Jump to content


Photo

Rocket Event #4 (1.12.2015)


  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#21
ECHO

ECHO

    Sr. Member

  • Posts
    684
  • Topics
    14
  • Reputation
    1530
  • Online
    14 days

Deci daca am admin level 4 pot participa, cu conditia sa ma ocup de reporturi pe durata event-ului. Vreau sa castig pe ultimul. Obligatoriu =) XD


  • 0

#22
Single.LEGEND

Single.LEGEND

    cf

  • Posts
    1,306
  • Topics
    190
  • Reputation
    1686
  • Online
    51 days

mdea si am ban =]


  • 0

#23
# Cazacu

# Cazacu

    Teracota.

  • Posts
    2,087
  • Topics
    244
  • Reputation
    3942
  • Online
    91 days

Pacat de cei cu level 8,9,10 ;( 

bai,sa vezi ce lag o sa fie :].


  • 0

#24
ELIAS

ELIAS

    AKA DR.FLOW

  • Posts
    394
  • Topics
    94
  • Reputation
    399
  • Online
    11 days

Bafta   B) 


  • 0

#25
JohnShony

JohnShony

    #҉ H҉a҉z҉a҉r҉d҉

  • Posts
    291
  • Topics
    88
  • Reputation
    245
  • Online
    10 days

asta e dezavantajul sa ai admin 10..

Știu, hamy,Știu. Si eu doar pentru, Rabk-Up pe forum participam
  • 0

#26
CarloS.

CarloS.

    Whats my name?

  • Posts
    712
  • Topics
    203
  • Reputation
    781
  • Online
    11 days
Dacă ieri au fost 180 pe server , sper ca la rocket event sa trecem de 200 !

Toată lumea pe server !
  • 0

#27
DWIGHT

DWIGHT

    Oldish'

  • Posts
    15,000
  • Topics
    1140
  • Reputation
    20000
  • Online
    194 days

Pentru ca maine e o zi destul de importanta pentru toti romanii, XSS o sarbatoreste si in acest an prin organizarea unui event!
Asemeni Rocket Event-urilor anterioare, event-ul de maine se va desfasura la fel, dupa aceiasi organizare.
 
Desfasurare:
- Toti jucatorii vor primii rocket la inceputul event-ului si apoi la fiecare spawn pana la terminarea sa.
- Pe timpul event-ului Kill-urile, Killing Spree-ul si alte statistici de genul nu se vor adauga la /stats.
- Event-ul se va desfasura pe toata harta! In anii trecuti spawn-urile clanurilor si ale gang-urilor erau dezactivate, de data asta nu vor mai fi pentru ca statisticile respectiva oricum nu se vor adauga la /stats, /gstats, etc.
- Castigator este cel care la final strange cele mai multe kill-uri!
- Adminii de level 8, 9 si 10 nu au voie sa participe. Ceilalti au voie sa participe, insa, sunt obligati sa se ocupe de reports si de problemele aparute pe durata event-ului.
- Kill-urile facute in timpul event-ului se reseteaza doar daca jucatorul respectiv iese de pe server. Asta inseamna ca jucatorul trebuie sa ramana online pe server pana la terminarea event-ului ca sa fie sigur ca a castigat ceva.
- Jucatorii prinsi cu coduri sau care incurca in vreun fel desfasurarea event-ului, vor primii direct ban o zi, fara vreun avertizment!
- Event-ul se va desfasura in trei etape la ore diferite. Una la 16:00, a doua la 19:30, iar ultima si cea mai importanta, la 20:15!
 
Premii:
- Event 16:00 | Admin level 5, VIP (permanent), 50.000 Coins.
- Event 19:30 | Admin level 8, VIP (permanent), 80.000 Coins, $999.999.999, 5 key-uri artificii.
- Event 20:15 | Admin level 10, VIP Gold (permanent), 100.000 Coins, $999.999.999, 10 key-uri de artificii, o masina personala, un key de 10.000 Kills, Rank-up pe forum (ex: daca e membru, va primii VIP, daca e VIP, va primii Moderator, daca e Moderator, va primii S.Admin). 
 
Succes!

Moama eu vreau sa castig la ultimuuul! =]]
Ai admin lvl 8(dey)
  • 0

#28
Swepy

Swepy

    Bass Generation

  • Posts
    3,458
  • Topics
    684
  • Reputation
    3794
  • Online
    75 days

Pentru ca maine e o zi destul de importanta pentru toti romanii, XSS o sarbatoreste si in acest an prin organizarea unui event!
Asemeni Rocket Event-urilor anterioare, event-ul de maine se va desfasura la fel, dupa aceiasi organizare.

Desfasurare:
- Toti jucatorii vor primii rocket la inceputul event-ului si apoi la fiecare spawn pana la terminarea sa.
- Pe timpul event-ului Kill-urile, Killing Spree-ul si alte statistici de genul nu se vor adauga la /stats.
- Event-ul se va desfasura pe toata harta! In anii trecuti spawn-urile clanurilor si ale gang-urilor erau dezactivate, de data asta nu vor mai fi pentru ca statisticile respectiva oricum nu se vor adauga la /stats, /gstats, etc.
- Castigator este cel care la final strange cele mai multe kill-uri!
- Adminii de level 8, 9 si 10 nu au voie sa participe. Ceilalti au voie sa participe, insa, sunt obligati sa se ocupe de reports si de problemele aparute pe durata event-ului.
- Kill-urile facute in timpul event-ului se reseteaza doar daca jucatorul respectiv iese de pe server. Asta inseamna ca jucatorul trebuie sa ramana online pe server pana la terminarea event-ului ca sa fie sigur ca a castigat ceva.
- Jucatorii prinsi cu coduri sau care incurca in vreun fel desfasurarea event-ului, vor primii direct ban o zi, fara vreun avertizment!
- Event-ul se va desfasura in trei etape la ore diferite. Una la 16:00, a doua la 19:30, iar ultima si cea mai importanta, la 20:15!

Premii:
- Event 16:00 | Admin level 5, VIP (permanent), 50.000 Coins.
- Event 19:30 | Admin level 8, VIP (permanent), 80.000 Coins, $999.999.999, 5 key-uri artificii.
- Event 20:15 | Admin level 10, VIP Gold (permanent), 100.000 Coins, $999.999.999, 10 key-uri de artificii, o masina personala, un key de 10.000 Kills, Rank-up pe forum (ex: daca e membru, va primii VIP, daca e VIP, va primii Moderator, daca e Moderator, va primii S.Admin).

Succes!

Moama eu vreau sa castig la ultimuuul! =]]
Ai admin lvl 8(dey)

[XSS]D.M.X admin 0.
  • 0

#29
stalker.  

stalker.

    Spammer

  • Posts
    2,327
  • Topics
    514
  • Reputation
    3013

Sper sa castige cine e bun :(



#30
kentZEW

kentZEW

    L E G E N D

  • Posts
    2,800
  • Topics
    232
  • Reputation
    3458
  • Online
    76 days

Cel mai bun sa castige ! 

Bafta all !


  • 0

#31
Single.LEGEND

Single.LEGEND

    cf

  • Posts
    1,306
  • Topics
    190
  • Reputation
    1686
  • Online
    51 days

primu event sale a castigat !


  • 0

#32
ReMyX)

ReMyX)

    Legendă sunt , legendă voi rămâne.

  • Posts
    551
  • Topics
    55
  • Reputation
    -86
  • Online
    5 days
Al 2,tot el
  • 0

#33
rullz

rullz

    Respected

  • Posts
    1,157
  • Topics
    91
  • Reputation
    549
  • Online
    29 days

Dacă ieri au fost 180 pe server , sper ca la rocket event sa trecem de 200 !

Toată lumea pe server !

tu la pregatire la mate stai pe tel lel

nu-s singuru


  • 0

#34
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days

Acesta a fost ultimul Rocket Event sub aceasta forma din seria de 4 organizate pe XSS.

 

Ca sa fac un scurt istoric, primul Rocket Event a avut loc in urma cu fix trei ani, pe 1 Decembrie 2012, de acolo si traditia cu organizatul unui 'big event' in aceasta data.

Castigator atunci a fost daca imi amintesc bine, Vlady.xD sau Master?ceva ... nu sunt sigur deloc...

Al doilea event a fost organizat pe 29/30 martie 2014, castigator fiind Die.xD, iar al treilea in urma cu fix un an, pe 1 Decembrie 2014, castigator atunci fiind 69.Spidy_

 

In aceasta seara castigatori au fost:

Event #1 - ForSalle

Event #2 - [XSS]tew.

Event #3 - SainT.

 

Felicitari tuturor castigatorilor si mai ales tuturor participantilor. Din pacate, am intampinat cateva probleme pe parcursul ultimelor doua event-uri. Voi avea grija sa le rezolv pe parcurs. Stiu ca unii din voi nu ati putut intra pe server la al treilea event, cunosc problema de ceva timp, nu am avut inca timp sa o solutionez, dar imi iau promisiunea de a o solutiona pana la sfarsitul saptamanii curente. Imi cer scuze pentru toate problemele aparute in timpul event-ului. E destul de dificil sa ai in vedere toate problemele ce pot aparea in timpul unui astfel de event, nu am reusit in totalitate, motiv pentru care a trebuit sa reiau al doilea event. 

 

Pot garanta ca nu a fost lag de la server. Daca ar fi fost lag de la server, comenzile pe care eu le-am folosit in timpul event-ului ar fi trebuit fie sa nu-mi mearga, fie timpul lor de raspuns sa fie unul foarte mare. Ceea ce nu a fost cazul. La autentificare e o alta problema, nu e vorba despre lag, o am in vedere, am spus-o si anterior, o voi solutiona in urmatoarele zile. Lag ati avut probabil din cauza PC-urilor voastre, a retelei, si a numarului mare de jucatori in acelasi loc. 

 

Pe castigatorii din seara asta, ii rog sa ma contacteze pentru a-si primii premiile. Le-am oferit dupa terminarea event-ului doar o parte din premiu. Pentru restul, ii rog sa ma contacteze.

 

Pe viitor, vom organiza altfel de event-uri. Acesta a fost ultimul Rocket Event organizat sub forma asta.

Urmeaza cateva event-uri speciale de craciun si de revelion la care va invitam pe toti sa participati.

 

Distractie placuta in continuare!


  • 10




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users