Jump to content


Photo

Update Forum - 1/06/2013 (Part 3)


  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
Deci, dupa cum nu cred-ca observati vre-o schimbare, am decis sa fac acest topic prin care sa va spun ce anume s-a schimbat, dar, si ce anume se va schimba pe forum :)).

Dupa o lunga perioada in care nu m-am mai ocupat aproape deloc de forum, m-am decis sa incep sa mai fac schimbari care sa atraga jucatorii de pe Server in a vizita si poate, a isi face un cont pe forum-ul nostru care, in ultimul timp cam sufera de o lipsa de activitate :).

Probabil ca ati observat in ziua in care am adaugat V5 pe Server, o pagina denumita "Player Stats" pe forum prin care va puteti vedea Statisticile de pe Server (/Stats) direct de pe forum :).
Ei bine, pagina aceea nu a fost completa pana acum :).

Incepand de acum, va puteti face Semnaturi cu Statisticile voastre de pe Server prin aceea pagina, semnaturi cu care va puteti lauda si mandrii pe forum-ul nostru, dar, si pe alte forum-uri :).

Exemple de Semnaturi:

Posted Image

Posted Image

Posted Image


In zilele urmatoare vor mai urma si alte Update-uri, unul din ele fiind o pagina pe care sa fie afisate mai multe Top-uri (asa cum exista si pe Server comanda /TopP) :).

Pentru pareri, sugestii, si, alte lucruri ce au legatura cu acest Update, postati aici :)).
PS: Pentru idiotii de pe un alt Server (se stiu ei), Semnaturile, Imaginile, Pagina, totul e facut de mine :).
  • 4

#2
Toma

Toma

    Administrator / Mapper

  • Posts
    449
  • Topics
    85
  • Reputation
    283
  • Online
    10 days



PS: Pentru idiotii de pe un alt Server (se stiu ei), Semnaturile, Imaginile, Pagina, totul e facut de mine :).

Nu te pricepi doar la Scripting, te pricepi si la Photoshop :))
Bravo! Ti-am zis si atunci pe mess :))
  • 1

#3
DjAlex

DjAlex

    Jr. Member

  • Posts
    161
  • Topics
    85
  • Reputation
    9
  • Online
    0 hours

O sugestie pentru forum: la Home sa arate datele serverului, IP-ul scris mare si cateva informatii cum era odata, cu numarul de playeri on in acel moment, maximul de playeri din ziua respectiva, etc.

Sa apara astea chiar daca nu si-au facut cont inca pe forum.


Da ar fi foarte tare asa
  • 1

#4
[RNG]Seby

[RNG]Seby

    Full Member

  • Posts
    325
  • Topics
    18
  • Reputation
    192
  • Online
    1 days

O sugestie pentru forum: la Home sa arate datele serverului, IP-ul scris mare si cateva informatii cum era odata, cu numarul de playeri on in acel moment, maximul de playeri din ziua respectiva, etc.

Sa apara astea chiar daca nu si-au facut cont inca pe forum.


Parca "the guests" nu pot accesa forumul din cate stiu eu :bandit:.

MaxXx link=topic=559.msg3423#msg3423 date=1368474780]
PS: Pentru idiotii de pe un alt Server (se stiu ei), Semnaturile, Imaginile, Pagina, totul e facut de mine :).


Gasca lui HiTTy :))?

MaxXx link=topic=559.msg3423#msg3423 date=1368474780]

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Sunt frumoase, dar parca nu se vede foarte clar in ele...

P.S: Stiam 100% sigur ca o sa faci si "TopP" pe forum si ca o sa iti iasa superb ^^.
So, you are The MaxXx, no comment.
  • 1

#5
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days


MaxXx link=topic=559.msg3423#msg3423 date=1368474780]

PS: Pentru idiotii de pe un alt Server (se stiu ei), Semnaturile, Imaginile, Pagina, totul e facut de mine :).

Nu te pricepi doar la Scripting, te pricepi si la Photoshop :))
Bravo! Ti-am zis si atunci pe mess :))

Pawn, Mapping, PHP, HTML, CSS, Photoshop, SQL :)).

O sugestie pentru forum: la Home sa arate datele serverului, IP-ul scris mare si cateva informatii cum era odata, cu numarul de playeri on in acel moment, maximul de playeri din ziua respectiva, etc.

Sa apara astea chiar daca nu si-au facut cont inca pe forum.

Am incercat sa fac asta in momentul in care am mutat forum-ul pe noul host, dar, se pare ca Webhost-ul actual nu are Port-ul 7777 deschis :).

Seby link=topic=559.msg3430#msg3430 date=1368517792]


O sugestie pentru forum: la Home sa arate datele serverului, IP-ul scris mare si cateva informatii cum era odata, cu numarul de playeri on in acel moment, maximul de playeri din ziua respectiva, etc.

Sa apara astea chiar daca nu si-au facut cont inca pe forum.


Parca "the guests" nu pot accesa forumul din cate stiu eu :bandit:.

Am lasat intrarea libera tuturor pe forum, oricum, ce-i care nu ar trebuii sa vada forum-ul au Ban, si, si daca nu au, tot vor avea mai devreme sau mai tarziu :)).

Seby link=topic=559.msg3430#msg3430 date=1368517792]

MaxXx link=topic=559.msg3423#msg3423 date=1368474780]
PS: Pentru idiotii de pe un alt Server (se stiu ei), Semnaturile, Imaginile, Pagina, totul e facut de mine :).


Gasca lui HiTTy :))?

Exact, probabil cand vad XSS dezvoltandu-se fara a investii sute de euro in Script-uri pentru Server sau Script-uri pentru Forum, le vine sa se sinucida :)).
Singurul lucru pentru care XSS plateste bani, sunt host-urile la Forum si la Server, restul, nu avem nevoie pentru ca le pot face singur.

Seby link=topic=559.msg3430#msg3430 date=1368517792]
Sunt frumoase, dar parca nu se vede foarte clar in ele...

P.S: Stiam 100% sigur ca o sa faci si "TopP" pe forum si ca o sa iti iasa superb ^^.
So, you are The MaxXx, no comment.

La prima semnatura nu se vede foarte clar, in rest, la celelalte doua se vede totul clar :).

 

In fine, astazi am finalizat o pagina ce se actualizeaza automat de fiecare data cand un jucator intra sau iese din Clan-ul XSS :).
Pe viitor va contine mult mai multe, dar, asta ramane surpriza :)).

http://www.XSS-Serve...php?action=clan
  • 4

#6
SwiTch.

SwiTch.

    Iubesc serverul XSS :D

  • Posts
    803
  • Topics
    74
  • Reputation
    246
  • Online
    12 days
tare maxx bravo imi place cum lai facut :X
  • 1

#7
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
Foarte frumos, si sunt sigur ca pe viitor vor fi mai multe surprize :X pentru ca Max nu ne lasa asa  ^^
  • 2

#8
Darky

Darky

    Manager

  • Posts
    5,266
  • Topics
    449
  • Reputation
    5337
  • Online
    210 days


Foarte frumos, si sunt sigur ca pe viitor vor fi mai multe surprize :X pentru ca Max nu ne lasa asa  ^^

:)
Foarte tare,boss.

MaxXx link=topic=559.msg3423#msg3423 date=1368474780]

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Astea sunt bestiale.
  • 11

#9
BlackAngel

BlackAngel

    Newbie

  • Posts
    88
  • Topics
    22
  • Reputation
    3
  • Online
    0 hours
Le-ai facut foarte frumos Max bravo arata super

  • 1

#10
SkyScream99_

SkyScream99_

    Respected

  • Posts
    1,114
  • Topics
    163
  • Reputation
    286
  • Online
    2 days
bv MaxXx . Iti apreciez munca !
  • 2

#11
KnowN.

KnowN.

    Old Player

  • Posts
    328
  • Topics
    78
  • Reputation
    168
  • Online
    1 days
Foarte frumos,arata super semnaturile cu statistici si cu spunea si MoonWalk mai sus,sunt sigur ca vor urma si mai multe surprize din partea,GOOD JOB sunt sigur ca toti playeri apreciaza tot efortul tau de a face din ce in ce mai mare si mai frumoasa acesta comunitate
  • 3

#12
pArDoN.

pArDoN.

    Jr. Member

  • Posts
    111
  • Topics
    14
  • Reputation
    4
  • Online
    0 hours
Like Like Like Sunt superbe semnaturile zici ca esti in joc:))))
  • 2

#13
SwiTch.

SwiTch.

    Iubesc serverul XSS :D

  • Posts
    803
  • Topics
    74
  • Reputation
    246
  • Online
    12 days


Like Like Like Sunt superbe semnaturile zici ca esti in joc:))))

Adevarat maxxx face lucrurile nule in ceva extraordinar max parca este dat de dumnezeu sa ne ajute :x Happy Byrthady!!! Sa ai de toate max Bravo si sa continui cu upluaduri multe :X
  • 5

#14
deleted_•» MarK «•

deleted_•» MarK «•
[glow=red,2,300]Super tare max updateurile...sper ca te-ai gandit in legatura cu G.Mod.. =][/glow]

#15
.KyøTø_

.KyøTø_

    Newbie

  • Posts
    58
  • Topics
    30
  • Reputation
    5
  • Online
    0 hours
Frumos,Frumos RESPECT MaxXx
  • 1

#16
KillDark

KillDark

    Newbie

  • Posts
    64
  • Topics
    31
  • Reputation
    4
  • Online
    1 hours
bv.tare
  • 2

#17
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
Update: 20 Mai 2013.
Modificari legate vizualizarea post-urile, mai exact, in partea stanga a unui post, am facut cateva schimbari de aspect.
Dimensiunea maxima unui avatar incepand de acum, este de 170x230 pixeli.
Cateva modificari la Semnaturi si Player Stats (http://www.XSS-Serve...ion=playerstats).
  • 4

#18
MoonWalk

MoonWalk

    Dream

  • Posts
    911
  • Topics
    539
  • Reputation
    1602
  • Online
    77 days
Frumos Max, chiar imi doream sa se vada mai mare avatarul ^^
  • 3

#19
SwiTch.

SwiTch.

    Iubesc serverul XSS :D

  • Posts
    803
  • Topics
    74
  • Reputation
    246
  • Online
    12 days
tare frate ta tare frate bv max esti un bun programmer si un bun scripter tot respectu:D
  • 1

#20
MaxXx

MaxXx

    Project Manager & Developer

  • Posts
    3,261
  • Topics
    222
  • Reputation
    14268
  • Online
    214 days
Ei bine, dupa cateva ore de creat, testat, modificat, am reusit sa termin noul system de intrare in Clan-ul eXtreme Super Stunt :).

Pana acum, intrarea in Clan se facea pe baza unei cereri intr-o sectiune dedicata acestui lucru.
Incepand de acum, cererile de intrare in Clan se vor putea face online completand un anumit formular cu diverse date, formular ce odata completat, va fi trimis catre Testerii ce il pot Accepta, Respinge sau il pot chiar Sterge.
Odata Acceptata aplicatia de intrare in Clan, jucatorul respectiv va devenii in mod oficial membru al Clan-ului si va primii Rank-ul dorit pe Server :).

Formular-ul pentru Aplicatia de intrare in Clan:
Posted Image

De asemenea, cei ce s-au "plictisit" de Clan-ul nostru si doresc sa il paraseasca, pot face o cerere de iesire din Clan, cerere peste care se va uita un Tester care va decide ce actiune sa ia asupra ei :).

Formular-ul pentru a iesii din Clan:
Posted Image

Si nu in ultimul rand, Panoul Testerilor ce deocamdata este mai modest, dar care in viitor va contine mai multe lucruri:
Posted Image

Pentru pareri, bug-uri, si alte lucruri ce au legatura cu subiectul de discutie, puteti posta aici.
Mai multe Update-uri in zilele urmatoare :).
  • 2




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users