e nimic diferit .

pai eu nu cred ca cineva o sa vada doi homosexuali care isi dau limbi in mijlocu strazii , nu conteaza ca sunt homosexuali , au si ei limitele lor.

eu nu cred ca tu o sa te plangi cand o sa vezi doua bunaciuni care isi dau limbi in mijlocu strazii , asa ca , calm your tits.


  • 1

#18
#AN3T.

#AN3T.

    Stay strong!

  • Posts
    8,917
  • Topics
    413
  • Reputation
    7116
  • Online
    127 days

chiar as vrea sa vad unde ai citit tu porcaria aia.

pai nu s-ar mai inmulti , dar astea nu inseamna ca nu o sa mai fie oameni care sunt homosexuali , homosexuali sunt facuti la fel ca ceilalti , act sexual , nu e nimic diferit .

pai eu nu cred ca cineva o sa vada doi homosexuali care isi dau limbi in mijlocu strazii , nu conteaza ca sunt homosexuali , au si ei limitele lor.

eu nu cred ca tu o sa te plangi cand o sa vezi doua bunaciuni care isi dau limbi in mijlocu strazii , asa ca , calm your tits.

dar poate femeile alea doua se pregateau de oral


  • 0

#19
kalfany111111

kalfany111111

    sᴛᴀʏ ᴜᴘ, sᴏᴍᴇʜᴏᴡ

  • Posts
    123
  • Topics
    37
  • Reputation
    107
  • Online
    6 days

Am o parere normala, nu cred ca e nevoie de o dezbatere deoare ce toti suntem facuti din aceeasi carne, acelasi material, aceleasi organe, daca tie iti place altceva, nu o sa ma iau de tine, daca esti contra, nu-mi pasa, eu sincer sunt pro si ii sustin, dar, daca esti contra nu sar cu gura, ai propia parere, eu am alta parere.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users