Jump to content


Photo

Christmas Edition

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

#Christmas Edition 4

In randurile de mai jos am sa specific mai detaliat ce s-a adaugat pe editia de iarna din acest an a server-ului.

 

Updates:

- /santaland -> Harta in tematica sarbatorilor de iarna pe care puteti gasii toate jocurile si event-urile.

- Au fost sterse cateva comenzi care oricum erau inutile.

- A fost schimbat textdraw-ul de la intrarea pe server si textdraw-ul de sub mini-map. Anul acesta nu mai avem bradut de craciun, devenise cam -banal.

- Casele de la /santaland pot fi colindate. Poti colinda fiecare casa in parte doar odata la cateva ore.

- Joc cu masini teleghidate ce se gaseste tot la /santaland. Fiecare stea colectata iti aduce un mic premiu.

- Loteria lui Mos Craciun -> Cadourile primite acolo sunt duble fata de cadourile primite in mod obisnuit, de aceea pentru a intra acolo trebuie sa platesti o taxa in valoare de 200 coins.

- Casa lui Mos Craciun -> In ea exista cate-un cadou ascuns ce se spawneaza intr-o noua pozitie din casa dupa ce este gasit de-un jucator. Cadourile respective iti aduc coins, bani, si alte statistici.

- Patinoar -> Asemanator cu cel de la /icerink, doar ca acesta e pe harta de la /santaland si poate fi accesat fara a folosii vreo comanda.

- Grinch Shootout -> Odata la 30 de minute, se spawneaza un monstru pe harta de la /santaland care poate fi distrus cu ajutorul altor jucatori. Singura arma care-l afecteaza e pusca (de aceea exista pickup-uri cu acea arma acolo). Odata distrus, toti jucatorii de pe server, indiferent daca au participat sau nu la event, vor primii 500 coins, $30.000 si un gift aleatoriu de la Mos Craciun :)).

- Modificate cateva categorii de la /stats. Informatiile sunt mai restranse acum.

- Adaugate harti noi la /ls, /sf si /lv in aceiasi tematica.

- Am reparat cateva bug-uri minore descoperite in timpul testelor catorva update-uri, dar si altele de care mi-am amintit de mai de mult.

 

Multumiri speciale lui LimiTLesS pentru harti si o parte din idei.


  • 13




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users