Jump to content


Dezbatere despre gratiere.


  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1
deleted_Einstein калашников

deleted_Einstein калашников

Ce parere aveti despre proiectul asa-numit gratierea care s-a realizat

aseara in jurul orei 11, scotand 3000 de persoane din inchisori sau chiar dandu-le o pedeapsa mai scurta ?

Va astept opinia mai jos.

 

Parerea mea despre acest lucru este ca, Liviu Dragnea si toti hotii din parlament care se giugiulesc in poponet reciproc,

dau semn cum ca Romania este o tara foarte proasta unde numai hotia este pe primul loc dar si prostia bine-inteles.

Ei s-au gandit cum ca daca na, daca ii scot pe jegosii care trebuiau sa infunde puscaria sa se intample reciproc pentru ei pe viitor, s.a.m.d.

Pana si Klaus Iohannis am vazut ca era contra acestui program dar mii de persoane au iesit in diferite orase din tara pentru a protesta din cauza rahatului care se intampla. Dar cred ca nici el nu a avut putere singur de a ii opri pe jegosii ceilalti din parlament sa faca acest lucru. Eu sincer de aia vad doctori de abia ce au luat rezidentiatul si au facut maxim 1 an sau si mai putin munca la noi in tara dupa indreptandu-se spre alte tari unde acolo statul este unul serios, fara hoti imbecili si cu salarii mult mai bune unde pot sa-si faca o viata mai reusita decat in jegul asta penal din Romania, bine-inteles si ceilalti oameni nu numai doctorii se indreapta din ce in ce mai mult pe fiecare an spre alta tara straina deoarece nu ai cum sa traiesti de exemplu ai avut o soarta mai nenorocita in viata si ai salariu in Romania de maxim 800 lei. Am auzit ca si profesorii din Romania fara nici un grad de profesionalism in acest domeniu nu poti lua mai mult de 500-800 lei pe luna, sunt anumite grade pe vechime stiu. Dar si daca esti in functia de profesor liceu / scoala si ai vechime in profesorat de peste 15 ani tot degeaba ca mai mult de 1500-2000 lei pe luna nu iei, 2000 lei pe luna daca esti norocos(oasa) si ai si ore suplimentare. Ca sa rezum si cu salariile din tara asta, oamenii nu au din ce trai ca primesc putini bani pentru ca na, daca esti in parlament nu e pacat sa nu ai o vila la Snagov si sa ai B.M.W. placat cu aur si pe jenti cu diamante.

 

Ma scuzati daca am avut cumva cateva greseli gramaticale.



#2
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Nu fiti tristi dragi civili. Impreuna vom lupta pentru dreptate !


  • 0

#3
deleted_Einstein калашников

deleted_Einstein калашников

Nu fiti tristi dragi civili. Impreuna vom lupta pentru dreptate !

Daca tie iti arde de glume poti pleca, 20 kg ud in pantaloni.

Cius.



#4
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

 

Daca tie iti arde de glume poti pleca, 20 kg ud in pantaloni.

Cius.

 

E o tara libera fac ce vr


  • 0

#5
󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡󠀡󠀡󠀡Hammond

󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡󠀡󠀡󠀡Hammond

    Retired Staff Member

  • Posts
    0
  • Topics
    39
  • Reputation
    0
  • Online
    40 days

so luati, eu tot o sa scot puscariasii


  • 0

#6
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

so luati, eu tot o sa scot puscariasii

Domnule Grindeanu cititi scrisoarea


  • 0

#7
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Niste gunoaie. Haideti sa linsam orice functionar public a carui fata nu ne place.


  • 1

#8
deleted_Einstein калашников

deleted_Einstein калашников

E o tara libera fac ce vr

 

so luati, eu tot o sa scot puscariasii

Acest topic a fost realizat pentru a iti impartasi cu celelalte persoane opinia despre acest lucru pe care l-am spus si mai spus

asa-zisul proiect 'gratierea', nu sa va bateti joc mancatori de margarina pe paine ce sunteti care va doare-n basca de asta dar mamele si tatii vostri facandu-si griji despre ce se intampla in ultimul timp in tara asta.



#9
󠀡󠀡󠀡Hammond󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡

󠀡󠀡󠀡Hammond󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡

    Black - Tester Taxi LV

  • Posts
    656
  • Topics
    137
  • Reputation
    180
  • Online
    22 days
Nu-mi pasa , frate asculata 85% suntem doar copii care au intre 11-16 ani... daca sunt 15% dastia care au peste 17.. deci nu prea are rost... noi stam aci sa ne jucam nu sa discutam despre "gratiere"/"amnistie" sau altceva... sincer iti bati capu'.
@ , pune-le la punct toate ma ( faci revolutie ?).
  • 0

#10
󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡󠀡󠀡󠀡Hammond

󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡󠀡󠀡󠀡Hammond

    Retired Staff Member

  • Posts
    0
  • Topics
    39
  • Reputation
    0
  • Online
    40 days

 

Acest topic a fost realizat pentru a iti impartasi cu celelalte persoane opinia despre acest lucru pe care l-am spus si mai spus

asa-zisul proiect 'gratierea', nu sa va bateti joc mancatori de margarina pe paine ce sunteti care va doare-n basca de asta dar mamele si tatii vostri facandu-si griji despre ce se intampla in ultimul timp in tara asta.

 

 

 

Acest topic a fost realizat pentru a iti impartasi cu celelalte persoane opinia despre acest lucru pe care l-am spus si mai spus

asa-zisul proiect 'gratierea', nu sa va bateti joc mancatori de margarina pe paine ce sunteti care va doare-n basca de asta dar mamele si tatii vostri facandu-si griji despre ce se intampla in ultimul timp in tara asta.

 

o rly?


  • 0

#11
reddit

reddit

    wake the fuck up samurai

  • Posts
    6,320
  • Topics
    538
  • Reputation
    7833
  • Online
    203 days

Nu fiti tristi dragi civili. Impreuna vom lupta pentru dreptate !

20141103110154victor-ponta-dumnezeu-jude


  • 2

#12
ONISION

ONISION

    勝者

  • Posts
    143
  • Topics
    47
  • Reputation
    135
  • Online
    19 days

Nu fiti tristi dragi civili. Impreuna vom lupta pentru dreptate !

du-te-n cacat de idiot

protestele astea fac romania de cacat si tie iti arde de glume ? pfu , de mai mult de gunoier te faci , ma fac popa

 

cat despre dezbatere , ce sa spun , o gramada de idioti care cred ca pot face ceva , ce sa faca ? nimic , am vazut un grup de protestatari in fata blocului meu si le-am strigat :duceti-va la culcare!

adica de ce dracu sa stai in frig pentru nimic , las-o balta

frate , fii destept , ce poti schimba prin proteste ? efectiv nimic , nici o data nu o sa ma duc la un protest sa imi inghete picioarele pentru ca nici nu stiu de ce sunt acolo  , so ? 

 

@DeNiS=D sau cum dracu te cheama

 

nu suntem inapoiati la minte , e generatia tableta/calculator/nolife etc , fiecare are o parere despre orice acum , so , ne putem da cu parerea , crezi ca un om de 45 de ani sta pe forumuri sa dezbata subiecte? uitati-va la parintii vostri , se uita la televizor si zic :rip romania , ce? 


Edited by ★ O N I S I O N ★, 01 February 2017 - 22:17.

  • 0

#13
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

Sunteti prea mici pentru a discuta despre acest lucru :(


  • 0

#14
TheWolfy707

TheWolfy707

    LEAFCHAN

  • Posts
    1,461
  • Topics
    1026
  • Reputation
    1419
  • Online
    88 days

du-te-n cacat de idiot

protestele astea fac romania de cacat si tie iti arde de glume ? pfu , de mai mult de gunoier te faci , ma fac popa

 

cat despre dezbatere , ce sa spun , o gramada de idioti care cred ca pot face ceva , ce sa faca ? nimic , am vazut un grup de protestatari in fata blocului meu si le-am strigat :duceti-va la culcare!

adica de ce dracu sa stai in frig pentru nimic , las-o balta

frate , fii destept , ce poti schimba prin proteste ? efectiv nimic , nici o data nu o sa ma duc la un protest sa imi inghete picioarele pentru ca nici nu stiu de ce sunt acolo  , so ? 

da ai ceva impotriva? poti suge o acadea


  • 0

#15
ONISION

ONISION

    勝者

  • Posts
    143
  • Topics
    47
  • Reputation
    135
  • Online
    19 days

da ai ceva impotriva? poti suge o acadea

omule , te rog eu frumos , du-te in lumea ta si lasa-ne pe noi astia de dezbatem subiecte ca papagalii ,te rog eu frumos , caterinca e caterinca , dar seriozitatea e seriozitatea (stai ce plm , e off topic , un forum de pustani , nvm , hai sa ma dau important)


  • 0

#16
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Tu intrii pentru crima si sa iesi mai devreme? Hai sa lasam violatorii,criminalii sa fie liberi,Pentru o tara mai buna ! 

Nah,parerea mea?Pedeapsa cu moartea sa fie bagata la loc,sa fie sentinte mai mari.Din moment ce ai facut ceva ilegal,in special crima si violul,ai fost constient ca faci asta.Dar,chestia este facuta pentru marii parlamentari ca sa iasa ei mai repede,daca cititi anumite chestii/vedeti documentare pe internet va veti da seama de diferenta dintre oamenii de rand in inchisoare si marii 'smecheri' ai romaniei.Pentru ei inchisoarea e ca si o casa,pentru cei de rand nu,e teroare.Vi se pare normal?Nici mie.


  • 0

#17
deleted_AnImBist.

deleted_AnImBist.
O parere simpla. Aceasta lege este un ca**t iar cei care sunt in puscarie, sa fie violati pana nu mai au aia unde sa le bage, si sa infunde puscaria. Atat.

#18
szailor

szailor

    4 in the fanta

  • Posts
    6,902
  • Topics
    478
  • Reputation
    10735
  • Online
    245 days

Tata a fost in puscarie cativa ani, din 2013 daca imi amintesc corect. Era arestat preventiv, motiv? Evaziune fiscala.

 

Idk, mie unul nu mi se pare normal, nu m-am informat foarte bine cu ce s-a intamplat cu tata, eram mai mic cu cativa ani si nu gandeam la fel cum gandesc acum, dar tin minte ca am discutat cu mama despre asta si mi-am dat seama ca nu e normal.

 

Apropo, este o dezbatere, ar trebuii sa discutati intr-un mod civilizat, nu sa va injurati ca la usa cortului. Incetati.


  • 0

#19
deleted_Keed™

deleted_Keed™
Doar vorbele unui călugăr va spun si cred ca restul vine de la sine : "un popor se identifica in societate prin cultura ,onoare si credință ",îmi dau seama de gradul de cultura al tinerilor frumoși si " inteligenți " când pe multe panicarde vedeam scris "neamsaturat" legat.De asemenea acesta este scopul lor ,am încercat sa adoptam modelul politic britanic ,sa aducem un străin .Cu ce folos? Un străin care sa fie marioneta serviciilor secrete ungurești care sunt laojloc aici si care vor sa provoace un război civil ca apoi sa se îndeplinească veșnică lor dorință ,sa ia Transilvania ,iar noi ii facem jocul ,il punem președinte pe un așa zis profesor la care intrebat cum a făcut el alea 8 case + apartamente de-a lungul anilor si ceilalți profesori nu pot a răspuns :"Ghinion" ,refuz sa cred ca fac parte dintr-un popor care se bate cu pumnu-n piept sperând la mai bine când defapt noi singuri distrugem tara si refuz sa-mi vând onoarea mea si sangele meu romanesc pentru o suma de bani . De asemenea vorbele unui mare istoric roman :"cum fiecare dintre noi avem buletinul sa ne identificam așa buletinul unei tari este istoria sa"Nu țin cu nimeni ,de multe ori am fost invitat sa particip la ședințe de partid sa ma înscriu deoarece mult ma considera un om cu o gândire consecventa si realista dar niciodată nu m-am dus sau am sa ma duc in căcatul acela.Eu am un scop mai nobil in viață acela de a ajuta oameni ,dorind sa ma fac doctor ,asta vizavi de cei care or sa sara in dobitocia lor sa spună ca tin cu ponta sau etc.O sa revin cu o concluzie diseara

#20
c0re.

c0re.

    Last Motherfucker Breathin'

  • Posts
    2,749
  • Topics
    391
  • Reputation
    7433
  • Online
    92 days
Mâine / poimâine o sa vezi : după ce soția lui Dragnea a fost f**uta mai bine de Victor Ponta decât de el, aceasta a decis sa plece cu Victor Ponta.
După 2 zile : Dragnea a decis sa scoată pedeapsa cu închisoarea criminalilor, și în schimb sa primeasca o vacanță în Fiji.


M**e guvernului. Nu întregii țări. România nu este o țară de căcat; România este o tara a cărei conducere este de căcat.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users