Jump to content


Dezbatere despre romi !


  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#1
deleted_Keed™

deleted_Keed™

Voi ce parere aveti despre tigani? 

 

Parerea mea sincera : Nu am nimic cu ei , sunt oameni ca si noi , doresc sa aiba aceleasi drepturi . Cu ce fac ei si ce se intampla in lume si cum e vazuta Romania in strainatate din cauza lor dupa parerea mea ecuatia e simpla . Cei care stau la locul lor si respecta legile , ajuta la munca si productia industriala a tari sunt de parere sa aibe aceleasi drepturi ca si noi . Cei care sunt asa zisi "cocalari " , fura , ucid , in strainatate tot la fel si fac ce fac , simplu sa fie dusi undeva , izolati si sa fie toti adunati intr-un loc . E atat de simplu my friend .

 

 

No offense pentru cei ce sunt tigani de pe aici , aia e parerea mea sincera



#2
szailor

szailor

    4 in the fanta

  • Posts
    6,902
  • Topics
    478
  • Reputation
    10735
  • Online
    245 days

Si eu sunt tigan daca ma crezi sau nu :) (bine, poate era putin evident din moment ce am pus poze cu mine)

 

Cand eram mai mic nu faceai diferenta intre mine si stereotipul de cocalar spargator de seminte :lol:

 

Nu stiu cum de eram asa prost sincer, acum sunt putin mai normal, nu sunt tratat foarte diferit, decat prietenii mei mai fac glume rasiste de fata cu mine dar eu nu ma supar pentru ca stiu ca glumesc si zic si eu cateva :))

 

Nu toti se comporta normal, especially tiganii aia cu fuste lungi si vorbesc atat de tare incat nu-ti mai auzi propriile ganduri.

Ce-i drept, toti suntem oameni, nu ar trebuii sa ii omoram pentru cum sunt, circumstantele i-au transformat in ceea ce sunt acum.


  • 1

#3
seek △

seek △

    #nepermitem

  • Posts
    70
  • Topics
    8
  • Reputation
    74
  • Online
    8 days

Nu fac diferente deoarece si eu ma trag dintrun neam de tigani.

Daca sunt tigan care e problema ? 

Si mie la fel imi bate inimina  !


  • 2

#4
deleted_AnImBist.

deleted_AnImBist.

Hmmm, ce parere sa am despre tigani? Sunt oameni ca noi, consider ca nu trebuie exclusi din societate mai ales cei care nu aduc reputatia Romaniei mai jos decat este acum. Daca esti tigan esti om ca mine, bineinteles nu am nimic cu cei care stiu ce este ala respect.

Despre cocalari si hoti trebuie castrati sa nu se mai inmulteasca prostia in Romania.



#5
deleted_Emilian.

deleted_Emilian.
Uau, ti-ai gasit locul potrivit unde poti tine o dezbatere despre rromi, tinand cont ca aceasta comunitate e formata in mare parte de pusti sub 15 ani.

#6
ShakeY.

ShakeY.

    Always and forever.

  • Posts
    6,996
  • Topics
    197
  • Reputation
    6975
  • Online
    163 days

Si eu sunt tigan daca ma crezi sau nu :) (bine, poate era putin evident din moment ce am pus poze cu mine)

 
Cand eram mai mic nu faceai diferenta intre mine si stereotipul de cocalar spargator de seminte :lol:
 
Nu stiu cum de eram asa prost sincer, acum sunt putin mai normal, nu sunt tratat foarte diferit, decat prietenii mei mai fac glume rasiste de fata cu mine dar eu nu ma supar pentru ca stiu ca glumesc si zic si eu cateva :))
 
Nu toti se comporta normal, especially tiganii aia cu fuste lungi si vorbesc atat de tare incat nu-ti mai auzi propriile ganduri.
Ce-i drept, toti suntem oameni, nu ar trebuii sa ii omoram pentru cum sunt, circumstantele i-au transformat in ceea ce sunt acum.


Stiu ca esti, părerea mea? Nu suport țiganii, insa unii dintre ei merita respectul meu...si eu strig mereu MA MANDRESC CA SUNT TIGAN, insa majoritatea fac gesturi de țigani..si asta ma determină sa ii urăsc...pe unii.. So, conclusion, i love some of them.
  • 1

#7
Angel

Angel

    Legend

  • Posts
    3,988
  • Topics
    237
  • Reputation
    3267
  • Online
    140 days

Tigani? Hm

Acum 2 ani m-am luat la bataie cu niste tigani pentru ca erau tari in gura si tupeisti. Veneau, imi bateau in poarta si injurau de toti mortii si ranitii. Am o parere foarte proasta pentru tigani, dar nu pentru toti. Mai sunt si tigani cu obraz.


  • 0

#8
einstein 

einstein 

    kollege kidd

  • Posts
    1,609
  • Topics
    71
  • Reputation
    1652
  • Online
    26 days

Si eu sunt tigan daca ma crezi sau nu :) (bine, poate era putin evident din moment ce am pus poze cu mine)
 
Cand eram mai mic nu faceai diferenta intre mine si stereotipul de cocalar spargator de seminte :lol:
 
Nu stiu cum de eram asa prost sincer, acum sunt putin mai normal, nu sunt tratat foarte diferit, decat prietenii mei mai fac glume rasiste de fata cu mine dar eu nu ma supar pentru ca stiu ca glumesc si zic si eu cateva :))
 
Nu toti se comporta normal, especially tiganii aia cu fuste lungi si vorbesc atat de tare incat nu-ti mai auzi propriile ganduri.
Ce-i drept, toti suntem oameni, nu ar trebuii sa ii omoram pentru cum sunt, circumstantele i-au transformat in ceea ce sunt acum.

idem my tzighan frend
  • 1

#9
CosmiNNNz0rr

CosmiNNNz0rr

    #42OBLAZEIT #GETREKT

  • Posts
    303
  • Topics
    84
  • Reputation
    529
  • Online
    24 days

sunt spoitor


  • 0

#10
linii.bro

linii.bro

    In my grave, I'll rot

  • Posts
    1,601
  • Topics
    565
  • Reputation
    1238
  • Online
    97 days

nu suport tiganii, ii place lu un tigan d'aceeasi femeie ca si mine si ma enerveaza ca se baga in seama singur, e smecher ca e smecher da' smecherii se ard in cur lua-i-as neamu' la peleu de tigan prost, scuze neurotic.

la mine in sat tiganii se extind exact ca gaz-ul din h1z1, crede-ti-ma. va arat pe google map daca vreti.


  • 0

#11
deleted_Einstein калашников

deleted_Einstein калашников

Tigani? Hm

Acum 2 ani m-am luat la bataie cu niste tigani pentru ca erau tari in gura si tupeisti. Veneau, imi bateau in poarta si injurau de toti mortii si ranitii. Am o parere foarte proasta pentru tigani, dar nu pentru toti. Mai sunt si tigani cu obraz.

sunt genul de tigani ce trebuie lasati in pace.

daca pe tine te mananca-n cur si n-are cine sa te scarpine decat varful degetelor ale tiganilor

ca n-au bani nici de papuci pana-n maduva curului e treaba ta.

Ce parere sa ai despre tigani ?

Ce pot spune, o parte din tigani sunt ok dar altii sunt cersetori, hoti, prosti, s.a.m.d.



#12
szailor

szailor

    4 in the fanta

  • Posts
    6,902
  • Topics
    478
  • Reputation
    10735
  • Online
    245 days

nu suport tiganii, ii place lu un tigan d'aceeasi femeie ca si mine si ma enerveaza ca se baga in seama singur, e smecher ca e smecher da' smecherii se ard in cur lua-i-as neamu' la peleu de tigan prost, scuze neurotic.

la mine in sat tiganii se extind exact ca gaz-ul din h1z1, crede-ti-ma. va arat pe google map daca vreti.

teoretic sunt tigan dar eu nu prea consider ca sunt, doar pielea e de mine :))


  • 0

#13
Chelios

Chelios

    The Notorious

  • Posts
    2,195
  • Topics
    150
  • Reputation
    3054
  • Online
    214 days

Tiganii sunt fortza.Am crescut intr-un cartier plin de tigani si nu am avut niciodata vreo problema cu ei.Ba chiar m-au ajutat cand a fost vorba de conflicte cu persoane din alte cartiere.E chiar un adevarat mix cultural in Zona Mazepa-Piata (stie Tico) :D Am tigani ursari,pletosi,spoitori,dobrogeni,căldărarii etc.Poate unii par golani la prima vedere,insa dupa ce ajungi sa-i cunosti poti sesiza o schimbare drastica de comportament cand esti in preajma lor,adica eu fiind civilizat am reusit sa fiu un model pentru unii care erau receptivi la nou,la dezvoltare pe plan spiritual.Ceea ce admir la ei este spiritul de unitate,deoarece ei ca si Dani Mocanu nu dau inapoi cand vad vreo amenintare care vine din afara cartierului.So big up pentru baietii mei!  :67:


  • 3

#14
Remyx_

Remyx_

    Newbie

  • Posts
    5
  • Topics
    15
  • Reputation
    21
  • Online
    19 hours
nu am nimic cu nimeni dar eu cunosc foarte bine cum stă treaba cu țigani pentru ca eu stau intr un cartier full de țigani şi din câte am aflat sunt moldovenii in străinătate care se dau drept țigani din cauza culori de piele etc.. infine mai sunt şi țigani care fac treaba asta nu sunt mulți dar in rest de 95% sunt buni si de treaba. dc le i au apărarea? nu sunt țigan dar nu mi se pare corect sa jignim fara sa cunoaştem sau ca nu ii suportati ca ascultă manele... eu sunt bulgar la noi asta e o tradiție
dar pe spoitori ursari sau pe aia de la cioabă pnm
.nu ii suport nu pentru ca sunt plini de banii ci pentru ca sunt inapoiați

Edited by Remyx_, 11 January 2017 - 13:18.

  • 0

#15
neacristy

neacristy

    Backend Developer

  • Posts
    2,736
  • Topics
    615
  • Reputation
    1712
  • Online
    118 days

Nuj de voi, dar am tigani in clasa si facem caterinca pe la ore deci da


  • 1

#16
ONISION

ONISION

    勝者

  • Posts
    143
  • Topics
    47
  • Reputation
    135
  • Online
    19 days

ce cacat sa zic , am avut un tigan in clasa , i-am [CENSORED] 2 palme si s-a dus la dracu

 

acum pe bune vorbind , nu ma intereseaza de ei , le zic un singur lucru : [CENSORED] , pentru ca din cauza lor romania este caracterizata cum este de francezi sau unguri , so , [CENSORED] TIGANILOR , [CENSORED]


Edited by TheWolf #, 14 January 2017 - 12:29.
Totul in limita bunului simt. Fara injuraturi,da? warn

  • 1

#17
deleted_Einstein калашников

deleted_Einstein калашников

ce cacat sa zic , am avut un tigan in clasa , i-am futut 2 palme si s-a dus la dracu

 

acum pe bune vorbind , nu ma intereseaza de ei , le zic un singur lucru : MUIE , pentru ca din cauza lor romania este caracterizata cum este de francezi sau unguri , so , MUIE TIGANILOR , MUIE

ai si tu dreptatea ta chiar daca esti rasist intr-un fel.

cum ca tiganii fura prin tarile scandinave anglia s.a.m.d.



#18
ONISION

ONISION

    勝者

  • Posts
    143
  • Topics
    47
  • Reputation
    135
  • Online
    19 days

 

ai si tu dreptatea ta chiar daca esti rasist intr-un fel.

cum ca tiganii fura prin tarile scandinave anglia s.a.m.d.

 

sunt rasist , nu imi plac tiganii sau negrii (cand ii vad pe strada fug cat de tare pot dracu , ma sperie)


  • 0

#19
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days
Atât timp cât n-au treabă cu mine,n-am nimic cu ei. Părerea mea? Este una bună,sunt oameni la fel ca noi,nu contează că e de altă etnie.Se trag din indieni doar că sunt peste tot,n-au un loc al lor. Mulți dintre ei nu-și declară copiii și nu plătesc taxele pe care le plătim noi,oamenii de rând cum s-ar spune. În rest,sunt de treabă. Mulți sunt cu mult mai educați față de un râs de român.
  • 0

#20
󠀡󠀡󠀡Hammond󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡

󠀡󠀡󠀡Hammond󠀡󠀡󠀡󠀡󠀡 󠀡

    Black - Tester Taxi LV

  • Posts
    656
  • Topics
    137
  • Reputation
    180
  • Online
    22 days
Eu sunt tigan deci.. nu toti sunt educati si bine crescuti... nu stiu de ce majoritatea au ceva cu tiganii dar infine eu nu le pun in seama.
Sunt de acord cu unii dintre voi.
O sară bună!
  • 2




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users